آرشیو اخبار


چرا استرالیا کانی سیاه را حفظ می‌کند؟

30 اردیبهشت 1398 - 12:11
می متالز - با توجه به پدیده گرمایش تدریجی زمین و آثار زیانبار آن که تهدیدی جدی برای محیط‌زیست است، نظرسنجی‌های جدید حکایت از آن دارد که حمایت‌های قدرتمند جهانی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک، سرمایه‌گذاری‌های مربوط به زغال‌سنگ را در بسیاری از کشورها به مخاطره انداخته است.

تولید 1.1میلیارد تنی زغالسنگ چین در چهار ماه 2019

30 اردیبهشت 1398 - 11:41
می متالز - تولید زغالسنگ چین طی 4 ماهه نخست سال جاری میلادی به یک میلیارد و 110 میلیون تن رسید. در همین حال چین به رشد واردات این ماده معدنی ادامه می دهد.

کانی سیاه پابرجاست

29 اردیبهشت 1398 - 13:39
می متالز - اگر به آنچه بر زبان‌ها رانده می‌شود گوش سپارید، می‌توانید چشم‌انداز بازار زغال سنگ را در یک واژه خلاصه کنید؛ انزوا.
خبری برای سهامداران فولادساز اصفهانی؛

هزینه واردات کک در جیب سهامداران/ تزریق پودر زغال‌سنگ به کوره‌ها و ذوب واردات

13 اردیبهشت 1398 - 14:42
می متالز - در سال ۱۳۹۷ ریل U 33 تولید و تحویل راه‌آهن شد و تولید ریل UIC-60 که با وزارت راه قرارداد داشتیم صورت گرفت و به زودی تحویل می‌شود. ضمناً تولید آزمایشی ریل S49 برای مترو اصفهان با موفقیت انجام و در روزهای آتی اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.

بازدید خبرنگاران از معادن منحصر بفرد طبس

14 اردیبهشت 1398 - 14:36
می متالز - نخستین نیروگاه برق حرارتی زغالسنگ سوز کشور، معدن کانی کربن یکی از بهترین معادن روباز زغالسنگ با محصول زغال حرارتی و معدن فلورین طبس با درجه خلوص و کیفیت نمونه در خاورمیانه در شهرستان طبس واقع شده اند.

اقدام ها و برنامه‌های شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی شاهرود ظرف دو سال گذشته

28 اردیبهشت 1398 - 01:11
می متالز - مهندس منصور شریف مدیرعامل شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی به گزارش عملکرد این شرکت طی 2 سال گذشته اشاره کرد: این شرکت با حدود نیم قرن سابقه فعالیت معدنی و فرصت اشتغال مستقیم تا 7000 نفر در گذشته و 1838 نفر در حال حاضر (شامل 789 نفر در بخش‌ پیمانکاری و 1049 نفر به‌طور امانی)، بزرگترین فرصت اشتغال استان سمنان و شهرستان شاهرود محسوب شده و می‌گردد.
با ورود دستگاه قضایی صورت گرفت

مشکلات کارگری در معادن زغال سنگ کوهبنان حل و فصل شد/ جلوگیری از بیکار شدن بیش از ۸۰۰ کارگر معدن

13 اردیبهشت 1398 - 20:55
می متالز - رئیس دادگستری شهرستان کوهبنان گفت: با ورود دستگاه قضائی ضمن به روز شدن پرداخت حقوق کارگران معدن، از تعطیلی دو معدن بزرگ در کوهبنان و بیکار شدن بالغ بر ۸۰۰ کارگر جلوگیری بعمل آمد.

تلخی روز‌های سرد زمستان یورت بعد از دوسال

13 اردیبهشت 1398 - 20:50
می متالز - حادثه انفجار در معدن زمستان یورت جان تعدادی از معدنچیان استان گلستان را گرفت و تعدادی را نیز مصدوم کرد،و امروز پای درد و دل خانواده‌های جان‌باختگان نشستیم تا از نزدیک مصائب آنها را بشنویم.
در جلسه شورای معادن استان کرمان مطرح شد؛

لزوم تعیین تکلیف معادن حتکن و دار بید خون/ تشکیل شرکت‎ها به منظور انجام عملیات اکتشافی

26 اردیبهشت 1398 - 19:53
می متالز - شورای معادن استان با حضور محمد جواد فدایی استاندار کرمان، حسینی نژاد رئیس صنعت، معدن و تجارت و محمد رضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و مسئولین شرکت‌ها و معادن استان امروز در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.
در بررسی دلایل جایگاه ضعیف زغال‌سنگ در ایران مطرح شد

زغال‌سنگ حرارتی ناتوان در رقابت با دیگر انرژی‌ها

25 اردیبهشت 1398 - 14:47
می متالز - زغال‌سنگ مورد نیاز کوره‌بلند، از نوع کک‌شو است؛ ذخایر این نوع زغال‌سنگ در کشور ما فراوان بوده و حدود ۵۰ سال است که آن را استخراج می‌کنیم اما در حوزه زغال‌سنگ حرارتی که برای تامین سوخت مورد نیاز کارخانه‌ها کاربرد دارد، ایران فعال نیست و مشکلات جدی دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما