آرشیو اخبار


تراکنش بانکی ملاک اصلی مالیات‌ستانی نیست

26 دی 1398 - 21:33
می متالز - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تراکنش‌های بانکی، ملاک اصلی برای محاسبه مالیات نیست و تاثیر آن شاید کمتر از پنج درصد باشد، زیرا ممکن است مودی، چند حساب بانکی داشته و جابه‌جایی وجه بین حساب‌ها انجام دهد یا معامله‌ای انجام داده و مبلغ آن را به حساب واریز کند که ربطی به کسب و کار و درآمد وی ندارد.

خانه لاکچری در تور مالیاتی/ بررسی اثر احتمالی مالیات جدید در بازار مسکن/ کدام آپارتمان‌های تهران مشمول مالیات سالانه می‌شود؟

26 دی 1398 - 20:55
می متالز - مالکان خانه‌های لاکچری در صورت تصویب نهایی بودجه سال ۹۹، مشمول «مالیات سالانه» می‌شوند. دو نوع مالیات ملکی از طریق کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه اضافه شده که اولی شامل «مالیات سالانه بر خانه‌های با قیمت حداقل ۱۰ میلیارد تومان» و دومی نیز «مالیات بر خانه‌های خالی» است.

چگونه بفهمیم کارتخوان مطب به سازمان مالیاتی متصل است؟

24 دی 1398 - 21:35
می متالز - علاوه بر نبود کارتخوان، متصل بودن کارتخوان به سازمان مالیاتی نیز برای اصنافی که داشتن کارتخوان برای آن ها تکلیف شده است، اهمیت دارد که این موضوع را می‌توان از روی رسید کارتخوان مربوط متوجه شد.
با موافقت نمایندگان مجلس؛

کالاها و خدمات معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مشخص شدند

24 دی 1398 - 15:43
می متالز - نمایندگان مجلس کالاها و خدمات معاف از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کردند.

جزئیات مالیات از مالکان خانه‌های ۱۰ میلیارد تومانی

24 دی 1398 - 13:27
می متالز - بر اساس مصوبه اخذ مالیات بر ثروت اگر خانه‌ای ۱۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب این واحد مسکونی باید سالانه پنج میلیون تومان مالیات پرداخت کند، اگر خانه‌ای ۲۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید سالانه ۲۵ میلیون تومان مالیات بپردازد.

طرح مشارکت در تولید ایران خودرو آغاز شد

24 دی 1398 - 12:40
می متالز - ایران خودرو شرایط طرح مشارکت در تولید دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ در دی ماه ۹۸ را اعلام کرد.
پیش گشایش؛

رورهای تاریخی بورس

24 دی 1398 - 10:37
می متالز - به نظر می‌رسد که فضای فعلی بازار سرمایه به هیچ وجه قابل پیش‌بینی نباشد و چه بسا در صورت عدم عرضه‌ها توسط سهامداران عمده این روند افزایشی همچنان نیز ادامه داشته باشد.

راه‌های فرار مالیاتی مسدود می‌شود/ مصوبات جدید مقابله با پولشویی

23 دی 1398 - 19:38
می متالز - یک کارشناس ارشد حقوق بانکی با اشاره به تصمیمات کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ افزود: قانونگذار در تلاش است تا با مکانیزهایی، راه‌ها و اشکال مختلف پولشویی، فرارهای مالیاتی، حساب‌های اجاره‌ای و ... بسته شود.
حضرتی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی:

۶ طرح تحقیق و تفحص تعیین تکلیف شدند/ طرح اصلاح جامع نظام بانکی به صحن ارجاع می‌شود

23 دی 1398 - 19:35
می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تعیین تکلیف ۶ طرح تحقیق و تفحص در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: "طرح اصلاح جامع نظام بانکی" نیز هفته آینده به صحن ارجاع می‌شود.

آیین‌نامه اجرایی معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی ها ابلاغ شد + سند

23 دی 1398 - 12:05
می متالز - هیات دولت به منظور تسهیل فضای کسب و کار و تقویت بازار سرمایه و رفع تعارض مبنی بر حذف محدودیت استانداردهای حسابداری درخصوص انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به حساب افزایش سرمایه، آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، موضوع معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما