آرشیو اخبار


بررسی تکنیکال شاخص صنعت محصولات فلزی

بازگشت امید برای فلزی‌ها

5 بهمن 1399 - 23:12
می متالز - شاخص صنعت محصولات فلزی از حدود ۲۰ روز قبل حدود ۱۸ درصد کاهش داشت و از محدوده ۳۵۰ هزار واحد به محدوده ۲۸۴ هزار واحد رسید. در هفته گذشته روند نزولی کوتاه‌مدت و میان‌مدت ادامه داشت و در مهم‌ترین اتفاق شاخص با برخورد به محدوده مهم حمایتی ۲۷۵ هزار و ۵۰۰، نشانه‌هایی از اصلاح در روند نزولی را نشان داد.

بررسی تکنیکال قیمت فلز نیکل

5 بهمن 1399 - 00:40
می متالز - روند کلی قیمت فلز نیکل، صعودی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت فلز نیکل با حدود ۱۰ درصد افزایش از محدوده قیمتی ۱۶ هزار و ۶۸۰ دلار به محدوده قیمتی ۱۸ هزار و ۳۶۵ دلار رسید. مهم‌ترین اتفاق در چند روز گذشته، عبور از محدوده ۱۸ هزار دلار بود که این موضوع احتمال ادامه روند صعودی را بالا برد.
در پی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا

«لیتیوم» استرالیا از آلمان خارج می‌شود

5 بهمن 1399 - 00:14
می متالز - شرکت لیتیوم استرالیا اعلام کرد که محدودیت‌های مربوط به شیوع بیماری همه‌گیر کرونا، این شرکت را مجبور به کاهش حضور خود در معادن آلمان کرده است. به گزارش بخش ترجمه شرکت‌ها و به نقل از وب‌سایت ماینینگ داتکام، این شرکت معدنکاری در یک بیانیه مطبوعاتی اظهار کرد: محدودیت‌های موجود، کار در کوه‌های معدنی ساکسونی را «تقریبا غیرممکن» کرده است.

دومین اسکله فلزی در جزیره هنگام نصب شد

4 بهمن 1399 - 13:13
می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: دومین اسکله فلزی در حوضچه جزیره هنگام با هدف تفکیک مسیر ورودی و خروجی و جلوگیری از مدت زمان انتظار شناور و مسافر به ویژه در روزهای اوج حضور گردشگر و مسافر ساخته و در محل نصب شد.

باتری‌های بدون آند هم ساخته شد

3 بهمن 1399 - 13:32
می متالز - محققان با الهام از اکتشافات قبلی در مورد باتری‌های لیتیومی و سدیمی "بدون آند"، تصمیم گرفتند باتری بسازند که در آن یک کاتد غنی از روی تنها منبع ایجاد کننده جریان از یک صفحه روی به جمع کننده‌ی مس باشد.
در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا رخ می دهد:

عرضه متنوع فلزات در بورس کالا

30 دی 1399 - 16:17
می متالز - در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا ۱۹۵ هزار و ۱۸۳ تن شمش بلوم، ۱۷۰ هزار تن تختال، یک هزار تن ورق سرد، ۶ هزار و ۴۰۰ تن ورق گرم و یک هزار تن ورق گالوانیزه و ۲۰۰ تن شمش چدن عرضه خواهد شد.

آمریکا گستره تحریم فلزات ایران را توسعه داد

27 دی 1399 - 21:41
می متالز - وزیر خارجه آمریکا بامداد روز شنبه در بیانیه‌ای گستره تحریم‌های اعمالی علیه ایران در بخش فلزات را گسترش داد.
طی ۹ ماهه امسال محقق شد؛

رشد تولید ۶ محصول منتخب معدن و صنایع معدنی

27 دی 1399 - 20:57
می متالز - از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، از بین ۱۰ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و چهار محصول افت را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند که طی آن شمش آلومینیوم خالص همچنان در صدر افزایش تولیدها قرار گرفته و در مقابل تولید ظروف چینی بیشترین کاهش تولید طی این مدت را به خود اختصاص داده است.
در دیدار استاندار هرمزگان با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره MMTE محقق شد؛

اعلام آمادگی MMTE برای سرمایه گذاری در بخش فولاد منطقه ویژه پارسیان

26 دی 1399 - 20:07
می متالز - مديرعامل شرکت مهندسی فن‌آور معادن و فلزات در دیدار با استاندار هرمزگان با بیان اینکه این شرکت تا کنون با اجرای طرح های عظیم فولادی و تحت لیسانس میدرکس به عنوان یکی از بزرگترین و فعال ترین شرکت های داخلی در زنجیره تولید فولاد به ویژه احداث واحدهای احیاء مستقیم و کارخانه های ذوب و ریخته گری در کشور مشغول به فعالیت است، گفت: این شرکت تا کنون بیش از ۱۴ پروژه را به اتمام رسانده و برخی از پروژه های مهم را نیز در دست اجرا دارد.
معاون توسعه ملی مس مطرح کرد:

سهم ۲۰ درصدی شرکت‌های معدنی در بورس/ چالش های پیش روی صنعت مس

24 دی 1399 - 00:44
می متالز - معاون توسعه ملی مس با اشاره به سهم ۲۰ درصدی شرکت های معدنی در بورس و سه متغیر مهم برای سرمایه‌گذاری، چالش های پیش روی این صنعت را عنوان کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما