آرشیو اخبار


معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو؛

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

9 فروردین 1399 - 17:53
می متالز - دکتر خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
رییس هیات عامل ایمیدرو :

مشکل ۴ شرکت بورسی برطرف شد/ راه اندازی طرح های ۲.۳ میلیارد دلاری

9 فروردین 1399 - 01:31
می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی بیش از ۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در سال جدید و برطرف شدن مشکل تامین مواد اولیه فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل گهر و چادرملو خبر داد.

آخرین وضعیت صادرات و بارگیری محصولات معدن و صنایع معدنی در بنادر کشور

8 فروردین 1399 - 17:32
می متالز - بارگیری و صادرات محصولات معدنی در اسکله های بارکو و شهید رجایی انجام می شود.

پروژه‌های بین‌المللی مصوب۹۸ پژوهشکده علوم زمین امسال اجرایی می‌شود

8 فروردین 1399 - 16:42
می متالز - رییس پژوهشکده علوم زمین گفت: سال ۹۹ پروژه‌های ملی و بین‌المللی پژوهشکده اجرایی می‌شود. تلاش داریم به کشور در تولید اطلاعات پایه اکتشافی کمک کنیم. در همین راستا صحبت‌هایی با معاونت امور معادن وزارت صمت صورت گرفته و با موافقت ریاست سازمان، قرار شد تا از توان اعضای هیات علمی‌ پژوهشکده که همگی تجربه دو دهه در امور زمین شناسی و اکتشاف در دستگاه اجرایی را دارند، در راستای برنامه‌هایی که در نقشه راه توسعه علوم زمین و معدن کشور قرار است اجرایی شود، استفاده کنیم. عمده برنامه پیش‌بینی شده در راستای این مهم، تهیه نقشه‌های ژئوشیمیایی، زمین شناسی و اکتشافات عمومی با دیدگاه پژوهشی است.

خالص فعالیت کارگران در معدن چقدر است؟

8 فروردین 1399 - 14:31
می متالز - صمدی گفت: کار کردن در معادن جزو مشاغل سخت به حساب می‌آید از این رو زمان فعالیت کارگران معدن کمتر از سایر مشاغل است.
مدیر روابط عمومی ایمیدرو خبر داد:

اقدامات اساسی ایمیدرو برای مقابله با کرونا

8 فروردین 1399 - 13:59
می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان با همراهی شرکت های تابعه و وابسته، تاکنون اقدامات مهمی برای مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.
در راستای تحقق شعار «جهش تولید»؛

نقشه‌های زمین‌شناسی کشور در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم تهیه می‌شود

8 فروردین 1399 - 13:28
می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد: پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کشور در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم با هدف کمک به اکتشاف ذخایر نوین معدنی معدنی و همچنین شناخت منشا مخاطرات طبیعی در کشور در راستای تحقق شعار «جهش تولید» اجرایی می شود.

محیط زیست آذربایجان شرقی عملیات بهره‌برداری معدن طلای اندریان را متوقف کرد‌

8 فروردین 1399 - 11:21
می متالز - پس از ماه‌ها کش و قوس بین محیط زیست، معدن و فعالان زیست محیطی، با مشاهده نمونه‌هایی از تلف شدن تعدادی گوسفند در اطراف معدن، برای بررسی ابعاد احتمالی زیست محیطی معدن، دستور توقف عملیات بهره‌برداری از این معدن طلا صادر شد.

حذف رفت و آمد‌های غیرضرور و کاهش فعالیت معادن در طبس

7 فروردین 1399 - 23:37
می متالز - افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در طبس، سبب شده تا مسئولان بر حذف رفت و آمد‌های غیرضرور مردم تاکید بیشتری کنند و فعالیت در معادن این شهرستان را نیز به حداقل برسانند.

استخراج و بهره‌برداری از ذخایر معدنی «کپه داغ» در حال انجام است

7 فروردین 1399 - 19:33
می متالز - سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان گفت: بهترین و اصلی‌ترین ماده کشف‌شده در معادن شمال شرق این شهرستان «کلسیت» بوده که ماده اولیه بسیاری از محصولات محسوب می‌شود و استخراج از این معادن هم‌اکنون در حال انجام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما