آرشیو اخبار


تلاش جدید آمریکا علیه تجارت نفتی ایران و ونزوئلا

13 تیر 1399 - 10:16
می متالز - خبرگزاری رویترز پنجشنبه گزارش داد که دادستان‌های آمریکایی شکوائیه‌ای تنظیم کرده‌اند تا چهار فروند نفتکش حامل سوخت که از ایران عازم ونزوئلاست را توقیف کنند.

هزینه ۳۰۰میلیارد تومانی برای ساخت سیلو تمام مکانیزه در بندر چابهار

12 تیر 1399 - 14:00
می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای ساخت سیلو تمام مکانیزه با تجهیزات در بندر چابهار ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه و در مدت ۲۴ ماه آماده بهره‌برداری می‌شود.

ارسال نخستین محموله ترانزیتی از بندرچابهار به هند

10 تیر 1399 - 17:28
می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار یک محموله ترانزیتی از بندر شهید بهشتی چابهار در راستای توافق سه جانبه هند، افغانستان و ایران به هندوستان ارسال شد.

هم‌راستایی زیرساخت‌های بندر شهید رجایی با الزامات زیست‌محیطی و پارامترهای توسعه پایدار

10 تیر 1399 - 13:53
می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌ها در بندر شهید رجایی هم‌راستا با الزامات زیست‌محیطی و پارامترهای توسعه پایدار در حال انجام است، گفت: در حوزه های عمرانی، توسعه‌ای و بخش‌های دریایی و بندری، کلیه اقدامات کمی و کیفی برمبنای مولفه‌های تعریف‌شده برای بنادر سبز ایجاد می‌شود.

تخلیه و بارگیری کالا در بندر آستارا ۳۵ درصد افزایش یافت

8 تیر 1399 - 18:56
می متالز - رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: تخلیه و بارگیری کالا در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۳۵ درصد افزایش یافته و نشانگر رونق صادرات، واردات و تجارت خارجی از این مرز است.
آشنایی با اصطلاحات بازرگانی:

دموراژ چیست؟

7 تیر 1399 - 20:22
می متالز - در واقع دموراژ جریمه دیرکرد عودت کانتینر است که توسط صاحب کالا باید پرداخت شود. در ابتدا از این اصطلاح برای محاسبه معطلی کشتی ها استفاده می شد. به معنی خسارت معطلی کانتینر نیز می باشد و دقیقاً معنی متضاد دیسپچ را دارد.

بنادر نفعی از رسوب کالا نمی برد/ وضع چابهار از گوادر بهتر است

7 تیر 1399 - 13:54
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت رسوب و الزام به تسریع در ترخیص ۴ میلیون تن کالای اساسی از بنادر را تشریح کرد.
طی خرداد ماه؛

"حکشتی" خریدار و فروشنده نبود

7 تیر 1399 - 12:09
می متالز - شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، فروشنده و خریدار سهام هیچ شرکت بورسی نبود.

وزیر نفت: بنزین را به قیمت روز به ونزوئلا فروختیم

6 تیر 1399 - 14:48
می متالز - بیژن زنگنه با بیان اینکه بنزین را به قیمت روز به ونزوئلا فروختیم، از وجود بخشی از پول آن هم‌اکنون در کشور خبر داد.

ناخداهایی که بنزین به ونزوئلا بردند، تحریم شدند

5 تیر 1399 - 10:32
می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج ناخدای نفتکش‌های دخیل در انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما