آرشیو اخبار


زیان نیم تریلیون دلاری اقتصاد جهان از جنگ تجاری

2 شهریور 1398 - 02:46
می متالز - جنگ تجاری آمریکا و چین باعث کاهش 0.6 درصدی رشد اقتصادی جهان می‌شود.
نوسانات شاخص ارزی به کمترین میزان از اسفند ۹۶ رسید

سردترین ماه دلار در میانه تابستان

2 شهریور 1398 - 02:24
می متالز - سردترین ماه دلار در گرمای سوزان مرداد رقم خورد. در آخرین روز مردادماه، شاخص ارزی ۲۰ تومان از ارزش خود را از دست داد تا روی قیمت ۱۱ هزار و ۶۴۰ تومان به کار خود پایان دهد.

چشم‌انداز حذف چهار صفر از پول ملی

2 شهریور 1398 - 02:18
می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره حذف چهار صفر از پول ملی گفت: حذف چهار صفر از پول ملی زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند.
آمارهای مرکز آمار ایران در مرداد ماه نشان می‌دهد:

کاهش 6.4 واحد درصدی تورم نقطه‌ای

2 شهریور 1398 - 02:11
می متالز - نرخ تورم نقطه به نقطه مرداد ماه بر اساس اعلام مرکز آمار در مقایسه با ماه قبل 6.4 واحد درصد کاهش یافته و به عدد 41.6 درصد رسیده است.
«شبکه اینترنتی اکو ایران» روز دوشنبه شروع به‌کار می‌کند

تصویر اقتصاد ایران در «اکو ایران»

2 شهریور 1398 - 02:03
می متالز - روز دوشنبه در یک گردهمایی با حضور اقتصاددانان، فعالان اقتصادی و سیاستمداران از نخستین مرجع تصویری اقتصاد ایران با عنوان «اکو ایران» رونمایی خواهد شد.

راهبردهای افزایش صادرات به عراق

2 شهریور 1398 - 01:25
می متالز - پیش‌شرط‌های حفظ و افزایش صادرات ایران به عراق در نشست مشترک فعالان اقتصادی استان‌های کرمانشاه ایران و بابل عراق بررسی شد.
با شیفت ۵۰درصد عملیات تجاری به بندر چابهار مشخص شد

مختصات جدید واردات کالای اساسی

2 شهریور 1398 - 01:10
می متالز - دستور جدید برای ورود کالاهای اساسی صادر شد. در این چارچوب سیاست‌گذار از دو مسیر «بهره‌گیری از ظرفیت بندر چابهار برای تخلیه و ترخیص کالاها» و «هماهنگی میان وزارت صمت و گمرک ایران»، وظایف تازه‌ای را برای دستگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط با تامین کالاهای اساسی مشخص کرده است.

برنامه‌های وزارت صمت برای مبارزه با فساد

2 شهریور 1398 - 00:51
می متالز - مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: احصا و اصلاح فرآیند کاری تمامی گلوگاهای فساد در وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌شدت در حال پیگیری است.
طرح تشکیل وزارت بازرگانی در کش و قوس مجلس و دولت

بهانه جدید برای توجیه تفکیک

2 شهریور 1398 - 00:44
می متالز - طرح «تشکیل وزارت بازرگانی» برای چندمین بار در سال جاری در دستور کار این هفته صحن علنی مجلس قرار دارد؛ طرحی که با اصرار و پیگیری دولت تهیه شد، اما با انکار طیف‌های مختلف از صاحب‌نظران و کارشناسان مواجه شد.
در ۱۶زیرگروه بررسی شد

کارنامه جواز صنعتی در ثلث اول

2 شهریور 1398 - 00:15
می متالز - روند صدور مجوزدهی در ثلث اول سال جاری از تداوم تمایل سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی حکایت دارد؛ رشدی که موجب شد بسیاری از پیش‌بینی‌ها از افت سرمایه‌گذاری با اعمال تحریم‌های جدید از بین برود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما