آرشیو اخبار


ورود انرژی های تجدیدپذیر به صنعت فولاد

19 آذر 1398 - 11:26
می متالز - اولین شرکت تولید فولاد آمریکا که با انرژی باد کار می کند، به زودی آغاز به کار می کند.

افزایش جهانیِ گازهای گلخانه‌ای به‌رغم کاهش مصرف زغال سنگ

16 آذر 1398 - 12:03
می متالز - کارشناسان مطالعات جوی اعلام کرده‌اند که با وجود کاهش مصرف زغال سنگ در سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، میزان انتشار کربن دی اکسید اندکی افزایش یافته است.
فولادگر تاکید کرد:

درآمدزایی برای کشور با رونق انرژی‌های خورشیدی

16 آذر 1398 - 11:49
می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: اگرچه تولید انرژی‌های خورشیدی یکی از اصلی‌ترین عوامل درآمدزایی است اما تولیدکنندگان این بخش در اجرا مشکلاتی همچون ضمانت‌های بانکی و پولی و خرید برق‌شان و... دارند.

ناکامی جهان در کاهش انتشارات کربنی در سال ۲۰۱۹

15 آذر 1398 - 20:21
می متالز - با اینکه استفاده از زغال‌سنگ در جهان درحال کاهش است، میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای همچنان روند افزایشی را طی می‌کند.

برتری قریب الوقوع انرژی های تجدید پذیر به زغال سنگ

12 آذر 1398 - 18:13
می متالز - زغال سنگ ده ها سال سنگ بنایِ صنعت برق بود، اما ترکیبی از نگرانی های زیست محیطی، فرسوده شدن کارخانه ها و رقابت ها منجر به کاهش شدید مصرف زغال سنگ در آمریکا شده است.

تولید سیمان و فولاد با استفاده از انرژی خورشیدی/ بیل گیتس سرمایه‌گذار شرکت انرژی متمرکز خورشیدی

3 آذر 1398 - 15:14
می متالز - از جمله مشکلاتی که کارخانه‌های فولاد سازی و همچنین تولید سیمان در کنار برخی صنایع دیگر با آن روبرو هستند، مصرف بالای انرژی در کنار ایجاد آلودگی است، شرکت انرژی پاک هلیوژن به تازگی اعلام کرده است که موفق به دستیابی به نوعی از انرژی متمرکز خورشیدی و ایجاد دمای بسیار بالا شده که در تولید فولاد و سیمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افزایش عطش چین برای زغال سنگ

1 آذر 1398 - 12:07
می متالز - چین همزمان با کاهش ظرفیت جهانی، در مدت ۱۸ ماه منتهی به ژوئن، ظرفیت نیروگاه‌های زغال‌سوز خود را به میزان ۴۲.۹ گیگاوات یا معادل حدود ۴.۵ درصد افزایش داد و پروژه‌های جدید را به شبکه وصل کرد.
بختیار مطرح کرد:

تلاش مجلس برای رونق تولید برق خورشیدی با ساز و کار جدید

18 آبان 1398 - 19:26
می متالز - به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس برخی از نمایندگان مجلس در تلاشند سهم "انرژی‌های تجدیدپذیر" را از محل اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده در قبوض برق برای تولید و رونق انرژی‌های خورشیدی به ۲۵ درصد برسانند.
وزیران اروپایی خواستار شدند

حذف تامین مالی پروژه‌های نفت، گاز و زغال سنگ

18 آبان 1398 - 18:45
می متالز - وزیران دارایی اتحادیه اروپا اعلام کردند این بلوک باید تامین مالی پروژه‌های نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف کند که احتمالا دو میلیارد یورو از سرمایه‌گذاری‌های سالانه را کاهش می‌دهد.

نگاهی به تأسیسات ماینینگ بیت کوین در ایسلند

15 آبان 1398 - 18:35
می متالز - معدن‌کاوی بیت‌کوین در ایسلند به‌‌دلیل هزینه‌های ارزان انرژی، بازدهی چشمگیری دارد؛ به‌همین‌دلیل، تأسیساتی حرفه‌ای در کشور راه‌اندازی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما