آرشیو اخبار


عملیات اجرایی کارخانه روکش لاستیک در راور آغاز شد

20 آذر 1398 - 22:50
می متالز - با حضور صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عملیات اجرایی کارخانه روکش لاستیک با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان راور آغاز شد.
در بازدید گروه سرمایه گذاری غدیر از شرکت گهرزمین مطرح شد:

گهرزمین به پیشرفت قابل ملاحظه ای رسیده است

20 آذر 1398 - 15:12
می متالز - صبح روز سه شنبه ۱۹ آذرماه ۹۸ گروه سرمایه گذاری غدیر از سایت شرکت سنگ آهن گهرزمین بازدید کردند.

نظارت شورای ارزیابی انتشارات بر فرآیند داوری و تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی مرکز تبریز

17 آذر 1398 - 23:42
می متالز - به منظور تسریع در امر تکمیل نهایی ۱۸ برگ از نقشه‌های زمین‌شناسی تهیه شده در مقیاس یک‌بیست‌وپنج‌هزارم در مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال باختری جهت چاپ در سال جاری، حسب دستور ریاست سازمان، گروهی متشکل از ۸ نفر از داوران این نقشه‌ها با مدیریت شورای ارزیابی و انتشارات سازمان از ابتدای این هفته به این مرکز اعزام شدند؛ تا ضمن تسریع در امر داوری نقشه‌ها، نکات لازم و استاندارد جهت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی به تهیه‌کنندگان نقشه آموزش داده شود و همزمان تصحیحات لازم صورت گیرد.

افتتاح کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک طرح توسعه "سنگ و فولاد هرمزگان"

17 آذر 1398 - 23:30
می متالز - افتتاح کارخانه تولید پودر میکرونیزه بنتونیت و آهک طرح توسعه "سنگ و فولاد هرمزگان"، کلنگ زنی طرح 100هزار تنی آهک کلسینه سنگ و فولاد هرمزگان و مراسم درختکاری در فولاد هرمزگان توسط دکتر خداد غریب پور صورت گرفت.

بازدید رییس هیات عامل ایمیدرو از کارخانه های فولاد

17 آذر 1398 - 23:07
می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از کارخانه های فولاد کاوه جنوب، اسکله منطقه ویژه خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد هرمزگان،‌گندله سازی مادکوش و نیروگاه سیکل ترکیبی هرمز بازدید کرد.

برکه درخشان در گرینلند

16 آذر 1398 - 21:30
می متالز - صخره های حاوی مواد معدنی خاکی کمیاب مانند نئودیمیم، که به طور گسترده در الکترونیک استفاده می شوند، در معرض چراغ قوه ماوراء بنفش می درخشند.

همایش ملی ایمنی و صنایع معدنی پایان یافت

14 آذر 1398 - 22:22
می متالز - همایش دو روزه ملی ایمنی و صنایع معدنی که صبح دیروز (13 آذر) در شهر سرچشمه آغاز به کار کرد، عصر امروز چهاردهم آذرماه با حضور حیدر ضیغمی، مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی شرکت مس و هلموت هینز، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی تامین اجتماعی پایان یافت.

طرح شناسایی، دقیق‌سازی و تعیین حریم گسل‌های فعال کلان شهر کرج به روایت تصویر

13 آذر 1398 - 19:11
می‌متالز - به نقل از مرکز پژوهش‌های کاربردی، ایران در پهنه‌ای جنبا از دیدگاه لرزه زمین‌ رساختی واقع شده و هر چندسال شاهد رویداد زمین‌لرزه‌ای ویرانگر در پهنه ایران زمین و تخریب سازه‌ها و کشته شدن جمعی از هموطنان عزیزمان هستیم. با افزایش جمعیت، توسعه شهرنشینی و گسترش شهرها، ساخت و سازهای شهری به ناچار به نزدیکی یا بر روی پهنه‌های گسلی کشیده شده و آسیب‌پذیری ما را بیش از پیش افزایش داده؛ لذا شناخت دقیق گسل‌های فعال در محدوده‌های شهری از لحاظ مکانی، هندسی و کینماتیکی به عنوان سرچشمه‌های لرزه‌زا و خطرساز امری ضروری است.

برداشت بی‌رویه معادن دلیل ناپدیدی کوه‌ها در رستمکلا

12 آذر 1398 - 11:34
می متالز - برداشت بی‌رویه معادن در کوه‌های بلند مرتبه رستم‌کلا که در سال‌های اخیر باعث ناپدید شدن این رشته کوه‌ها شده است و همچنان نیز این روند ادامه دارد و کوه‌ها پس از دیگری در این منطقه محو می‌شود.

مراسم معارفه یک مشاور و همچنین تکریم و ‌معارفه دو مدیر ایمیدرو

11 آذر 1398 - 22:35
می متالز - مراسم معارفه یک مشاور و همچنین تکریم و ‌معارفه دو مدیر ایمیدرو - 11 آذر 98 برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما