آرشیو اخبار


عزم دولت در راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در پشت بام‌ها

13 تیر 1399 - 11:12
می متالز - چند سالی است که توجه به انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتر شده است؛ تاجایی که حتی دولت پیشنهادهایی را برای درآمدزایی مشترکان از پشت‌بام‌ها مطرح کرده و به تازگی نیز رییس جمهوری اعلام کرد که باید با توسعه تکنولوژی در این زمینه هر کسی بتواند پشت بام خانه خود را به یک نیروگاه خورشیدی تبدیل و برق مورد نیاز خود را تامین کند و مازاد آن را به دولت بفروشد.
اردکانی:

سرمایه‌گذاری ۱۴هزاری برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی

12 تیر 1399 - 19:22
می متالز - وزیر نیرو از سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در کشور خبر داد.

تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر هموارسازی مسیر جهش تولید

10 تیر 1399 - 12:19
می متالز - ایران به دلیل تنوع اقلیمی، دارای منابع عظیمی برای تولید انرژی است؛ از ذخایر نفت و گاز و معادن گرفته تا خورشید و باد، منابعی که می‌تواند چرخ‌های اقتصاد را به گردش درآورد؛ منابعی که تا 6 سال قبل با اقبال زیادی مواجه نبود؛ حال آنکه تحول در حوزه اقتصاد مهمترین اصل در سیاست‌های کلان نظام محسوب می‌شود و توجه به منابع تجدیدپذیر، یکی از ابزارها برای هموارسازی مسیر تحول اقتصادی و جهش تولید است.
در نشست کمیسیون انرژی صورت گرفت

کمیته بهره‌وری انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر تشکیل شد

1 تیر 1399 - 15:59
می متالز - کمیته بهره‌وری انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر وابسته به کمیسیون انرژی اتاق ایران در راستای حمایت از فعالان این حوزه و توسعه اهداف بخش خصوصی تشکیل شده است.
علیپور:

باید فکری برای بروکراسی اداری شود / رفع بیکاری درصورت حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر

29 خرداد 1399 - 14:36
می متالز - نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس بروکراسی اداری را یکی از موانع ایجاد سود و اشتغال از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: عدم خرید تضمینی برق مشکل دیگر تولیدکنندگان است.

طرح بزرگ تولید انرژی از زباله‌های شمال کشور به وزیر نیرو ارائه شد

25 خرداد 1399 - 20:25
می متالز - طرح ملی تولید انرژی از انبوه زباله های استان های مازندران و گیلان توسط رئیس سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی ایران به وزیر نیرو ارائه شده که پس از مطالعات لازم به اجرا خواهد رسید.

جوانان تبریزی نمای نورگذر هوشمند اختراع کردند

25 خرداد 1399 - 20:15
می متالز - سه جوان خلاق تبریزی، نمای نورگذر هوشمند با کلکتور تابشی اخترع کردند که تشعشعات پایان‌ناپذیر خورشید را جذب و طی فرآیندی انرژی سرمایشی و گرمایشی لازم را تأمین می‌کند.

اورستد، به‌سوی انرژی‌های تجدید پذیر

18 خرداد 1399 - 23:13
می متالز - یک دهه پیش، بزرگ‌ترین شرکت انرژی دانمارک که کسب‌وکار خود را بر اساس سوخت‌های فسیلی بنانهاده بود، عامل یک‌سوم تولید کربن در این کشور محسوب می‌شد.

۸۲۱ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در حال احداث است

15 خرداد 1399 - 20:09
می متالز - ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر ایران تا پایان اریبهشت‌ماه امسال به ۸۲۴ مگاوات رسید و ۸۲۱ مگاوات دیگر به آن اضافه خواهد شد.

سبقت انرژی تجدیدپذیر از زغال سنگ در آمریکا پس از ۱۳۰ سال

11 خرداد 1399 - 13:22
می متالز - اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) می‌گوید برای اولین بار از سال ۱۸۸۵ تاکنون، تولید انرژی تجدیدپذیر از تولید انرژی از زغال سنگ در ایالات متحده سبقت گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما