آرشیو اخبار


موفقیت شیوه‌نامه در گروی اجرای آن برای سراسر زنجیره آهن و فولاد است

28 بهمن 1399 - 18:15
می متالز - وجود حلقه‌های ضعیف در یک زنجیره، برای کل قطعات آن مخاطره‌آمیز بوده و سبب گسست و شکست کل زنجیره خواهد شد. بنابراین طبیعی است که برای حفظ کل امنیت یک زنجیر در بلندمدت، تقویت متوازن و عادلانه‌ای در تک تک حلقه‌های صورت بگیرد. اما به نظر می‌رسد ایجاد همبستگی برای حفظ امنیت و تداوم فعالیت یک زنجیره صنعتی و اقتصادی، با وجود حاکمیت نگاه کوتاه مدت و بخشی‌نگر فعلی ممکن است.

سعدمحمدی می‌تواند فصل الخطاب زنجیره فولاد باشد

1 بهمن 1399 - 22:42
می متالز - سعدمحمدی خواسته‌های صنایع تکمیلی را می‌شناسد و در صنایع مادر مدیری موفق بوده است
برای نخستین بار به همت متخصصان فولاد خراسان صورت گرفت:

تعمیرات اساسی کمپرسورهای هوای فشرده در کارخانه اکسیژن فولاد خراسان با اتکا به توان داخلی

1 بهمن 1399 - 22:39
می متالز - تعمیرات اساسی قطعات حساس و پیچیده کمپرسورهای هوای فشرده در کارخانه اکسیژن فولاد خراسان با اتکا به توان داخلی این مجتمع فولادی صورت گرفت. مهدی محسنی رئیس گازرسانی، تولید اکسیژن و هوای فشرده فولاد خراسان در توضیح این موفقیت افزود: همکاران تلاشگر واحد اکسیژن در دی ماه سال جاری موفق شدند اورهال اساسی کمپرسورهای هوای فشرده را بدون حضور شرکت های پیمانکار انجام دهند.
رئیس انجمن فولاد:

انتصاب دکتر سعدمحمدی به‌عنوان معاون معدنی وزارت صمت، کاملاً بجا و شایسته بود/ سعدمحمدی از چهره‌های شاخص صنعت فولاد و صنایع معدنی است

1 بهمن 1399 - 22:36
می متالز - دکتر بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص انتصاب اردشیر سعدمحمدی به عنوان معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اظهار داشت: این انتصاب کاملاً بجا و شایسته بود. دکتر سعدمحمدی نه فقط به‌لحاظ رشته تحصیلی، شایستگی اداره معاونت معدنی و صنایع معدنی را دارند بلکه با سوابق اجرایی که زمینه صنعت فولاد در کارنامه خود دارند از افراد شاخص این بخش هستند.
در نامه تفصیلی انجمن فولاد به کمیسیون صنایع مجلس ارائه شد:

پیشنهادات اصلاحی انجمن فولاد در خصوص طرح «توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد»/ صادرات فولاد را محدود نکنید/ محصولات نهایی همچون لوله و پروفیل به‌صورت حداکثری در بورس کالا عرضه شود +متن کامل نامه

1 بهمن 1399 - 22:34
می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای تفصیلی به رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن تشریح ایرادات طرح «توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد»، پیشنهادات اصلاحی خود برای رفع نواقص این طرح را ارائه کرد. گفتنی است کلیات این طرح اخیراً به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است.

جزئیات کامل مصرف ظاهری فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی در ۹ ماه نخست امسال/ رشد ۳۳ درصدی مصرف ظاهری میلگرد همزمان با رکود و شیوع کرونا

1 بهمن 1399 - 22:32
می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آمار مصرف ظاهری فولاد در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد. افزایش ۳۰ درصدی مصرف ظاهری کل مقاطع طویل فولادی و افزایش ۳۳ درصدی مصرف ظاهری میلگرد از نکات مهم و چالش‌برانگیز گزارش ۹ ماهه فولاد کشور است. با توجه به این‌که در کشور ساخت و ساز در رکود قرار دارد و شیوع کرونا این رکود را تشدید نیز کرده و از سوی دیگر خبری از افزایش بودجه عمرانی دولت نیز نیست، افزایش عجیب و ۳۰ درصدی مصرف ظاهری مقاطع طویل فولادی چندان با وضعیت بخش واقعی اقتصاد همخوانی ندارد.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان هبی چین و نگرانی بازار فولاد

1 بهمن 1399 - 22:29
می متالز - موج جدید افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان هبی چین مشکلاتی در حمل و نقل در این مرکز تولید فولاد چین ایجاد کرده است. برخی مناطق نزدیک کارخانه های فولادسازی با قرنطینه و محدودیت هایی روبر شده اند از این رو حمل کالا به مشتریان دچار اختلال شده است. استان هبی بیشتر از 20 درصد تولید فولاد چین را در دست دارد.

افت قیمت ورق در ترکیه

1 بهمن 1399 - 22:28
می متالز - قیمت ورق در بازار صادرات و بازار داخلی ترکیه نزولی شده است. در بازار صادرات قیمت ورق گرم تا 7 دلار افت داشته 648 دلار هر تن فوب شده است. علت افت قیمت این است که عرضه کننده های چینی اغلب موجودی زیادی دارند و سعی دارند قبل از تعطیلات فوریه از موجودی خود کم کنند در نتیجه قیمت ها را پایین آورده اند.

افت قیمت قراضه میلگرد ترکیه را ارزان کرد

1 بهمن 1399 - 22:27
می متالز - قیمت میلگرد صادراتی ترکیه با افت قیمت قراضه تحت فشار قرار گرفته است. البته برخی از کارخانه ها علیرغم رکود تقاضا به دنبال قیمت های بالا هستند. متوسط قیمت میلگرد صادراتی ترکیه 2.5 دلار افت داشته 632.5 دلار هر تن فوب شده است. با افت قیمت تعداد پیشنهاد ها از جانب کارخانه ها کم شد و برخی دیگر بر قیمت های قبلی خود اصرار داشتند.
استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با «مى متالز» بيان كرد:

هدف آمریکا از تحریم عظيميان، تحریم صنایع مرتبط با فولاد مبارکه است

1 بهمن 1399 - 22:21
می متالز - بهمن آرمان، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است:‌ هدف آمریکا از تحریم مهندس «حمیدرضا عظیمیان»، ‌تحریم یک فرد نیست بلکه تحریم صنایع مرتبط به این شرکت، مانند صنایع خودروسازی، لوازم خانگی، نفت و گاز و کل سیستم اقتصادی کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما