آرشیو اخبار


جزییات دومین گام برای ساماندهی بازار مسکن

13 مرداد 1399 - 20:37
می متالز - مالیات بر عایدی سرمایه با هدف جلوگیری از معاملات سوداگرانه در بازار مسکن در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفت؛ این دومین گام برای ساماندهی بازار مسکن پس از اقدامات مقدماتی برای دریافت مالیات از خانه‌های خالی است.

متهم اصلی | احتکار خانه‌ های خالی توسط بانک‌ها واقعیت‌ دارد؟

13 مرداد 1399 - 19:33
می متالز - آیا به تملک درآوردن خانه های خالی توسط بانک ها درست است.
در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مطرح شد:

مالیات از عایدی سرمایه لازمه مدیریت بازار مسکن/ دست دلالان باید از معاملات مسکن کوتاه شود

12 مرداد 1399 - 18:27
می متالز - در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت اخذ مالیات از عایدی سرمایه مسکن و مالیات بر نقل و انتقالات به عنوان یکی از ابزارهای موثر مدیریت بازار مسکن تأکید شد.

قول معاون وزیر راه به کاهش قیمت محصولات دو صنعت بزرگ بورسی

11 مرداد 1399 - 14:41
می متالز - معاون وزیر راه از معرفی مستأجران به بانک برای دریافت تسهیلات از ۲۰ مرداد خبر داد و گفت: برای حمایت از تولید مسکن حمایتی، قیمت محصولات فولاد و سیمان کاهش می یابد.

حمایت از مسکن از جیب سهامداران فولاد و سیمان

11 مرداد 1399 - 14:16
می متالز - بنا بر دستور رئیس جمهوری، کاهش قیمت دو محصول از بورس برای پروژه‌های مسکن حمایتی با قیمت ثابت و بر مبنای قیمت سال ۹۸ با ۲۰ درصد افزایش در دستور کار قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک از ۲۰ مرداد/ خروج فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی

11 مرداد 1399 - 12:11
می متالز - پمحمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این مطلب که فولاد و سیمان از بورس به منظور حمایت از مسکن حمایتی و دولتی و ثبات در قیمت تمام شده واحدهای مسکونی خارج شدند، از معرفی مستاجران واجد شرایط دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها از ۲۰ مرداد خبر داد.

طرح مالیات بر خانه​‌های خالی در ایستگاه پایانی

8 مرداد 1399 - 23:41
می متالز - طرح مالیات بر خانه‌های خالی بعد از سال‌ها بلاتکلیفی در مجلس یازدهم مراحل پایانی را طی می‌کند.

قیمت مسکن تهران در تیرماه ۱۰.۴ افزایش یافت

8 مرداد 1399 - 21:30
می متالز - بانک مرکزی اعلام کرد: میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در تیرماه ۹۹ توسط بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۰۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه پارسال به ترتیب ۱۰.۴ و ۵۶.۶ درصد افزایش داشته است

گزارش تحولات بازار مسکن در تیرماه 1399 منتشر شد

8 مرداد 1399 - 01:51
می متالز - تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در تیرماه سال 1399، به 14 هزار واحد مسکونی بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل 193.3 درصد افزايش نشان می‌دهد.
خانی مطرح کرد:

احتمال کاهش قیمت مسکن در ماه‌های آتی؛ ورود بازار مسکن به وضعیت رکودی

7 مرداد 1399 - 11:13
می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، این احتمال وجود دارد که بازار مسکن در حوزه خرید و فروش وارد یک وضعیت رکودی بسیار سنگین شود، در این شرایط پیش بینی می شود که قیمت ها ثابت مانده و یا روند نزولی به خود گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما