آرشیو اخبار


تهدیدهای زیست‌محیطی یک صنعت

«صنعت سنگ» هنوز سنتی است

23 آذر 1398 - 23:18
می متالز - قطب تولید سنگ ایران و جهان است اما از قطار فناوری‌های نوین جامانده، سالانه اینجا بیش از ۱۰ هزار کامیون لجن سنگ تولید می‌شود که آسیب‌های فراوانی به محیط‌زیست و سلامت مردم وارد کرده است.

ایمیدرو به دنبال دوری از خام فروشی

23 آذر 1398 - 23:07
می متالز - وقتی بر اساس آمارها به رشد ظرفیت فولاد، آهن اسفنجی و گندله پی‌ می‌بریم متوجه می‌شویم که ظرفیت این مواد معدنی در کشور به‌شدت افزایش پیداکرده است.

اجاره دادن معادن راهی برای فرار از خصوصی سازی

23 آذر 1398 - 22:59
می متالز - مدتی است پدیده اجاره دادن معادن مورد توجه برخی شرکت‌های دولتی قرار گرفته که علاوه بر ممانعت از واگذاری معادن باعث ایجاد رانت و هدر رفت منابع ملی شده است.

دلیل قاچاق شمش طلا در معادن کشور چیست؟

23 آذر 1398 - 22:50
می متالز - بنا بر اظهارات یک مقام مسوول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخی از معدنکاران ترجیح می‌دهند شمش طلای استحصال شده را قاچاق کنند و به تولیدکنندگان طلا نفروشند.

هزینه جدید انبارداری مواد معدنی منجر به از دست دادن صادرات بندر شهید رجایی می‌شود

23 آذر 1398 - 20:54
می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی کشور و در ذیل آن سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در سال ۹۷ تبصره‌ای با عنوان «در صورتیکه سازمان نقشی در عملیات باربری نداشته باشند نیز می‌توانند ۵۰درصد تعرفه باربری را اخذ نمایند» به جدول تعرفه انبارداری افزود. در این جدول که برای واردات نوشته شده است، مواد معدنی صادراتی را اضافه کردند و هزینه‌های بندری را تحت عنوان انبارداری، ۱۳۰۰درصد افزایش دادند!
عضو هیات مدیره انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی مطرح کرد:

اجحاف کارخانجات داخلی در حق معادن

23 آذر 1398 - 20:46
می متالز - عضو هیات مدیره انجمن تخصصی معادن خراسان رضوی گفت: کارخانجات داخلی اجحاف می‌کنند و مواد معدنی را با قیمت خیلی کمی می‌خرند.

اهمیت فراوری در زنجیره توسعه معدن و نقش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

23 آذر 1398 - 18:27
می‌متالز - فراوری، در زنجیره ارزش صنایع معدنی در مقایسه با اکتشاف و استخراج، پتانسیل بالایی در ایجاد ارزش‌افزوده دارد. این موضوع در نوشته‌ای به قلم محمدباقر درّی معاون اکتشاف و محسن محمدخانی مدیرکل دفتر کانه‌آرایی و فرآوری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گرفته است.

ظرفیت‌های عظیم کشور نباید معطل خوراک مواد معدنی بماند

23 آذر 1398 - 16:26
می متالز - اولین نشست مدیران خرید پنج شرکت بزرگ فــولادساز کشور به‌منظور هم‌اندیشی و دستیابی به راهکارهای مؤثر برای تأمین مواد معدنی و کالاهای اساسی، به اشتراک گذاشتن تجارب به‌دست‌آمده و کاهش هزینه‌های تولید در محل شرکت فولاد مبارکه برگزار شد.

فعالیت 18 معدن سنگ‌های تزئینی در سمنان/ وجود 550 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی در استان

23 آذر 1398 - 16:00
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود بیش از 2.5 میلیارد تن ذخیره زمین شناسی در این استان خبر داد و با اشاره به تنوع معدنی در استان گفت: در حال حاضر 18واحد معدنی سنگ های زینتی در استان فعال هستند.
معاون امور اقتصادی استاندار کرمان خبر داد:

امضای تفاهنامه همکاری بین خانه صنعت و معدن کرمان و آذربایجان شرقی

23 آذر 1398 - 15:57
می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی های استان کرمان در تبریز در فضای ۲۰۰۰ متری برگزار می شود، گفت: تفاهمنامه هایی نیز همزمان با این نمایشگاه بین خانه صنعت و معدن کرمان و آذربایجان شرقی امضاء خواهد شد که این همکاری برای بخش خصوصی اهمیت دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما