آرشیو اخبار


علیرضا زاهدیان، مدیرعامل شرکت فولاد “غدیرنی‌ریز” درگفت‌وگو با ماهنامه تخصصی پردازش خواستار شد:

ضرورت تجدید نظر در نحوه تأمین گندله مورد نیاز فولادسازان از سوی وزارت صمت

3 بهمن 1398 - 15:47
می متالز - وزارت صمت با تغییر برنامه خود در خرید و تأمین مواداولیه (گندله) عملاً زمینه‌ساز زیان و سخت‌تر شدن تهیه مواداولیه تولیدکنندگان فولاد شد.
مدیرعامل گهرزمین:

شهید سلیمانی، تاثیر و نقش بسزایی در پیشبرد اهداف شرکت گهرزمین داشتند

2 بهمن 1398 - 17:38
می متالز - اخوی شهید سلیمانی: شهید سلیمانی توجه خاص و ویژه ای به شرکت گهرزمین داشتند.

گهرزمین، سیزدهمین شرکت بزرگ بورسی

2 بهمن 1398 - 17:16
می متالز - شرکت گهرزمین از نظر ارزش بازار، بعداز پتروشیمی مارون، دومین شرکت بزرگ پذیرفته شده در بین شرکت های فرابورسی است که با ارزش بازار بیش از 310 هزار میلیارد ريالی در رتبه 13 شرکت های بزرگ بازار سرمایه قرار دارد.
رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد:

دستورالعمل های خلق الساعه باعث حجم کم صادرات/ تمرکز ویژه روی اکتشافات معادن عمیق

2 بهمن 1398 - 16:10
می متالز - رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو گفت: بیشترین هدف‌گذاری های موفق در کشور، در حوزه صنعت و معدن بوده است که صنعت فولاد بیشترین نقش را در آن داشته است، صنعت فولاد با وجود اینکه سه بار مورد تحریم قرار گرفته، همچنان در مسیر خود در حال حرکت است.
مدیر عامل چادرملو:

قیمت ها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

1 بهمن 1398 - 20:32
می متالز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالش ها و فرصت های بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولیدکنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولیدکنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از 54 درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.

تولید ۱۰ درصد فولاد کشور توسط ذوب آهن

1 بهمن 1398 - 17:40
می متالز - ابتدای شکل گیری ذوب آهن، معادن کشور به عنوان زنجیره کامل دیده شد اما پس از واگذاریها این توازن بهم خورد و این امر باعث مشکلات در تولید فولاد کشور شده است.

رکوردهای جدید قیمت سنگ آهن

1 بهمن 1398 - 14:20
می متالز - با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال 2019 و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

شرکت فرابورسی با "ذوب" برای حمل ۱.۵ تن سنگ آهن قرارداد بست

1 بهمن 1398 - 14:13
می متالز - شرکت ریل پرداز سیر در خصوص انعقاد قرارداد حمل ۱.۵ میلیون تن سنگ آهن با شرکت ذوب آهن از منطقه سنگان دست به شفاف سازی زد و آماده بازگشایی نماد شد.

زغال سنگ به بالای ۱۴۱ دلار رسید

1 بهمن 1398 - 12:39
می متالز - آخرین وضعیت قیمت سنگ آهن، فولاد و زغال سنگ در بازارهای جهانی از روند صعودی آن ها حکایت دارد.

بومی سازی محور توسعه پایدار/ شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ساخت بیش از13 هزار قطعه پیشگام در تکمیل زنجیره تولید

30 دی 1398 - 23:44
می متالز - محمد ابراهیم یلتقیان دبیر کمیسیون معاملات و دبیر ستاد بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گفت و گوی با ما اعلام کردند: مساله تامین تجهیزات و قطعات یدکی به منظور اجرای برنامه های عملیاتی استخراج و تولید محصولات کنسانتره، گندله، شمش فولاد و آهن اسفنجی و افزایش تولید برای چادرملو امری حیاتی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما