آرشیو اخبار


اشکان باقری، آرشیتکت و مدیر آتلیة شرکت مهندسی مشاور "پارس مهراز نیارش:

برای ارائه محصول باکیفیت، باید از استانداردهای روز استفاده کرد؛ خصوصا در معماری

27 مرداد 1398 - 18:15
می متالز - شرکت مهندسی مشاور پارس مهراز نیارش، در سال 2005 با هدف طراحی پروژه‌های توسعة خانه‌های مسکونی با معماری خلاقانه و راهکارهای طراحی شهری راه‌اندازی شد.

سه پوشش نوآورانه پایدار نما که مرزهای متریال را جا به جا می‌کند!

26 مرداد 1398 - 12:15
می متالز - با وجود شرکت‌های بیشتر و بیشتری که گزینه‌هایی برای پوشش خارجی پایدار ارائه می‌دهند، هیچ دلیلی برای عدم گرایش و توجه به معماری سبز وجود ندارد. در این مقاله، ما فقط به 3 نمونه از این متریال‌های جدید و کاربردی که به معماری پایدار کمک می‌کنند اشاره می‌کنیم
بهادری:

روند انتخاب مهندسان ناظر ساختمانی باید اصلاح شود/ سیستم‌های کنونی نقایص و فوایدی دارد

23 مرداد 1398 - 19:32
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت : به نظر من برای پروژه های کوچک ساختمانی، مهندسان ناظر به صورت سیستم ترتیبی انتخاب شوند، اما برای پروژه های کلان، سازندگان مختار به انتخاب ناظر ساختمانی باشند.
کارشناسان ترافیکی و شهرساز، مفقودی «پیاده‌راه گیشا» را شناسایی کردند

نقص بزرگ پروژه‌های شهری در پایتخت

22 مرداد 1398 - 21:15
می متالز - نقص کلیدی پروژه‌های تفریحی و تفرجی شهر تهران در جدیدترین پروژه اجرایی شهرداری نیز برطرف نشده است.

اولتیماتوم تکمیل نمای ساختمان‌ها

19 مرداد 1398 - 14:35
می متالز - مدیر نظارت بر ساخت‌وسازهای شهرداری یزد با تأکید بر این‌که مالکان ساختمان‌های فاقد نمای شهری تا پایان سال جاری مهلت دارند به تکمیل آن اقدام کنند، گفت: ساختمان‌هایی که نمای آنها نیمه‌تمام باشد یا فاقد نما باشند مشمول عوارض از زمان ساخت‌و‌ساز می‌شوند.
بخشنامه «معرفی مهندس‌ناظر از بالا» متوقف شد؛ «حق‌انتخاب» دوباره به سازنده‌ها

احیای رقابت ساختمانی با فرمان قضایی

15 مرداد 1398 - 22:00
می متالز - مسیر اتصال ارائه‌دهندگان خدمات مهندسی به سازنده‌ها و مالکان متقاضی ساخت مسکن با صدور فرمان قضایی برای بازگرداندن فضای رقابتی به حوزه خدمات مهندسی، برای سومین بار طی سه سال گذشته تغییر کرد. با توقف بخشنامه معرفی مهندس ناظر ساختمان از مسیر سازمان نظام مهندسی از سوی دیوان عدالت اداری، حق انتخاب مهندس ناظر برای سازنده‌های مسکن بار دیگر به رسمیت شناخته شد.

عقد قرارداد بانک‌ها برای بازسازی ۶۹۱ منزل مسکونی

2 مرداد 1398 - 19:44
می متالز - ۶۹۱ خانه در طوفان مراوه تپه خسارت دیدند.

هنر گچ‌بری و سیر تاریخی آن در ایران

31 تیر 1398 - 12:35
می متالز - سفیدکاری با گچ که در دوره اشکانیان تکامل یافت، نخست پوشش دیواره‌های خشتی بود به‌منظور آنکه این دیوارها از آسیب رطوبت محفوظ بمانند اما در همان حال خاصیت تزئینی نیز داشت، زیرا از زشتی دیوارهای گلی می‌کاست و در زینت دیوارهای آجری و سنگی معمول در دوران بعد یعنی دوره ساسانی نیز بسیار موثر و مفید بود.
همزمان با سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی:

امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استانداری خراسان‌شمالی

25 تیر 1398 - 15:58
می‌متالز - به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به خراسان شمالی عصر امروز در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.

با استفاده از محصولات ذوب‌ آهن ساختمان‌سازی مقاوم‌ می شود

15 تیر 1398 - 21:10
می متالز - علی اکبری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در محل نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: این شرکت مادر صنعت کشور و نقطه‌ شروعی در عرصه صنعت بوده و اکنون نیز تکیه‌گاهی برای صنایع قدیمی و نوپا است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما