آرشیو اخبار


افت روی و رشد مس در لندن

14 مرداد 1399 - 22:52
می متالز - قرارداد آتی فلز روی با نزدیک‌ترین سررسید در بورس لندن با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو شد. این در حالی است که سررسید ماه‌های آینده این فلز افزایش قیمت را تجربه کرد، چراکه بازار بیش از پیش در ساختار کونتانگو فرو رفته است.

فلزات در آینده نزدیک جایگزین ارز نفتی خواهد شد

14 مرداد 1399 - 15:24
می متالز - مدیرعامل هلدینگ کیان فولاد دماوند با بیان اینکه در بازار سرمایه شرکت های معدنی و صنعتی و فولادی اولین ها بودند که به بازار بورس ورود پیدا کردن گفت: تمامی صنایع فولادی و فلزی حدودا 10 میلیون تن صادرات دارند و می توان گفت فلزات روزانه میلیون ها دلار برای عرضه به بازارهای داخل و خارج بازده دارند و حتی در آینده نزدیک ارز فلزات جایگزین ارز نفتی خواهد شد.
در بهار امسال محقق شد

رشد تولید ۶ محصول از ۱۰ محصول منتخب معدنی

14 مرداد 1399 - 12:26
می متالز - در بهار امسال از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشتند.
تحلیل وود مکنزی از:

چشم‌انداز آلومینیوم، مس، سنگ آهن و فولاد، روی و... در پساکرونا

14 مرداد 1399 - 10:46
می متالز - موسسه وود مکنزی با رصد فلزات پایه، کالاهای حجیم و مواد اولیه باتری، اثر کرونا بر چشم‌انداز آلومینیوم، مس، سنگ آهن و فولاد، روی و... را بررسی کرد.

ثروت‌های پنهان در دل زمین

13 مرداد 1399 - 15:00
می متالز - استان‌ اصفهان با داشتن ۸۳۵ فقره معدن رتبه نخست کشور را در حوزه تعداد معادن به خود اختصاص داده است.
با عرضه مس، فولاد، آلومینیوم، روی و طلا رقم می خورد؛

عرضه متنوع محصولات صنعتی و معدنی در بورس کالا

13 مرداد 1399 - 10:39
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۳ مردادماه میزبان عرضه یک هزار و ۹۳۰ تن مس مفتول و ۱۲۰ تن سیم و مفتول مسی، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن ورق فولادی، ۷۰ تن شمش روی، ۳ هزار و ۶۰۰ تن شمش هزار پوندی، ۵۰۰ تن بیلت آلومینیوم و ۹ کیلوگرم شمش طلا است.

رشد قیمت هفتگی فلزات خواهر

13 مرداد 1399 - 00:47
می متالز - بازار فلزات اساسی در هفته‌ای که گذشت با رشد در بیشتر شاخص‌ها دنبال شد. در این میان تنها مس بود که تحت تاثیر تنش‌های آمریکا و چین که احتمال کاهش تقاضا را افزایش داد، افت کرد و انتشار گزارش تولید شش ماهه کودلکو نیز در روز پایانی معاملات مزید بر علت شد تا این کاهش در روز پایانی تعمیق یابد و هفته‌ای منفی برای مس ثبت شود.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع فولاد در تبریز گشایش یافت

12 مرداد 1399 - 17:24
می متالز - هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته‌گری، متالوژی و تجهیزات وابسته با حضور تولیدکننده های داخلی و شرکت هایی از پنج کشور خارجی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز گشایش یافت.
امروز انجام می شود؛

عرضه مس و روی در بورس کالا

12 مرداد 1399 - 11:34
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز یکشنبه ۱۲ مردادماه میزبان عرضه ۴ هزار و ۱۰۰ تن مس کاتد، ۲۰ هزار تن مس کم عیار، ۳۶۰ تن شمش روی، ۱۲۰ تن سولفورمولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها است.

صنایع فلزی ایران در مقابل تحریم‌ها آبدیده شده‌اند

12 مرداد 1399 - 00:49
می متالز - درحالی براساس آخرین فهرست منتشر شده از سوی آمریکا تجارت برخی فلزات با ایران ممنوع اعلام شده است که اغلب کارشناسان براین باورند این تحریم‌ها بیشتر جنبه روانی داشته و اثرگذاری بالایی در روند بازار و تولید نخواهد داشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما