آرشیو اخبار


بدری:

تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اولویت اصلی مجلس یازدهم

6 فروردین 1399 - 13:34
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: کمیسیون عمران مجلس یازدهم در نخستین گام باید دولت را مکلف به ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن کند تا از این طریق بتوان بازار را مدیریت کرده و با سوداگران و دلالان مقابله کرد.
علوی:

تأثیر کرونا در کاهش معاملات بازار مسکن؛ با کاهش خرید و فروش، قیمت‌ها پایین می‌آید

5 فروردین 1399 - 19:50
می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت :قطعا کاهش معاملات مسکن طی یک ماه پایانی سال ۹۸ در نزولی شدن روند قیمت گذاری مساکن اثرگذار بوده است، به طور حتم اگر این روند تداوم داشته باشد، قیمت مسکن کاهش بسیاری خواهد داشت.

افت ۲۴ درصدی بازار مسکن از ترس کرونا

27 اسفند 1398 - 18:25
می متالز - اسفندماه امسال همزمان با شیوع ویروس کرونا معاملات مسکن در تهران و کل کشور به ترتیب ۲۴ و ۲۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کرد و این در حالی است که سال گذشته همین موقع معاملات در کشور نسبت به بهمن همان سال دو برابر شده بود.
بدری مطرح کرد:

هدایت صحیح نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال ۹۹

27 اسفند 1398 - 10:56
می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند.

حال و هوای بازار مسکن در آخرین روزهای ۹۸

27 اسفند 1398 - 00:23
می متالز - مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند به‌دلیل کسادی بازار معاملات طی روزهای اخیر، مظنه قیمتی مشخصی برای خرید و فروش آپارتمان وجود ندارد.

اثر رشد قیمت مصالح بر بازار مسکن ۹۹

26 اسفند 1398 - 06:53
می متالز - دبیر کانون انبوه سازان با بیان اینکه در نیمه دوم امسال با رشد قیمت آهن آلات و مصالح ساختمانی مواجه بودیم گفت: رشد هزینه های تولید تاثیر خود را بر قیمت مسکن در سال آینده نشان می‌دهد و حداقل افزایش قیمت معادل نرخ تورم خواهد بود.

امکان عرضه املاک و معاملات مسکن در بورس کالا

25 اسفند 1398 - 13:56
می متالز - مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: مکانیسم‌های معاملاتی در بورس کالا برای معاملات مسکن فراهم شده است که منتظر نهایی شدن آن‌ها هستیم.

سرایت انعطاف قیمتی به میان‌متراژها

25 اسفند 1398 - 00:44
می متالز - روند انعطاف فروشنده‌های مسکن در تعیین قیمت‌های پیشنهادی که طی روزهای گذشته در بازار مسکن شهر تهران آغاز شده بود کماکان ادامه دارد و از بازار فروش واحدهای کوچک‌متراژ به آپارتمان‌های میان‌متراژ سرایت کرده است.
بازار املاک کدام شهرها به عصر «ثبات قیمت» نزدیک شد؟

تست کشوری حباب مسکن/ متوسط هزینه اجاره‌نشین‌ها در مناطق مختلف کشور

25 اسفند 1398 - 00:41
می متالز - بازار خرید مسکن همه استان‌ها برای تشخیص «وجود حباب قیمتی» تست شد. نتایج بررسی‌ها از نسبت قیمت به اجاره مسکن در ۳۱ استان نشان می‌دهد.

بازار مسکن در سال ۹۸ کوچکتر شد

24 اسفند 1398 - 15:27
می متالز - با وجود افزایش بیش از ۶۳ درصدی قیمت مسکن شهر تهران در سال ۱۳۹۸ و رشد معاملات در سه ماه پایانی سال، این بازار در حالت کلی ۳۵ درصد نسبت به سال ۱۳۹۷ کوچکتر شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما