آرشیو اخبار


گزارش جدید بانک مرکزی از تورم ۱۱۰ درصدی مسکن تهران

7 آبان 1399 - 15:59
می متالز - براساس آمارهای بانک مرکزی، نرخ تورم نقطه ای مسکن در تهران بعد از ۱۵ ماه، مجددا سه رقمی شد و به ۱۱۰.۱ درصد رسید.

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال / بخش مسکن وارد دوره رکود شد؟

6 آبان 1399 - 23:00
می متالز - نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: متوسط قیمت مسکن در تهران ماه قبل حدود ۲۴ میلیون تومان اعلام شد. پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط تورمی کشور قیمت مسکن افزایش پیدا کند.

رشد ۲ درصدی معاملات آپارتمان‌های مسکونی تهران در مهرماه

6 آبان 1399 - 16:21
می متالز - بانک مرکزی گزارش داد: در مهرماه سال ۹۹ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به هشت هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه پارسال به ترتیب ۲.۳ و ۱۵۴.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.
مقایسه قیمت مسکن ایران و آمریکا

سوئیت جنوب تهران هم‌قیمت آپارتمان 120 متری آمریکا!

6 آبان 1399 - 10:10
می متالز - با پول آپارتمان قدیمی مرکز تهران، می‌شود یک آپارتمان نو در قلب لس‌آنجلس خرید و با پول سوئیتی در جنوبی‌ترین مناطق تهران، می‌شود یک آپارتمان جادار در مرکز شهر دیترویت امریکا معامله کرد!
آذری مطرح کرد

انتقال مالکیت راه کار رفع مشکل مسکن نیازمندان؛ تداوم رویکرد سرمایه‌ای عامل بروز تلاطم در بازار مسکن

3 آبان 1399 - 12:36
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در بسیاری از کشور برای رفع مشکل بخش مسکن، از راه کار انتقال مالکیت استفاده می کنند، یعنی آنکه دولت سامانه ای را برای شناسایی اقشار نیازمند طراحی کرده و سپس از طریق آن، مساکن اجاره ای را میان نیازمندان توزیع می کند، پس از گذشت مدتی، آن مساکن را از طریق انتقال مالکیت و با قیمت مناسب، به آن افراد واگذار می کند.
محمودزاده:

قیمت مسکن تهران به جز منطقه یک زیر ۲۰ میلیون است

2 آبان 1399 - 10:30
می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تنها در سه استان قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۵ میلیون است و فقط در شهر تهران به بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده است. حتی اگر در تهران آمار منطقه یک را لحاظ نکنیم متوسط قیمت مسکن در پایتخت کمتر از ۲۰ میلیون تومان می‌شود.
شریعتی مطرح کرد:

عرضه و تقاضا در بازار مسکن همخوانی ندارد

30 مهر 1399 - 19:41
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در ۷ سال اخیر، سالانه حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تولید شده، حال کشور برای تأمین مسکن زوج های جوان به حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد، این آمارها نشان می دهد که در شرایط فعلی با کمبود حدود ۴ میلیون واحدی مسکن مواجه هستیم.
شاکری:

تفکیک وزارت راه و شهرسازی ضرورتی ندارد/مشکلات بازار مسکن با تفکیک رفع نخواهد شد

30 مهر 1399 - 18:20
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تفکیک وزارت راه و شهرسازی ضرورتی ندارد، گفت: تنها ضرورت کنونی، تولید انبوه مسکن برای مدیریت نظام عرضه و تقاضا در بازار است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

تلاش‌های دولت برای تحقق «اجاره‌داری حرفه‌ای» در کشور

30 مهر 1399 - 10:16
می متالز - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی معتقد است به علت اینکه اجاره‌داری به صورت حرفه‌ای در کشور شکل نمی‌گیرد این است که بازدهی اجاره‌داری در کشور پایین است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما