آرشیو اخبار


آنگلو آمریکن اعلام کرد؛ منع آمد و شد در آفریقای جنوبی به تولید سنگ آهن و زغال سنگ ضربه می زند

8 فروردین 1399 - 21:44
می متالز - آنگلوآمریکن روز جمعه (امروز) اعلام کرد که انتظار دارد تولید معادن سنگ آهن Kumba در آفریقای جنوبی در سال 2020 به دلیل تعطیلی 21 روزه تا 3 میلیون تن و تولید صادراتی زغال سنگ تا 2 میلیون تن کاهش یابد.
دبیر انجمن زغال سنگ:

قیمت زغال سنگ در ایران اقتصادی نیست/ ایمیدرو تاکنون هیچ کمکی به معادن زغال سنگ برای مقابله با کرونا نکرده است

7 فروردین 1399 - 13:55
می متالز - یک مقام مسوول در انجمن زغال سنگ گفت: وزارت صمت و ایمیدرو به عنوان متولیان بخش معدن و صنایع معدنی، تبلیغات فراوانی در حوزه کمک به جلوگیری از شیوع کرونا می‌کنند اما به طور کامل معادن زغال سنگ را فراموش کرده و تا به امروز یک عدد ماسک به معادن زغال سنگ نفرستاده‌اند. معادن زغال سنگ برای اینکه بیشتر دچار بحران نشوند، تعطیل کردند و مشخص نیست بعد از تعطیلات نوروز چه زمانی بتوانند تولید را شروع کنند. لذا دولت و ایمیدرو باید فکری کنند و یکی از اولویت‌هایشان رساندن کمک به معادن زغال سنگ باشد.

"جهش تولید" راهی برای ارتقای صنعت معدن

5 فروردین 1399 - 19:01
می متالز - دبیر انجمن زغال سنگ ایران گفت: امسال با توجه به میزان ذخایر قطعی باید میزان تولید کنسانتره در کشور را افزایش دهیم.

کارگران معدن زغال سنگ طزره

3 فروردین 1399 - 18:30
می متالز - تعداد بسیاری کارگر از نقاط مختلف استان سمنان در معدن زغال سنگ طزره دامغان فعالیت می کنند و علیرغم تمام خطرات که به علت ریزش معدن و همچنین مشکلات تنفسی برای آنها ایجاد می شود، این افراد سخت کوش در شیفت های مختلف در دل زمین به استخراج زغال سنگ که از نیازهای پایه بسیاری از صنایع است مشغول هستند.
حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت زغال سنگ نگین طبس مطرح کرد:

لزوم پایان بی‌مهری‌ها به صنعت زغال‌سنگ

29 اسفند 1398 - 18:21
می متالز - صنعت زغال‌سنگ در دنیا تاثیر زیادی بر صنعت فولاد دارد. از آنجا که ایران دارای ذخایر گاز فراوان است، اساس فولادسازی کشور بر پایه استفاده از گاز بنا شده و با وجود پتانسیل‌های فراوان صنعت زغال‌سنگ کشور، این صنعت به حاشیه رفته است. برای بررسی وضعیت صنعت زغال‌سنگ کشور، با حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت نگین زغال‌سنگ طبس به گپ‌وگفت نشسته ایم. وی اعتقاد دارد صنعت زغال‌سنگ کشور به دلیل بازار انحصاری و عدم توسعه بخش معدن طی سال‌های گذشته مورد بی‌مهری قرار گرفته و باید این بی‌مهری‌ها خاتمه یابد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
مدیرعامل شرکت خدماتی فنی فیار سازه طبس:

بازار کنسانتره زغال‌سنگ، سکه است!

29 اسفند 1398 - 17:59
می متالز - مدیرعامل شرکت خدماتی فنی فیار سازه طبس گفت: در حال حاضر، با توجه به افزایش قیمت زغال‌سنگ در بازارهای جهانی، بسیاری از معادن کوچک نیز فعال شده و تقاضا برای راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره زغال‌سنگ افزایش یافته است؛ به طوری که هر نوع کنسانتره با هر ویژگی و عیار به سرعت به فروش می‌رود.
مدیرعامل شرکت تولیدی کک آذربایجان مطرح کرد:

دست قدرتمند واسطه‌ها در بازار کک و زغال‌سنگ

28 اسفند 1398 - 16:57
می متالز - مدیرعامل شرکت تولیدی کک آذربایجان گفت: بسیاری از شرکت‌های کوچک تولیدکننده کک، قادر به تامین مواد اولیه و حتی فروش محصولات خود بدون حضور واسطه‌ها نیستند. واسطه‌ها، هم در بحث تامین مواد اولیه و هم در فروش کک حضور قدرتمندی دارند و حیات بسیاری از شرکت‌ها به فعالیت آن‌ها وابسته است.
مدیرعامل شرکت معدنی کانی جویان طبس مطرح کرد:

لزوم نصب تجهیزات زغال‌شویی در معادن

28 اسفند 1398 - 16:52
می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی کانی جویان طبس گفت: بسیاری از معدنکاران با گمان پایین بودن عیار زغال‌سنگ استخراجی اولیه، آن را به عنوان باطله دپو می‌کنند و شاهد هدررفت مقدار زیادی از این ماده معدنی هستیم؛ در حالی که با نصب تجهیز زغال‌شویی می‌توان عیار زغال‌سنگ را افزایش داد و آن را به نوع نسبتا مرغوب تبدیل کرد.
استاندار گلستان خبر داد:

غربالگری ۲۱۴ هزار خانوار روستایی گلستان/ معادن زغال سنگ تعطیل شدند

28 اسفند 1398 - 14:02
می متالز - استاندار گلستان از غربالگری ۲۱۴ هزار خانوار روستایی در استان خبر داد و گفت: قیمت اقلام بهداشتی نباید نسبت به قبل افزایش یابد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان عنوان کرد:

سمنان رتبه دوم زغال سنگ ایران

27 اسفند 1398 - 18:31
می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان گفت: معادن استان سمنان در حوزه تولیدات سولفات سدیم رتبه دوم، زغال‌سنگ و کرومیت رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما