آرشیو اخبار


عدم توانایی دولت در نظارت قیمت مصالح ساختمانی

5 مهر 1399 - 10:11
می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد ازافزایش ۲۰۰ درصدی قیمت مصالح ساختمانی طی یکسال گذشته گفت: دولت توان نظارت بر بنگاه‌های تولیدی را ندارد.
معاون عمرانی استاندار یزد:

عدم ارتباط مستقیم مردم با تولیدکننده؛ چالشی برای مصالح ساختمانی یزد/ فعالیت «دلالان» آسیب شناسی می شود

2 مهر 1399 - 10:16
می متالز - صادقیان گفت: ساماندهی حمل و نقل سیمان از ضروریات این حوزه است البته تردد بونکرها و کامیون های حامل سیمان تنها با شناسنامه و بارنامه امکان پذیر است.
تحلیل فرمان دولت درباره عرضه فولاد و مصالح ساختمانی

واکنش بازار به دستور خروج از بورس

30 شهریور 1399 - 10:01
می متالز - یک مورد در قانون پیش‌بینی شده که اگر یک بازار، انحصاری بود، شورای رقابت به آن ورود کند. اکنون در حوزه زنجیره فولاد، شورای رقابت تشخیص داده بود که بازار ورق‌های فولادی، انحصاری است. دستورالعملی برای آن به‌صورت خاص صادر کرده بود تا بتواند روی آن کنترل داشته باشد، وگرنه شمش فولاد، سیمان و‌...، بازار‌های انحصاری نیستند و تولید آن‌ها نیز مازاد نیاز داخلی است؛ بنابراین دولت می‌تواند با الزام به ورود این محصولات به بورس کالا، هم به تأمین داخل بپردازد و قیمت‌ها را تحت نظارت داشته باشد.
تصمیم احتمالی دولت برای کنترل بازار محصولات ساختمانی

دستور توزیع رانت در بازارهای کالایی

29 شهریور 1399 - 22:42
می متالز - بحث خروج محصولات مختلف از بورس کالا یکی از شیوه‌های تجربه شده بسیاری از دولت‌ها در روزهای پایانی فعالیت خود است، گویی همچنان مدیران کشور بر این باورند که می‌توانند با دستورات خلق‌الساعه بهتر از سازوکارهای دیگر مدیریت بازار را برعهده گیرند.
با دستور رئیس جمهور

ساخت و ساز از نوسان بورس خلاص می‌شود؟

27 شهریور 1399 - 09:14
می متالز - به باور سازندگان یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مصالح ساختمانی، عرضه این نهاده‌ها در بورس کالا است، به طوری که بعضی فروشندگان تا ظهر منتظر می مانند قیمت فولاد و مصالح در بورس مشخص شود و بعد از ظهر می‌فروشند؛ بر این اساس رئیس جمهور دستور داده تا مصالح ساختمانی خارج از بورس برای پروژه های عمرانی و مسکن توزیع شود.
وزیر راه خبر داد:

دستور روحانی به عرضه فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا

26 شهریور 1399 - 14:43
می متالز - وزیر راه اعلام کرد: با دستور امروز رئیس جمهور، محصولات فولاد و مصالح ساختمانی در خارج از بورس کالا عرضه خواهد شد.
بدری:

افزایش ۴۰درصدی قیمت مصالح ساختمانی؛حمایت از سیاست‌های مالیاتی برای مهار سوداگری بازار مسکن

23 شهریور 1399 - 10:35
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از تداوم فعالیت سوداگران و دلالان در بازار مسکن، گفت: بر اساس گزارش های واصله در چند ماه اخیر قیمت مصالح حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد گران شده، حال طبیعی است که با بالا رفتن قیمت مصالح، نرخ تمام شده مسکن افزایش خواهد یافت.

حضور ذوب آهن اصفهان در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

20 شهریور 1399 - 23:44
می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی کشور با برپایی غرفه ای در بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از 20 تا 23 شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضوری فعال دارد.
سرپرست وزارت صمت در آیین افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان اعلام کرد:

صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال گذشته/ تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از 2 برابر نیاز کشور است

20 شهریور 1399 - 23:31
می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
سرپرست وزارت صمت:

تولید مصالح ساختمانی بیش از ۲ برابر نیاز کشور است

20 شهریور 1399 - 18:14
می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما