آرشیو اخبار


سجاد غرقی، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران:

با عوارض صادراتی، فرصت کسب سهم بازار جهانی سنگ‌آهن را از دست دادیم/ معدن هنوز در بدیهیات با دولت می‌جنگد

29 بهمن 1397 - 16:16
می متالز - با شکستن سد باطله یکی از معادن شرکت معدنی واله برزیل همه منتظر بودند تا تأثیرات این خبر بر بازار سنگ‌آهن نمایان شود. هرچند که تأثیر این حادثه بر عرضه سنگ‌آهن در بازارهای جهانی تا اواخر سه‌ماهه نخست سال دیده می‌شود چون تقاضای چینی‌ها آن زمان بهتر خواهد شد اما اعلام کاهش تولید 40 میلیون تنی از جانب این شرکت می‌توانست فرصتی باشد برای تولیدکنندگان دیگر تا سهم این بازار را از آن خود کنند، فرصتی که ایران با سیاست‌های ضد صادراتی خود با شعار نادرست «خام فروشی ممنوع» از دست داد.
مهندس علي زهرودي، مدير بومي سازي گهرزمين:

هیچ روشی موثرتر از بومی سازی برای خودکفایی و حل مشکلات داخلی نداریم

28 بهمن 1397 - 13:09
می متالز - بدون شک از مهمترین اهداف توسعه ساخت داخل، از یک طرف جذب قدرت ساخت قطعات و سایر نیازمندی های صنعت فولاد و از طرف دیگر توانمندسازی سازندگان در حوزۀ فناوری های مرتبط است. توانمندی های تکنولوژیکی باعث تسریع در جذب تکنولوژی های دیگر شده و توانایی توسعه آنها و خلق دانش های جدید را افزایش می دهد.

توافق اولیه مادکوش با ایمپاسکو برای تامین مواد اولیه کارخانه ۲.۵میلیون تنی گندله بندرعباس

6 اسفند 1397 - 13:41
می متالز - کارخانه 2.5 میلیون تنی گندله مادکوش در تیر ماه 98 به بهره برداری می رسد.
کارنامه چادرملو در حوزه بومی سازی تشریح شد؛

بومی سازی بیش از 11 قطعه در مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو تا آذر ماه 97/ 79 درصد قطعات و لوازم یدکی مصرفی چادرملو ساخت داخل است

29 اسفند 1397 - 21:08
می متالز - بهره‌وری جز لاینفک بخش تولید و کار در هر واحد تولیدی و صنعتی است. یکی از شاخص‌های بهره‌وری برخورداری از توان و تخصص و نوآوری‌های کارشناسان و متخصصان داخلی برای طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز است.
سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق:

پروژه گندله سازی، برگ زرینی برای صنعت و بخش معدن کشور است

28 اسفند 1397 - 21:09
می متالز - رضا فلاح مبارکه با اشاره به اینکه که ماهیانه یک هزار تن نصب در گندله سازی صورت می گیرد و خود شکست رکورد نصب در کشور است، افزود: این برای ما مایه افتخار است که با کمترین حادثه ای این طرح با تلاش همه همکاران پیش می رود تا در موعد مقرر به بهره برداری برسد و برگ برنده ای برای صنعت و بخش معدن کشور باشد که با حضور مسئولین ارشد نظام آغاز کار کند.

مجمع فوق العاده شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر

28 اسفند 1397 - 20:01
می متالز - مجمع فوق العاده شرکت سرمایه گذاری و توسعه گل گهر روز گذشته با حضور نمایندگان سهامداران و موسسه حسابرسی هوشیار ممیز در محل دفتر مرکزی این شرکت برگزار شد.

دستور دادستانی پرونده شرکت واله

28 اسفند 1397 - 13:48
می متالز - واله برزیل باید 13 میلیارد دلار برای بازسازی محیط زیست منطقه بدهد.

جلسه شورای معاونین شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

28 اسفند 1397 - 13:19
می متالز - در این جلسه که با حضور تمامی اعضای شورای معاونین گل گهر برگزار گردید تمامی مسایل کلان شرکت در سال ۹۷ بررسی و اهداف و استراتژی گل گهر برای سال ۹۸ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هشدارهای واله در بازار سنگ‌آهن

28 اسفند 1397 - 12:00
می متالز - بعد از تعطیلات عید شکوفه‌های چین با وجود اتفاقی که برای سد باطله واله برزیل رخ داد، بازار سنگ‌آهن جهانی که چین در صدر آن قرار دارد با فراز و نشیب این رخداد مواجه شد، در واقع در انتهای ژانویه بازار چین تعطیل شد و بعد از دو هفته و در ۱۵ فوریه که این بازار شروع به کار کرد، قیمت‌ها به‌صورت هیجانی افزایش پیدا کردند، در این میان شاهد آن بودیم که این افزایش قیمت ماندگار نبود و به‌طور مکرر و مخصوصا در طول ۱۵ روز گذشته روزانه جابه‌جایی‌ قیمت در بازار به وقوع پیوست، این به قدرت فولادسازان چینی در تعیین قیمت بازمی‌گردد که در ادامه این گزارش به آن بیشتر پرداخته می‌شود.

پیش بینی سود شرکت سرمایه گذاری امید با اهرم سنگ آهنی ها در سال ۹۸

28 اسفند 1397 - 10:56
می متالز - سال مالی شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید منتهی به 30 دی ماه است. نگاهی به پرتفوی وامید خواهیم داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما