آرشیو اخبار


برای نخستین بار انجام شد:

ورود صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک به بورس تهران

28 مهر 1398 - 12:21
می متالز - صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت ارمغان ایرانیان به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری، پس از اخذ مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، از نوع مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) تبدیل و بازگشایی نماد آن در بورس اوراق بهادار تهران در نماد «ارمغان» انجام شد.

تقویت ارزش پول ملی با انعقاد پیمان‌های دو یا چندجانبه

28 مهر 1398 - 12:19
می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: «نخستین اقدام در راستای تقویت نسبی ارزش پول ملی انعقاد پیمان‌های دو یا چندجانبه با کشورهای مختلف است.»
آمارها از بازار مسکن نشان داد؛

معاملات مسکن به کف رسیده است؟

28 مهر 1398 - 12:17
می متالز - مطابق آمار اتحادیه مشاوران املاک تهران در ۱۶ روز ابتدای مهرماه ۱۳۹۸ در کل کشور ۱۶ هزار و ۴۰۰ قرارداد خرید و فروش ملک به امضا رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۵۵ درصد کاهش یافته که تفاوت معناداری نسبت به ماه قبل نداشته است.

کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» به کتابخانه سازمان بورس رفت

28 مهر 1398 - 12:16
می متالز- کتاب «کنترل ریسک در بازار سرمایه به همراه نرم افزار محاسبه ریسک» نوشته علی رحمانی نوکاشتی در ۵۳ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد:

سیاست‌های کاهش نرخ دلار پیگیری شود

28 مهر 1398 - 12:13
می متالز - دلخوش با بیان اینکه نرخ ارز باید کاهش یابد، گفت: در نظر گرفتن پول واحد میان کشورهای مختلف می‌تواند ما را از وابستگی به دلار و یورو دور کرده تا به این ترتیب ساماندهی بازار رخ دهد.
نگاهی به بورس فلزات لندن؛

بهای فلزات در بازارهای جهانی

28 مهر 1398 - 12:13
می متالز - تولید فلز سرخ در بزرگترین تولیدکننده مس جهان طی 8 ماهه آغازین سال 2019 میلادی 3 میلیون و 817 هزار تن اعلام شده است که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال 2018 میلادی 6 درصد ریزش داشته است.
عضو شورای عالی بورس مطرح کرد:

ادامه روند افزایشی بازار در انتظار گزارش‌ شرکت‌ها

28 مهر 1398 - 12:10
می متالز - عضو شورایعالی بورس، ادامه روند افزایشی بازار را مستلزم گزارش‌ های خوب شرکت‌ها دانست و گفت: گزارش هایی که تاکنون منتشر شده، حاکی از عملکرد مثبت شرکت هاست و چنانچه سایر گزارش ها نیز مثبت باشد، بازار پس از اصلاح و استراحتی کوتاه به رشد خود ادامه می دهد.

کاهش چشمگیر قیمت فولاد در هند

28 مهر 1398 - 12:08
می متالز - در جدیدترین معاملات انجام شده در بازار فولاد هند، قیمت این فلز به کمترین میزان در سه سال اخیر رسید.
همتی خبر داد؛

کاهش سهم نفت از صادرات به یک سوم/ عرضه ارز از تقاضا پیشی گرفت

28 مهر 1398 - 12:07
می متالز - رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه سهم نفت از کل صادرات کشور به یک سوم کاهش یافت، گفت: با این حال هنوز نتوانسته ایم از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم.
مدیر تولید شرکت فولاد صنیع کاوه تهران:

عراق تشنه محصولات فولادی ایران است

28 مهر 1398 - 12:04
می متالز - مدیر تولید شرکت فولاد صنیع کاوه تهران با تاکید بر اینکه در صادرات فولاد باید دست تولیدکنندگان و صادرکننده ها باز باشد چرا که اکنون کشور عراق تشنه محصولات فولادی ایران است و اگر موانعی باشد این فرصت را از دست می دهیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما