آرشیو اخبار


در گفت‌وگو با مدیرعامل فولادمبارکه شرایط تامین مواد اولیه مورد نیاز فولادسازان بررسی شد

رویکردهای بازدارنده خام‌فروشی

30 شهریور 1398 - 02:28
می متالز - تلاش برای کاهش خا‌م‌فروشی یکی از رویکردهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌های اخیر بوده است تا بتوان به کمک این رویکرد از زنجیره ارزش در بازار داخلی حمایت کرد.
معاون وزیر صنعت

تکمیل ۳.۵ میلیارد دلار طرح معدنی با مشارکت بخش خصوصی

29 شهریور 1398 - 19:58
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بیش از ۳.۵ میلیارد دلار طرح‌های بخش معدن و صنایع معدنی به بهره‌برداری می‌رسد که تاکنون نزدیک به یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی جذب شده است.
معاون وزیر صنعت عنوان کرد:

تکمیل ۳.۵ میلیارد دلار طرح معدنی با مشارکت بخش خصوصی

29 شهریور 1398 - 14:11
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بیش از ۳.۵ میلیارد دلار طرح‌های بخش معدن و صنایع معدنی به بهره‌برداری می‌رسد که تاکنون نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی جذب شده است.
كارشناس اقتصادی:

معدن ظرفيتی كم نظير برای توسعه اقتصادی آذربايجان غربی است

28 شهریور 1398 - 22:31
می متالز - كارشناس طرح آمايش آذربايجان غربی گفت: وجود معادن طلا، باريت، تيتان و ساير مواد ظرفيتی براي توسعه اقتصادی استان است.

تحقیق و تفحص از معادن صدها پرونده راکد را به جریان انداخت

28 شهریور 1398 - 18:08
می متالز - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص برای مشخص شدن حجم تخلفات در بخش معادن، وضعیت حقوق و عوارض دولتی و اجحافات صورت گرفته و سامان یافتن بخش معادن بود که باعث شد صدها پرونده راکد جریان پیدا کند و ده‌ ها پرونده تخلف برملا شود.
رئیس صمت سیستان و بلوچستان:

۱۱ پروانه اکتشاف معدن در منطقه سیستان صادر شده است

28 شهریور 1398 - 17:48
می متالز - رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ فقره پروانه اکتشاف معدن در منطقه سیستان صادر شده که این رقم در کل استان ۹۸ مورد است.
استاندار سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد:

اقدام اخیر وزیر صمت برای تخلیه بار دو کشتی با بیش از ۱۳۰ هزار تن در چابهار رونق این بندر را به دنبال دارد/ مطالعات بخش معدن در سیستان و بلوچستان با توجهات ویژه وزیر صمت شتاب داده شده است

28 شهریور 1398 - 17:22
می متالز - استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقدام اخیر وزارت صمت در خصوص پهلوگیری دو کشتی با ظرفیت بیش از ۱۳۰ هزار تن از بندر امام خمینی به بندر چابهار رونق این بندر را به دنبال خواهد داشت.

بی‌توجهی به اصول استخراج مواد معدنی سولفیدی اثر تخریبی به‌ همراه دارد

28 شهریور 1398 - 12:34
می متالز - رییس انجمن زمین‌شناسی اقتصادی ایران گفت: بی‌توجهی به دانش و اصول استخراج مواد معدنی و کانی‌های سولفیدی، اثر تخریبی زیست محیطی در آب‌وخاک به‌همراه دارد و فعالان معدن‌ باید آگاهی لازم را در این زمینه داشته باشند.
سرقینی خبرداد:

وضع عوارض ۲۵ درصدی برای مواد خام معدنی

28 شهریور 1398 - 10:07
می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت از وضع عوارض ۲۰ تا ۲۵ درصدی برای مواد خام معدنی در کشور خبر داد.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی خبر داد:

آزاد سازی دو پهنه اکتشافی در خراسان جنوبی

27 شهریور 1398 - 23:43
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به پایان عملیات مرحله شناسایی پهنه های قاین - فردوس و پهنه لوت شمالی خراسان جنوبی مابقی پهنه آزادسازی شده و در نیمه اول مهر ماه از طریق سامانه کاداستر معادن به سرمایه گذاران واگذار می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما