آرشیو اخبار


صادرات کالاهای اساسی از مرز مهران ممنوع است

7 آبان 1399 - 16:35
می متالز - صادرات کالاهای اساسی و اقلام ضروری که به طور مستقیم با سفره مردم ارتباط دارد، از مرز بین المللی مهران ممنوع است.
سخنگوی گمرک ایران:

صادرات رسمی کالاهای اساسی غیرقانونی است

7 آبان 1399 - 14:23
می متالز - سخنگوی گمرک ایرانا از غیرقانونی بودن صادرات رسمی کالاهای اساسی خبر داد و گفت: به دلیل مابه‌التفاوت قیمت این کالاها، کشورهای همسایه و سایر کشورها تقاضای بسیار زیادی برای خرید این اقلام از ایران دارند و در مقطعی هم شاهد آن بودیم در مناطقی مانند آبادان و خرمشهر از کشورهای همسایه برای خرید روغن و سایر مواد غذایی هجوم آورده بودند که این موضوع مدیریت شد.
وزیر صمت:

نظارت هوشمند بر بازار از شنبه آینده تشدید می‌شود

6 آبان 1399 - 22:04
می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز طرحی برای تشدید بازرسی‌ها و کنترل قیمت و موجودی انبارها از روز شنبه هفته آتی با همراهی بسیج و سازمان تعزیرات خبر داد.

ضرورت تقویت روابط تجاری هرمزگان با کشور افغانستان

6 آبان 1399 - 20:22
می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: اولویت نخست اتاق بازرگانی علاو ه بر تقویت روابط بین المللی دستیابی به بازارهای هدف و تقویت روابط تجاری خود به ویژه با کشورهای همسایه نظیر افغانستان است.

تسهیلات ۱۸گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی

6 آبان 1399 - 15:47
می متالز - گمرک ایران در راستای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید و صادرات، تسهیلات ۱۸ گانه‌ای را برای فعالان مجاز اقتصادی در نظر گرفته است.

۳۰۰ میلیون د‌لار قطعه خود‌رو با د‌ستور وزارت صمت ترخیص شد

6 آبان 1399 - 00:40
می متالز - د‌ر حالی حد‌ود ۸۰ د‌رصد از ۵ /۳ میلیون تن کالای غیراساسی د‌پو شد‌ه د‌ر گمرک را کالای واسطه‌ای و مواد اولیه خطوط تولید تشکیل می‌د‌هد و تولید‌کنند‌گان د‌ر انتظار ترخیص کالا هستند که د‌ر این بین وزارت صمت خود‌روسازان را مورد توجه قرار د‌اد‌ه و برای ترخیص ۳۰۰ میلیون د‌لار قطعه خود‌روساز‌ها و معطل نماند‌ن خط تولید آن‌ها رایزنی کرد‌ه است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند:

گمرک در ورودی های آبادان و خرمشهر مستقر می‌شود

5 آبان 1399 - 23:55
می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با ابلاغ رئیس‌کل گمرکات ایران، گمرک به جای مرزها در ورودی های آبادان و خرمشهر مستقر می‌شود.

سامانه گمرک اطلاعاتش را کامل به بازارگاه نمی دهد

5 آبان 1399 - 23:50
می متالز - رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به حضور معاونان وزارتخانه‌های مرتبط با نهاده‌های دامی در کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: بر اساس اطلاعات و آمار، سامانه گمرک اطلاعاتش را کامل به بازارگاه نمی‌دهد.
گلشیرازی خبر داد:

رفع بیش از ۹۰ درصد تعهدات ارزی صادرکنندگان اصفهان

5 آبان 1399 - 23:20
می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: بیش از ۹۰ درصد ارزهای حاصل از صادرات کارتهای بازرگانی صادر و تمدید شده در سال ۹۸ و ۹۹ در اتاق اصفهان رفع تعهد شده و ارز آنها به چرخه اقتصاد کشور برگشته‌است.
عضو خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:

حمل و نقل داخلی مهم‎ترین مشکل در راه صادرات است

5 آبان 1399 - 22:22
می متالز - عضو خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان حمل و نقل داخلی را مهم ترین مشکل صادراتی کشور و از جمله اصفهان دانست و گفت: افتتاح کارگو ترمینال هوایی اصفهان نکته مثبتی در شرایط سخت کنونی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما