آرشیو اخبار


افت ۷۰ درصدی تولید ماشین‌آلات سنگین در سال ۹۷

29 اسفند 1397 - 21:09
می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راهسازی از کاهش ۷۰ درصدی تولید ماشین‌آلات سنگین به دلیل کمبود برخی از مواد اولیه و کالاهای سرمایه‌ای در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

پیشنهاد معافیت ماشین آلات حمل و نقل معدنی از حقوق گمرکی

27 اسفند 1397 - 12:28
می متالز - شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پیشنهاد معافیت ماشین آلات حمل و نقل معدنی از حقوق گمرکی را برای بررسی و طی تشریفات قانونی به هیئت دولت ارسال کرده است.
آقازاده:

افزایش سرمایه هپکو اصلا به صلاح نیست

26 اسفند 1397 - 12:09
می متالز - استاندار مرکزی گفت: در شرایط کنونی افزایش سرمایه شرکت هپکو اصلا به صلاح این مجموعه نیست و چیزی جز هدر دادن تلاش های مجموعه مسئولان استان و آثار منفی، به دنبال نخواهد داشت.
درآمد یک میلیون ریالی هپکو در 9 ماه؛

هدف از صدور مجوز افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی چیست

26 اسفند 1397 - 12:02
می متالز - این شرکت در ماه گذشته موفق به اخذ مجوز افزایش سرمایه بیش از 780درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها شد.
یک مقام مسوول تاکید کرد

ضرورت تدبیر برای تامین قطعات یدکی ماشین های معدنی

14 اسفند 1397 - 03:22
می متالز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: معدن جزو بخش‌هایی است که کمترین تاثیرپذیری را از تحریم‌ دارد اما اگر در تامین قطعات یدکی تدبیر لازم را نداشته باشیم، ماشین‌آلات معادن زمین‌گیر می شود.

سقوط مرگبار بولدوزر در یک شرکت معدنی سیرجان

14 اسفند 1397 - 02:03
می متالز - سقوط یک دستگاه بولدوزر از پله معدن شرکت آرمان گهر سیرجان، مرگ راننده جوان را رقم زد.

از ارابه‌های باربر تا زیردریایی‌های استخراجی

4 اسفند 1397 - 12:45
می متالز - از ماشینی که شبیه یک ارابه بود و در یورش امریکایی‌ها و غیرامریکایی‌ها به ذخایر طلای کالیفرنیا در سال‌های ۱۸۴۸ تا ۱۸۵۵ میلادی (۱۲۲۷ تا ۱۲۳۴ خورشیدی) استفاده می‌شد تا ماشین غول‌پیکری مانند «بَگِر۲۸۸» و مجموعه ماشین‌های «کَت۷۹۷» و تا آخرین و به‌روزترین ماشین‌های حمل‌ونقل الکتریکی که در مرحله طراحی هستند و هنوز نامی بر آنها گذاشته نشده است، سیری تکاملی از ماشین‌آلات معدنی در طول زمان ترسیم می‌شود.

واردات ماشین‌آلات معدنی از پرداخت حقوق ورودی معاف شد

13 بهمن 1397 - 12:35
می متالز - به دنبال رکود کسب و کار واردکنندگان به دنبال افزایش چند برابری نرخ ارز و همچنین آزادسازی واردات ماشین‌آلات معدنی دست دوم که مرداد اعلام شد، گروهی از واردکنندگان ماشین‌آلات معدنی، نگرانی و اعتراض خود را در تماس با دفتر روزنامه روزگار معدن اعلام کردند.
سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران:

ساخت تیکنر خمیری، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای پژوهشی کشور است

12 بهمن 1397 - 11:58
می متالز - مجید وفایی فرد گفت: تولید و راه‌اندازی تجهیزات و قطعات از مهم‌ترین اقدامات در راستای تعالی و پشرفت کشور به‌شمار می‌رود. با توجه به سهم قابل توجه حوزه فولادی و معدنی در اقتصاد کشور، توجه به مسئله بومی‌سازی در این حوزه، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

پای دستگاه‌های حفاری بومی‌ به کوهستان‌ها رسید

10 بهمن 1397 - 14:06
می متالز - حفاری جزو پله‌های نخست برای اکتشاف و بهره‌برداری از معادن بوده و جایگاه قابل توجهی در بخش معدن را به خود اختصاص می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما