آرشیو اخبار


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

۲۸۲ معدن سمنان در بخش مصالح ساختمانی فعال است

23 آذر 1398 - 15:40
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۲۸۲ واحد معدنی از ۶۰۹ معادن این استان در بخش تولید مصالح ساختمانی فعال است.

۲برابر شدن تولید، به معادن توان پرداخت حقوق دولتی می‌دهد

20 آذر 1398 - 13:20
می متالز - معادن کوچک سنگ آهن و خصوصی و مصالح ساختمانی غیرفعال شدند و قطعا این تعطیلی اثرات خود را بر حقوق دولتی سال آینده خواهد گذاشت. در حوزه معادن صادراتی نیز سال آینده تولیدشان کاهش پیدا می‌کند. لذا دو برابر شدن تولید از سوی معادن غیرممکن است.
در بررسی ارتباط رکود ساختمان‌سازی و صنعت سنگ مطرح شد:

رکود مسکن موجب تعطیلی بازار سنگ نمی‌شود

18 آذر 1398 - 22:23
می متالز - به باور برخی از کارشناسان به دلیل رکود در بازار ساختمان و مسکن، تقاضا برای برخی از محصولات معدنی ازجمله سنگ ساختمانی کم و رکود در معادن سنگ کشور حکمفرما شده است.

ماسه هم گران شد

16 آذر 1398 - 23:16
می متالز - بر اساس تازه‌ترین اطلاعیه منتشره از سوی شرکت تامین ماسه ریخته‌گری که یکی از شرکت‌های تولیدکننده ماسه بوده، امروز بر اساس مصوبه هیات مدیره با افزایش قیمت محصولات این شرکت موافقت شد.

کیفیت بتن در ساختمان های اطراف گسل های تهران بررسی می شود

10 آذر 1398 - 09:36
می متالز - کیفیت بتن مصرفی در ساخت بناهای احداث شده در اطراف گسل های تهران مورد ارزیابی قرار می گیرد.
رئیس خانه معدن استان تهران:

استفاده از ماشین‌آلات مستهلک بزرگ‌ترین معضل معادن کشور است

6 آذر 1398 - 18:55
می متالز - رئیس خانه معدن استان تهران، با اشاره به وجود معضلی چون ماشین‌آلات مستهلک برای معادن کشور، گفت: دستورالعمل واردات ماشین‌آلات دسته دوم که در سال‌های گذشته صادر شد، این بود که معدن‌داران بر اساس ظرفیت معدن و فروش سه سال قبل‌ و میزان حقوق دولتی که پرداخت کرده‌اند، این امکان را داشتند تا ماشین‌آلات دست دوم وارد کنند که کمی از مشکلات را برطرف کرد. از طرف دیگر هزینه تعمیر ماشین‌آلات مستهلک به‌قدری بالاست که دیگر وارد کردن آن به صرفه نیست؛ لذا نیاز به اصلاح قانون است.
حسن روحانی در روستای زلزله زده دستجرد:

دولت تا پایان امدادرسانی و رفع مشکلات در کنار زلزله زدگان خواهد بود/ تاکید بر مقاوم سازی بناها/ ادامه تلاش ها برای عادی سازی شرایط در مناطق زلزله زده/ آذربایجان همیشه در خط مقدم دفاع از کیان ایران اسلامی بوده و خواهد بود/ دولت خادم ملت است

6 آذر 1398 - 12:36
می متالز - رئیس جمهور در جمع مردم روستای زلزله زده دستجرد با تأکید بر اینکه دولت از هیچ کاری برای کمک‌رسانی و رفع مشکلات مردم و مناطق زلزله زده دریغ نخواهد کرد، گفت: دولت و همه دستگاه‌های امدادرسانی تا پایان امداد رسانی، رفع مشکلات و بازسازی مناطق آسیب‌دیده در کنار زلزله زدگان خواهند بود.

پاسخ مثبت بورس به نوسانات ارزی/ ۲ گروه پرتقاضای بورسی پس از گرانی دلار

6 آذر 1398 - 09:15
می متالز - در یک هفته اخیر شاهد پاسخ مثبت شاخص بورس به روند صعودی دلار بوده‌ایم. ردپای همراهی بورس و ارز در این هفته را می‌توان با رصد معاملات بورس کالا تا حدی توضیح داد. در واقع، رشد ارزش دلار در بورس کالا به شکل افزایش تقاضا برای محصولات فولادی و فرآورده‌های نفتی انعکاس یافت و سطح قیمت را در این بازار پس از رخوت نسبتا طولانی به نحو محسوسی ارتقا بخشید و به این ترتیب، عاملی شد برای تاثیر تحولات ارزی در فضای عمومی سهام.

کوره‌های آجرپزی در سیستان و بلوچستان داغ است

4 آذر 1398 - 23:04
می متالز - افزایش نرخ مصالح ساختمانی را می‌توان از جمله دلایل گرانی مسکن در سال‌های اخیر دانست که تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده ساخت‌وساز خانه دارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر نما نسوز

3 آذر 1398 - 15:48
می متالز - قیمت آجر نسوز نما بستگی به رنگ و ابعاد آن دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما