آرشیو اخبار


وزیر راه خبر داد؛

ساخت ۴۰۰ هزار مسکن در دستورکارِ سال ۹۹

13 فروردین 1399 - 11:05
می متالز - وزیر راه و شهرسازی خبر داد، در بخش مسکن، امسال صد هزار واحد مسکونی در بخش بافت‌های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تامین مسکن ساخته خواهد شد که نقشی مهم در تحرک بخشی به اقتصاد کشور در صنایع مختلف مرتبط با ساخت و ساز خواهد داشت.​

امسال موتور ملی در لکوموتیو مانوری نصب می‌شود

12 فروردین 1399 - 17:02
می متالز - سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به استفاده حداکثری راه‌آهن از چهار ظرفیت قانونی برای استفاده حداکثری از تولید داخل و سرمایه‌گذاری در حوزه ریلی گفت: امسال موتور ملی در لکوموتیوهای مانوری نصب می‌شود.

ریزش کوه در مسیر ریلی سوادکوه/ توقف چند ساعته قطار+فیلم

7 فروردین 1399 - 19:14
می متالز - مدیرکل راه‌آهن شمال گفت: ریزش کوه در مسیر ریلی سوادکوه موجب توقف قطار شد.

صادرات ۱۲۰ هزار و ۶۸ تن کالا از راه آهن آستارا طی سال ۹۸

7 فروردین 1399 - 11:56
می متالز - مدیرکل گمرک آستارا گفت: ۱۲۰ هزار و ۶۸ تن کالا در قالب ۲ هزار و ۱۵۸ واگن در سال قبل از بارانداز راه آهن این شهرستان مرزی خارج و ۲۲۷ هزار و ۱۵۸ تن کالا با سه هزار و ۶۳۲ واگن به آن وارد شده است.
معاون شرکت ساخت زیربناهای حمل و نقل اعلام کرد:

نیاز ۵۰ هزار تنی به ریل ملی در سال/ تحقق جهش تولید در اولویت

6 فروردین 1399 - 19:23
می متالز - معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: در سال گذشته حدود سه هزار تن از ریل ملی در پروژه های ریلی استفاده شده و سالانه به ۵۰ هزار تن نیاز داریم که امیدواریم امسال بسیار بیشتر از سال گذشته از این محصول و تولید داخلی در راستای شعار تحقق کاهش تولید استفاده کنیم.
مدیرکل راه آهن فارس اعلام کرد:

کاهش ۸۵ درصدی سفرهای ریلی به مقصد شیراز

6 فروردین 1399 - 13:18
می متالز - مدیرکل راه آهن فارس گفت: تعداد رام قطارهای ورودی و خروجی راه آهن استان در ایام نوروز بیش از ۸۵ درصد کاهش داشته است.

خط‌آهن شلمچه - بصره معطل تعیین خط مرزی/‌ لزوم همکاری وزارت خارجه عراق‌ برای تحویل اراضی

6 فروردین 1399 - 07:37
می متالز - در حالی که طبق توافق ایران و عراق مقرر شد خط‌آهن 32 کیلومتری شلمچه - بصره در عراق با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان ساخته شود، طبق گفته مسؤولان ایرانی، طرف عراقی مدعی است پیش از تعیین خط مرزی در اروند، تحویل اراضی عراق به پیمانکار ایرانی انجام نمی‌شود.

۲۲۵ واگن باری در اراک تولید شد

5 فروردین 1399 - 23:57
می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد درخشان اراک گفت: ۲۲۵ دستگاه انواع واگن باری سال گذشته در این شرکت تولید و به ناوگان ریلی کشور پیوست.

6 پرواز، 4 رام قطار و یک اتوبوس امروز از مشهد مسافر جابه‌جا کرده‌اند

5 فروردین 1399 - 23:26
می متالز - فرماندار مشهد گفت: بر اساس آمار احصا شده از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد، راه آهن و پایانه مسافربری امام رضا (علیه‌السلام) شاهد کاهش چشمگیر تردد زائران و مسافران به مشهد مقدس طی روز جاری در مقایسه با سال گذشته بوده‌ایم.

تسهیلات ویژه برای شرکت‌های ریلی

5 فروردین 1399 - 20:03
می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت‌های ریلی که نسبت به افزایش حمل کانتینری بار با قطار از بنادر اقدام نمایند، وام خرید واگن دریافت می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما