آرشیو اخبار


توسعه شبکه ریلی درون‌شهری

متروی مشهد به خط ۳ مجهز می‌شود

23 آذر 1398 - 22:44
می متالز - شهردار مشهد از تکمیل فاز اول خط سوم مترو مشهد تا پایان سال ۱۴۰۰ یعنی بعد از اتمام دوره شورای پنجم شهر خبر داد و با اشاره به هزینه‌بر بودن این طرح گفت: تکمیل خطوط قطارشهری از طرح‌های مهم و هزینه‌بر است و برای ساخت هر کیلومتر آن در مشهد بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال هزینه می‌شود، اما تلاش داریم فاز اول خط سوم تا پایان سال ۱۴۰۰ افتتاح شود و از دولت نیز پیگیر مسائل مالی هستیم.

احداث مترو درخواست شهروندان اسلامشهر

18 آذر 1398 - 19:59
می متالز - رئیس شورای شهر اسلامشهر گفت: با توجه به جمعیت بالای شهرستان اسلامشهر و استفاده شهرهای مجاور از مسیر جاده ساوه برای رسیدن به شهر تهران، همیشه شاهد ترافیک سنگین در بزرگراه آیت‌الله سعیدی هستیم. از این رو یکی از درخواست‌های شهروندان احداث متروی اسلامشهر است که نظر کارشناسان این امر، ضرورت تسریع در راه‌اندازی طرح متروی اسلامشهر را تایید می‌کند.

متروی تبریز قطعا تا پایان سال به ایستگاه لاله می رسد

12 آذر 1398 - 18:53
می متالز - شهردار تبریز با بیان اینکه راه‌اندازی مترو در مسیر بازار به لاله و بازار به ائل گلی و بالعکس کمک زیادی به ترافیک می کند، گفت: با حمایت‌های جدی که از این پروژه می شود، مترو قطعا تا پایان سال به ایستگاه لاله می رسد و فاز ۱ خط ۲ را نیز تا پایان شورای پنجم تمام می کنیم.

قلب تپنده واگن مترو «ایران‌ساخت» شد

11 آذر 1398 - 15:40
می متالز - ​مجموعه‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان شامل تام لوکوموتیو آریا، مدیریت انرژی نوآور افق (مانا)، جهاد دانشگاهی، فن ژنراتور و چندین شرکت دیگر با همکاری یکدیگر اقدام به طراحی و ساخت سیستم رانش به عنوان قلب محرک واگن مترو کردند. این کنسرسیوم توانسته است با تکیه به دانش و توان داخلی قسمت‌های مختلف سیستم رانش را طراحی کند.
یک کارشناس حمل و نقل:

ضعف فنی اعتبار و قابلیت سیستم ریلی شهری را زیر سؤال می‌برد

10 آذر 1398 - 20:36
می متالز - یک کارشناس حمل و نقل معتقد است: اگر مترو تهران با همین ضعف‌های مدیریتی و فنی مشهود ادامه دهد، اعتبار و قابلیت سیستم ریلی شهری کلاً زیرسوال خواهد رفت و احتمالا شهرهای دیگر هم در آینده، متضرر خواهند شد.

کتاب تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران تدوین شد

6 آذر 1398 - 11:25
می متالز - مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از تدوین «تاریخ شفاهی شرکت متروی تهران» توسط گروهی از متخصصین تاریخ شفاهی به سرپرستی حجت الاسلام و المسلمین سعید فخرزاده عضو هیات مؤسس انجمن تاریخ شفاهی ایران خبر داد.

میزان افزایش مسافران مترو در حال محاسبه

5 آذر 1398 - 21:24
می متالز - مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو از پایش آمار مسافران مترو تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: آمار افزایش سفرها پس از گذشت دو هفته از تغییر قیمت سوخت، به‌زودی محاسبه و اعلام خواهد شد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران:

۳۲ ایستگاه راه آهن کشور توسعه و ارتقا می یابد

5 آذر 1398 - 18:00
می متالز - مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران از برنامه دولت برای ارتقا و بهبود وضعیت 32 ایستگاه راه آهن خبر داد و گفت: طرح جامع ریلی این ٣٢ ایستگاه را به فضاهای شهری زیبایی تبدیل خواهد کرد.
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان:

مانع از افزایش قیمت‌ها در هرمزگان می‌شویم/ جایگاه CNG در سراسر استان احداث می شود

5 آذر 1398 - 12:00
می متالز - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: استاندار هرمزگان دستور برنامه ریزی برای احداث جایگاه سوخت سی ان جی (CNG) در سراسر استان را صادر کرد.

عملیات اجرایی قطار حومه‌ای بهارستان با همکاری چهار دستگاه آغاز شد

24 آبان 1398 - 19:18
می متالز - حبیب‌اله طاهرخانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی قطار حومه‌ای بهارستان با همکاری شرکت عمران شهرهای جدید، راه‌آهن، فولاد مبارکه سپاهان و شهرداری اصفهان گفت: این پروژه به‌طول ۵۹ کیلومتر و در قالب سه قطعه طراحی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما