آرشیو اخبار


صادرات آمونیاک آبی عربستان به ژاپن

7 مهر 1399 - 12:49
می متالز - نخستین صادرات آمونیاک آبی جهان از عربستان سعودی به ژاپن انجام گرفت و در نیروگاه های این کشور برای تولید برق بدون انتشار آلایندگی کربن مورد استفاده قرار خواهد. گرفت.

طراحی نوعی سلول‌ خورشیدی با بازده ۲۳ درصد

24 شهریور 1399 - 15:32
می متالز - محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی واحد تربیت مدرس با همکاری دانشگاه تربیت مدرس با استفاده از مواد معدنی ارزان­‌قیمت موفق به طراحی نوعی سلول خورشیدی شدند که تلفات نوری را کاهش می‌دهد.

نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت احداث می شود

23 شهریور 1399 - 22:51
می متالز - مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر کاهش ۱۰ درصدی انرژی مصرفی فضاهای تحت مدیریت شهرداری تهران تا پایان برنامه سوم شهر، از احداث و توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در اماکن عمومی پایتخت خبر داد.

تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد

20 مرداد 1399 - 22:04
می متالز - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

19 مرداد 1399 - 11:03
می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.

خاموشی تا چه زمانی در کمین صنعت برق است؟

12 مرداد 1399 - 19:29
می متالز - اصلاح ساختار اقتصاد برق می‌تواند کشور را به سمت موقعیت کم ریسک و پایدار سوق دهد. ارتقای راندمان تجهیزات برقی و سوق دادن مشترکان به سمت خوش مصرفی است. لازم است توجه ویژه به صنعت برق و کالای تولیدی آن داشته باشیم.

بازار تجدیدپذیرها چگونه است؟

7 مرداد 1399 - 05:50
می متالز - رئیس سازمان ساتبا گفت: بر اساس استراتژی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در نظر گرفته ایم مقرر شده تا با ایجاد یک کارتابل فنی و تشخیص نیاز خریدار و فروشنده از بازار داخل حمایت شود.

شورون برای تولید ارزان‌تر نفت به پنل‌های خورشیدی روی آورد

3 مرداد 1399 - 20:59
می متالز - شرکت شورون در منطقه آفتاب خیز کرن والی کالیفرنیا راهی برای استفاده از یکی از برنامه های انرژی پاک این ایالت برای کاهش هزینه استخراج نفت پیدا کرده است.
سید محمدجواد موسوی

تامین موج سوم برق در جهان از طریق سامانه‌های خورشیدی خانگی

28 تیر 1399 - 17:35
می متالز - موسوی، عضو هیات‌مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اتاق ایران می‌گوید: در ایران تاکنون حدود 45 مگاوات برابر 4 هزار سامانه خورشیدی کوچک‌مقیاس نصب‌شده که ظرفیت زیادی نیست. در بسیاری از استان‌های کشور هزاران هکتار زمین وجود دارد که از کم‌آبی رنج می‌برند و کشاورزی دیگر در آن‌ها امکان‌پذیر نیست و ضرورت دارد به‌جای مزارع کشاورزی، مزارع خورشیدی احداث کنیم.

راهبردی برای تقویت جایگزین‌های باتری لیتیوم- یون

25 تیر 1399 - 09:22
می متالز - پژوهشگران استرالیایی، راهبرد جدیدی برای تقویت باتری‌های جایگزین باتری لیتیوم- یون ارائه داده‌اند که در آن از مهندسی مواد استفاده شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما