آرشیو اخبار


امروز در بورس کالا رقم خورد؛

آرامش تالار صنعتی در آخرین روز دی/ مس کاتد (فملی) با ۲.۸درصد رشد قیمت صدر‌نشین شد

30 دی 1397 - 18:32
می متالز - امروز، کل معاملات محصولات تالار صنعتی به قیمت پایه انجام شدند. در این میان، پرارزشترین محصول به مس کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) به میزان حدودی ۱۴۵.۶ میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول امروز با قیمت پایه کیلویی ۴۹ هزار و ۵۵۵ تومان فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود ۲.۸ درصد رشد قیمت داشت.
قائم مقام بازرگانی «نفت جی» مطرح کرد؛

بورس‌کالا، تنها محمل موجود برای انجام معاملات شفاف/ با خروج قیر از بورس کالا مخالفیم

30 دی 1397 - 18:27
می متالز - قائم مقام بازرگانی «نفت جی»: تنها محملی که به شفافیت معاملات کمک می‌کند بورس کالاست که در نبود آن هیچ شفافیتی وجود نخواهد داشت. ما به عنوان یک شرکت نیمه دولتی از انجام معاملات خود در این بازار شفاف استقبال می‌کنیم.
مشاور بانکی اتاق بازرگانی ایران:

برای تامین مالی تولید به سمت بورس کالا برویم

29 دی 1397 - 15:11
می متالز - بازارهای کالایی در کشور ما به دلیل حضور پر شمار واسطه ها با نقدینگی بالا، همواره با خرید ارزان محصول از تولیدکننده و رسیدن سودهای کلان به واسطه ها روبه رو است، از این رو نیاز به یک حامی برای کشاورزان و سایر تولیدکنندگان در بخش های دیگر صنعت وجود دارد که این اتفاق تنها از طریق تقویت تشکل های رسمی مانند بورس کالا به همراه اتحادیه ها صورت می گیرد.
طی هفته گذشته رقم خورد؛

رشد ۳۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

29 دی 1397 - 15:08
می متالز - در هفته منتهی به ۲۷ دی ماه، ۵۴۹ هزار و ۷۷۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۳۶ و ۴۹ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

عرضه خرد مانع خرید مصرف‌کنندگان از بورس‌کالا بود/ رشد عرضه‌ فقط با افزایش میزان تقاضا

26 دی 1397 - 22:27
می متالز - در سال‌های اخیر عرضه محصولات فولادی به‌صورت خرد انجام می‌شد و به همین دلیل مصرف‌کنندگان نمی‌توانستند فولاد را از طریق بورس‌کالا تهیه کنند اما در حال حاضر این روند اصلاح‌شده و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند این محصول را تا سقف 5هزار عدد از بورس کالا تهیه کنند .

۴ نماد « کالا » به بورس تهران منتقل شد

26 دی 1397 - 15:51
می متالز - ۴ نماد معاملاتی بورس کالای ایران از تابلوی الف بازار پایه فرابورس به بازار معاملاتی بورس تهران انتقال یافت.
با اعلام پیغام ناظر بازار؛

نمادهای معاملاتی بورس کالا به بورس تهران منتقل شد

25 دی 1397 - 18:57
می متالز - طبق پیغام ناظر بازار فرابورس ایران، نمادهای معاملاتی شرکت بورس کالای ایران (کالا۱،کالا۲،کالا۳،کالا۴) از امروز از تابلوی الف بازار پایه فرابورس به بازار معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، انتقال خواهد یافت.
سلطانی نژاد در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» تشریح کرد؛

مدل بورس کالا برای توسعه صادرات با وجود نوسانات قیمتی

24 دی 1397 - 12:54
می متالز - مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» به توسعه بازار صادراتی با وجود نوسانات قیمتی اشاره کرد و گفت: چاره مقابله با این نوسانات، پوشش نوسانات قیمتی و اطمینان از تأمین مواد اولیه از طریق خرید مواد اولیه و فروش محصول به روش «کشف پریمیوم» است.
در گفت و گو با محمودرضا خواجه نصیری مطرح شد؛

باز شدن گره تامین مالی صنایع به دست بورس کالا

22 دی 1397 - 17:39
می متالز - مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن معتقد است که ابزارهای مالی بازار سرمایه به خصوص اوراق سلف موازی استاندارد در بورس کالای ایران، از جمله ابزارهایی است که می تواند گره تامین مالی صنایع مختلف را باز کند.
طی هفته گذشته رقم خورد؛

رشد ۴۶ درصدی حجم معاملات بورس کالای ایران

22 دی 1397 - 17:33
می متالز - در هفته منتهی به ۲۰ دی ماه، ۴۰۳ هزار و ۶۶۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به هفته ما قبل به ترتیب رشد ۴۶ و ۲۶ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما