آرشیو اخبار


وضعیت بازار آپارتمان‌های کوچک‌ متراژ در تهران

22 مهر 1398 - 15:05
می متالز - آپارتمان‌های کوچک‌ متراژ موجود در بازار املاک تهران در حال حاضر عمدتا میانسال و ۱۰ سال ساخت به بالا هستند.

سهم مسکن در معادله جمعیت

20 مهر 1398 - 14:34
می متالز - افت بی‌سابقه تولدها و کاهش نرخ باروری به زیر سطح جایگزینی، یک پرسش اقتصادی مبنی بر «سهم جهش قیمت مسکن و فشار اجاره‌بها در معادلات جمعیتی» به‌‌وجود آورده است.

شهرداری تهران تحت فشار مالی

20 مهر 1398 - 14:29
می متالز - شهردار تهران گفت: در حال حاضر که ۴۰درصد ساخت‌وسازها کاهش پیدا کرده امیدوارم با تصویب دو لایحه در مجلس، شهرداری از این فشار سخت موجود به لحاظ تامین منابع مالی خارج شود.
کیانپور مطرح کرد:

مالیات بر خانه‌های خالی؛ ابزاری ضداحتکار و ضدگرانی مسکن

20 مهر 1398 - 13:33
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش یا کاهش قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا است، یعنی به هر میزانی که مسکن مورد نیاز بازار تأمین شود، قیمت در مسیر تعادل حرکت خواهد کرد، بنابر این اگر سه میلیون خانه خالی به بازار تزریق می شد، التهابات دو سال اخیر کاهش می یافت.

آغاز ساخت ۱۸۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن

18 مهر 1398 - 22:03
می متالز - وزارت راه‌وشهرسازی از آغاز عملیات اجرایی ۱۸۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن خبر داد و اعلام کرد: عملیات ساخت تمام ۴۰۰ هزار واحد این طرح تا پایان سال آغاز می‌شود.
اسلامی خبر داد:

باز پس‌گیری اراضی ملی از دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح ملی مسکن

17 مهر 1398 - 22:15
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از اراضی دولتی و ملی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی مسکن در بافت های فرسوده شهرها قرار داشت که مالکان دولتی این اراضی، زمین ها را به وزارت راه واگذار کردند.
ابوترابی:

گام بلند مجلس برای اصلاح قانونی که به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند

17 مهر 1398 - 12:38
می متالز - عضو کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از اینکه کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند، گفت: اصلاح این ماده قانونی در دستور کار کارگروه ویژه کمیسیون قضایی قرار دارد.
کولیوند:

دولت لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها را به مجلس ارائه کند

16 مهر 1398 - 20:11
می متالز - رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: با توجه به شرایط سختی که برای دیوان عدالت اداری برای رسیدگی به تخلفات ساختمانی ایجاد شده، دولت لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها را به مجلس ارائه کند.
وزیر راه و شهرسازی:

تمامی بانک‌ها مکلف به پرداخت وام مسکن هستند

15 مهر 1398 - 22:07
می متالز - وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس ابلاغ رییس‌جمهوری، رییس مجلس و رییس کل بانک‌مرکزی تمامی بانک‌ها مکلف به تخصیص تسهیلات مسکن به متقاضیان هستند.

ساخت‌وساز مسکونی در تهران ۲۱ درصد کاهش یافت

15 مهر 1398 - 18:07
می متالز - بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن در بازه زمانی ابتدای فروردین تا انتهای مرداد امسال، ۲۷ هزار و ۳۸۴ واحد مسکونی در پایتخت تولید شد که ۲۱ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما