آرشیو اخبار


فرماندار شهرستان آران و بیدگل:

کسب عنوان صادرکننده نمونه ملی توسط دو شرکت فولاد سپید فراب کویر و فرش قیطران طلایی نمایانگر تحقق «جهش تولید» در این شهرستان است/ امروز نماد عینی و عملیاتی مقابله با دشمنان ملت ایران در حوزه مسائل اقتصادی کمک به اشتغال‌زایی، کارآفرینی، تولید ثروت و توزیع عادلانه ثروت است

7 بهمن 1399 - 17:06
می متالز - فرماندار گفت: عموم تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان آران و بیدگل جهت اشتغال‌زایی حداکثری و کمک به کاهش نرخ بیکاری قدردانی می‌کنم.
دانشیار دانشگاه تهران مطرح کرد؛

رواداری پیش شرط توسعه اقتصادی است

7 بهمن 1399 - 14:09
می متالز - دانشیار دانشگاه تهران گفت: رواداری پیش شرط توسعه اقتصادی است و مونوپول ها و صنایع بسیار عظیم و پرقدرتی که در جهان وجود دارد یک ششم تولیدات جهانی را تامین می کنند.

چگونه وضعیت ایران ‌بسامان می‌شود؟

7 بهمن 1399 - 12:21
می متالز - نبود مدل و الگوی اقتصادی و توسعه‌ای مبتنی‌بر رفاه جامعه متناسب با امکانات و محدودیت‌های کشور، اساس مشکلات امروز ماست و تا این ابرچالش رفع نشود، لوایح بودجه و برنامه‌های توسعه‌ای و افق‌ها و منشورها و... به نتیجه لازم نمی‌رسد و دستیابی به دولت توسط گروه‌های سیاسی منتقد گروه فعلی هم کار این ملک و میهن را بسامان نخواهد کرد.
سیدمهدی طبیب زاده در دیدار با حضور استاندار کرمان؛

از نظر و تجربه بخش خصوصی در سیاست‌گذاری استان‌ها استفاده شود

7 بهمن 1399 - 12:16
می متالز - سیدمهدی طبیب زاده، رئیس اتاق کرمان در نشستی با حضور استاندار کرمان، ضمن اعلام آمادگی این اتاق برای همکاری در توسعه و رفع مشکلات استان، گفت: افراد صاحب‌نظر و نخبگان حوزه‌های مختلف در اتاق عضویت دارند که انتظار می‌رود از نظرات، تجربه‌ها و پیشنهادهای اتاق در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های استان استفاده شود.
بروشور اقتصادی شماره 50 مرکز پژوهش‌های اتاق ایران منتشر شد:

اقتصادهای درحال‌توسعه در «دام درآمد متوسط»

7 بهمن 1399 - 12:10
می متالز - پنجاهمین شماره بروشور «اقتصاد به زبان ساده» با موضوع «دام درآمد متوسط» از سوی مرکز پژوهش‌های اتاق ایران منتشر شد. در این گزارش ضمن بررسی دلایل گیر کردن کشورهای درحال‌توسعه در دام درآمد متوسط و نوسانی شدن روند رشد آن‌ها، الزامات عبور از این شرایط و همچنین وضعیت اقتصاد ایران از منظر خروج از این دام تشریح شده است.

دلایل عدم رشد بخش‌خصوصی

7 بهمن 1399 - 12:06
می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران در یادداشتی با تاکید بر این نکته که بخش خصوصی توان نفس ندارد، نوشته است: در جامعه ما به‌دلیل تورم دورقمی، مشکلات شبکه بانکی، واقعی نبودن اقتصاد و سرکوب قیمت‌ها و عدم حمایت در صادرات و در یک کلام ناصحیح بودن زیرساخت‌ها که ریشه آن وابستگی اقتصاد به نفت است و از دهه‌های گذشته وجود داشته، بخش خصوصی نمی‌تواند در فضای کسب و کار مناسب رشد کند.
ساعدی:

دولت اراده ای برای کاهش قیمت دلار و تقویت پول ملی ندارد

7 بهمن 1399 - 11:05
می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است اگر دولت اراده می‌کرد می‌توانست قیمت دلار و بسیاری از کالاهای اساسی را پایین آورد اما به نظر می رسد تیم اقتصادی رئیس‌جمهور بالا نگه داشتن قیمت دلار را به نفع دولت می‌داند.

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

7 بهمن 1399 - 10:17
می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۲ ارز کاهش و ۱۳ ارز افزایش یافت. نرخ ۱۲ ارز نیز ثابت ماند.
نیکزاد:

باید ۱۰۰ کیلومتر از راه آهن اردبیل تا پایان سال ریل گذاری شود

6 بهمن 1399 - 22:15
می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طبق وعده دولت باید ۱۰۰ کیلومتر از راه آهن اردبیل - میانه ریل گذاری و عملیات زیرسازی و احداث ایستگاه ها تا پایان امسال عملیاتی شود.
نیکزاد:

سفر یک‌ روزه معاون وزیر راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم به اردبیل

6 بهمن 1399 - 21:17
می متالز - نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از سفر معاون وزیر و راه شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیاء به استان اردبیل جهت بازدید و بررسی‌های ویژه وضعیت راه‌آهن، پل‌های اردبیل، تعریض سرچم و سرمایه‌گذاری شستا خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما