آرشیو اخبار


معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه اعلام کرد

تحقق اهداف تولید فولاد مبارکه در نیمه نخست سال ۹۹

6 مهر 1399 - 23:27
می متالز - در سال جهش تولید، اقتصاد ایران در دوره رکود تورمی ‌قرار گرفته و آنچه در این دوره زمانی نیاز کشور است سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه صنایع مولد و بالادستی است؛ صنعت کشور باوجود پتانسیل‌های قابل‌توجه، نیاز به حمایت‌های جدی و اساسی دارد؛ به‌خصوص صنایع باوجود تحریم‌ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده‌ و اجازه نداده‌اند وضعیت اشتغال کشور با بحران مواجه شود.

تحلیل تکنیکال | آینده ای که در انتظار فلزی هاست

6 مهر 1399 - 23:05
می متالز - تحلیل‌های تکنیکال از شاخص کانی‌های فلزی چه چیزی را نشان می‌دهد.

گزارش ماهانه 4 نماد فولادی چه بود

6 مهر 1399 - 22:53
می متالز - گزارش های 4 فولادی در یک ماه اخیر چگونه بود.
بهای هر کیلوگرم میلگرد از ۱۲ هزار تومان نیز فراتر رفت

قمار بر سر خرید مقاطع

6 مهر 1399 - 22:33
می متالز - در حالی که بازار آزاد مقاطع فولادی، هفته نسبتا آرامی را به اتمام رسانده بود و نرخ انواع میلگرد در برابر رسیدن به کانال ۱۲ هزار تومان مقاومت کرده بود، رشد یکباره نرخ ارز در روز شنبه ۵ مهر ماه باعث شد تا بهای میلگرد از مرز ۱۲ هزار تومان عبور کند.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران عنوان کرد:

چه انتظاری از وزیر جدید صمت می‌رود؟

6 مهر 1399 - 21:52
می متالز - شکل دادن به امنیت سرمایه‌گذاری، جلوگیری از صدور بخشنامه‌های متعدد و خلق الساعه، رویکرد تشویقی به افزایش تولید، تسهیل صادرات و حذف امضاهای طلایی غیرضرور، بخشی از مواردی است که از «وزیر جدید صمت» انتظار می رود.

آغاز راه‌اندازی سرد واحد احیای مستقیم فولاد قائنات توسط مهندسان داخلی

6 مهر 1399 - 20:57
می متالز - قائم مقام ایمیدرو از آغاز راه‌اندازی (تست) سرد طرح احیای مستقیم فولاد قائنات توسط مهندسان داخلی از ابتدای مهر خبر داد.

«برداشت‌های شخصی» مبنای سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد نخواهد بود

6 مهر 1399 - 20:55
می متالز - دکتر امیرحسین نادری، مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران در گفت‌وگو با چیلان، اظهار داشت: خوشبختانه با مزیتی که در حال حاضر در حوزه صادرات فولاد وجود دارد، شاهد استقبال خوب سرمایه‌گذاران هستیم و طرح جامع فولاد مبنای سرمایه‌گذاری‌های جدید خواهد بود. آمایش سرزمین، تکمیل زنجیره ارزش و تنوع محصولات فولادی در این طرح لحاظ شده و دیگر سرمایه‌گذاری‌های بر مبنای «برداشت‌های شخصی» نخواهد بود. در دوره جدید، توزیع عادلانه سود در کل زنجیره فولاد را شاهد خواهیم بود.

تولید فولاد ژاپن رو به بهبود

6 مهر 1399 - 20:35
می متالز - آخرین گزارشات انجمن آهن و فولاد ژاپن نشان می دهد در آگوست سال جاری میلادی تولید فولاد خام ژاپن 6.6 درصد رشد ماهانه داشته 6.45 میلیون تن ثبت شد ولی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 20.6 درصد افت داشت.

بازار بیلت ترکیه در سکوت

6 مهر 1399 - 20:34
می متالز - افت قیمت قراضه و محدودیت تقاضا قیمت بیلت را در ترکیه کاهش داد. بیلت سی آی اس به 430 تا 435 دلار هر تن سی اف آر کاهش یافته و بالاترین قیمت درخواستی خریداران ترکیه 420 دلار هر تن سی اف آر بوده است.

توقف روند صعودی قیمت چدن سی آی اس

6 مهر 1399 - 20:31
می متالز - قیمت چدن صادراتی سی آی اس با افت قیمت های درخواستی خریداران چینی تحت فشار است و در بازار امریکا نیز خریداران اجازه افزایش قیمت را نمی دهند. تاکنون خریداران امریکایی در مقابل قیمت 390 دلار هر تن سی اف آر مقاومت کرده اند. آخرین معاملات در 385 تا 387 دلار نهایی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما