آرشیو اخبار


پروژه های زیربنایی جدید چین نیاز به انواع فلزات را بالا تر می برد

6 آبان 1399 - 20:18
می متالز - تحلیلگران موسسه فیچ اخیرا اظهار داشته اند که تسریع در برنامه "زیرساخت های جدید" چین از جاه طلبی دولت در صنعت فلزات پشتیبانی می کند و تولید فلزات پیشرفته را در مقایسه با فلزات اولیه تقویت می کند.

بورس کالا میزبان عرضه فولاد، مس و روی

6 آبان 1399 - 14:00
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز سه شنبه ۶ آبان ماه میزبان عرضه ۱۰۹ هزار و ۲۰۰ تن شمش بلوم، ۸۷ هزار تن تختال، ۸۶۰ تن شمش روی، ۸۰ تن سیم و مفتول مسی و یک هزار و ۷۵۰ تن مس مفتول است.

عرضه فولاد، آلومینیوم و مس در بورس کالا

5 آبان 1399 - 11:46
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز دوشنبه ۵ آبان ماه میزبان عرضه یک هزار و ۲۰۰ تن ورق سرد، ۲ هزار و ۲۰۰ تن ورق گالوانیزه، ۷ هزار و ۵۰۰ تن شمش و ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم، ۴ هزار تن مس کاتد، ۱۱ هزار تن مس کم عیار، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها است.

آمار وزارت صنعت از افزایش تولید محصولات دو صنعت بورسی در نیمه نخست سال

4 آبان 1399 - 14:09
می متالز - طبق آمار وزارت صنعت در نیمه نخست سال، تولید محصولات دو صنعت بورسی فلزات اساسی و سیمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده اما تولید کنسانتره زغال‌سنگ کم شده است.

۳ برابر شدن تقاضای سرمایه ای برای نقره در جهان

3 آبان 1399 - 18:54
می متالز - یک مؤسسه اعلام کرد: در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ تقاضای سرمایه‌ای برای نقره در جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته و به خاطر بحران کرونا سه برابر شده است.

تدوین 3 طرح جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی نهایی شد

3 آبان 1399 - 11:36
می متالز - قائم مقام ایمیدرو از نهایی شدن تدوین 3 طرح جامع فولاد، زغال سنگ و سرب و روی خبر داد.
معاون استاندار سمنان:

میامی قطب کرومیت و مس کشور/ فقط ۳واحد فرآوری معدنی فعال است

1 آبان 1399 - 13:33
می متالز - شریفی نژاد، معاون اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه یک پنجم کرومیت ایران اسلامی در شهرستان میامی وجود دارد، گفت: میامی با دارا بودن سه ناحیه معدنی در سطح استان زبانزد است.
رئیس صنعت معدن و تجارت سمنان:

۳ منطقه معدنی مهم در میامی وجود دارد/ ضرورت توسعه واحدهای فرآوری

1 آبان 1399 - 12:32
می متالز - رئیس صنعت معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ضرورت تقویت واحدهای فراوری معدنی در میامی، گفت: سه منطقه مهم معدنی در شهرستان وجود دارد که نیازمند تقویت هستند.

رشد جهانی بهای کامودیتی‌ها، بهای آلومینیوم و مس را بالا برد

1 آبان 1399 - 02:12
می متالز - رشد ارز نیمایی و قیمت جهانی کامودیتی‌ها در بورس فلزات لندن ظرف هفته گذشته، زمینه افزایش بهای پایه شمش آلومینیوم و کاتد مس را در رینگ معاملاتی بورس‌کالا فراهم کرد، به‌گونه‌ای‌که بهای پایه کاتد مس در این بازار ظرف هفته جاری افزایش ۵ درصدی و نرخ پایه شمش آلومینیوم رشد ۸ درصدی داشت.
رئیس سازمان صمت قم خبر داد؛

کشف سه عنصر فلزی در منطقه زواریون قم

28 مهر 1399 - 23:42
می متالز - رئیس سازمان صمت قم از کشف سه عنصر فلزی در زواریون خبر داد و گفت: برای اکتشافات تکمیلی نیازمند همکاری منابع طبیعی هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما