خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  

برنامه‌های جدید ذوب آهن برای مالکیت معدن

می متالز - مدیر برنامه ریزی و مهندسی خرید شرکت ذوب آهن اصفهان در زمینه تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای این شرکت اظهار کرد: به دلیل برخی سیاست گذاری هایی که بیشتر معادن دارند، اکثر آنها به سمت تولید کنسانتره رفته و این محصول را به فروش می‌رسانند تا ارزش افزوده بیشتری برسند.

به گزارش می متالز، بابک بیگی با بیان این مطلب در ادامه اظهار کرد: شرکت ذوب‌آهن اصفهان تنها شرکتی است که سنگ‌آهن را به صورت خام مصرف می‌کند. درنتیجه این موضوع باعث شده تا در تامین سنگ‌آهن با مشکل همراه شویم زیرا با قیمتی که ما خرید انجام می‌دهیم برای معادن فروشنده ارزش افزوده‌ای به همراه ندارد. این موضوع در زمینه تامین مواد اولیه شرکت مشکلاتی ایجاد کرده است.
بیگی درباره همکاری با معادن سنگ آهن، بیان کرد: ما با اکثر معادن همچون بافت، سنگان و اثر معادنی که سنگ آهنی مطابق با نیاز ما را دارند همکاری داریم.
وی افزود: ذوب‌آهن پیش تر خود معدن داشت که در بحث خصوصی سازی آنها را از دست داد، درحال حاضر برنامه هایی در ارتباط با مالکیت معدن در دستور کار قرار دارد.
وی با اشاره به موضوع خرید زغال‌سنگ نیز اظهار کرد: در توافق دیگری که قرار است انجام شود، در ارتباط با افزایش قیمت زغال صحبت خواهد شد.
بیگی اظهار کرد: اگر ما زغال سنگ با کیفیتی خریداری کنیم، کک تولیدی حاصل از
آن CSR بالایی خواهد داشت که شاخص بسیار مهمی در تولید به شمار می آید.
مدیر برنامه ریزی و مهندسی خرید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر 30درصد زغال سنگ وارداتی بوده و 70 درصد آن از داخل کشور تامین می شود.
وی همچنین درباره ظرفیت موجود از مواد اولیه در شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در حال حاضر به دلیل بحث معادن، موجودی های ما محدود و برای حدود 15 تا 20 روز سنگ آهن در اختیار داریم.

کد خبر: 26281
تاریخ: 1397/10/20 - 12:30
منبع: عصر معدن

شرکت ذوب آهن اصفهان  بابک بیگی  سنگ‌آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سنگ‌آهن باز هم گران شد

می متالز - سنگ‌آهن در چهارمین هفته متوالی معاملات پر رونقی را پشت سرگذاشت و قیمت این محصول افزایشی بیش از 3 درصد را در هفته اخیر تجربه کرد.
 مدیریت جهادی در صنعت فولاد

تولید قطعه ای کلیدی در ذوب آهن با تکیه بر دانش پژوهشگران بسیجی

می متالز - با تکیه بر دانش پژوهشگران بسیجی قطعه ای کلیدی در مادر صنعت فولاد ایران بومی سازی شد.
 

«ریوتینتو» به دنبال کاهش اختلالات

می متالز - ریوتینتو در مورد حمل و نقل سنگ‌آهن پس از آتش سوزی در استرالیا، اطلاع رسانی انجام داد.
 

انقلابی در فرآوری سنگ‌آهن هماتیت در راه است

می متالز - نخستین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تامین فولاد، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته با رویکرد ضرورت انقلاب در اکتشاف سنگ‌آهن، در حالی ۲۶ دی در کرمان برگزار خواهد شد که فعالان معدنی بر این باورند که باید برای فرآوری ذخایر سنگ‌آهن هماتیت در کشور تلاش کرد.
 

افزایش قیمت سنگ‌آهن در چهارمین هفته متوالی

می متالز - سنگ‌آهن در چهارمین هفته متوالی سیری صعودی را در بازارهای جهانی تجربه کرد اما میزان افزایش قیمت هفتگی این محصول چندان ملموس نبود.
 

۹۸، سال تحولی بزرگ در ذوب‌آهن

می متالز - معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان درباره اولویت‌های این شرکت در ۳ ماه پایانی سال گفت: از جمله برنامه های شاخص ذوب‌آهن اصفهان در ۳ماهه پایانی سال، درخصوص قرارداد۱۵ هزار تنی ریل UIC۶۰ است که ما در این مدت درصدی از این ۱۵هزارتن را تحویل راه آهن خواهیم داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما