آرشیو اخبار


رئیس صندوق بین‌المللی پول:

رکود اقتصادی جهان وخیم‌تر می‌شود

9 فروردین 1399 - 17:43
می متالز - رئیس صندوق بین‌المللی پول گفت: جهان وارد مرحله رکود اقتصادی شده که از بحران مالی جهانی اخیر نیز وخیم‌تر خواهد بود.

تجارت ۸۵ میلیارد دلاری ایران در سال ۹۸

9 فروردین 1399 - 13:09
می متالز - رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، از افزایش تجارت خارجی در سال ۹۸ به ۸۵ میلیارد دلار خبر داد گفت: از این میزان، ۴۱.۳ میلیارد دلار مربوط به صادرات و ۴۳.۷ میلیارد دلار هم مربوط به واردات بود.
وزیر اقتصاد:

جهش تولید و رشد اقتصادی اولویت کشور است

9 فروردین 1399 - 12:31
می متالز - اطلاعات مربوط به متغیرهای کلان اقتصادی نشان می دهند وضعیت ما رو به بهبود است ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

صادرات وزنی ۱۷ درصد کم شد/ کاهش ۱۹۰ میلیارد دلاری صادرات چین

9 فروردین 1399 - 01:21
می متالز - رییس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به کاهش ۱۹۰ میلیارد دلاری صادرات چین گفت: طی نیمه اول اسفند صادرات وزنی محصولا حدود ۱۷ درصد کم شده است.

نمایشگاه اکسپو 2020 دوبی نیز احتمالا به تعویق خواهد افتاد

8 فروردین 1399 - 22:49
می متالز - بلومبرگ گزارش داد؛ برگزار کنندگان Expo 2020 Dubai به علت شیوع غیر قابل کنترل کرونا ویروس در جهان و پیرو درخواست کشورهای شرکت کننده در رویداد فوق در حال مذاکره با «دفتر بین المللی نمایشگاه ها» در پاریس جهت تعویق رویداد فوق می باشند. نتیجه مذاکرات هفته آینده مشخص خواهد شد.

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه ۸ فروردین

8 فروردین 1399 - 19:01
می متالز - نرخ ارز در صرافی ملی امروز جمعه ۸ فروردین ماه سال ۹۹ اعلام نشد و رقم صفر در این صرافی ثبت شد.
روحانی در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، نفت و کشور:

بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند/ صدور دستورات لازم برای اطمینان به مردم برای فعال بودن پمپ‌بنزین‌ها و عدم هیچ مشکلی برای تأمین بنزین مورد نیاز مسافران/ در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه و یا سخت‌گیرانه پرهیز شود/ تاکید بر پاسخگویی بهنگام، رفع شبهه‌ها و مقابله با شایعات در فضای عمومی کشور

8 فروردین 1399 - 15:40
می متالز - رئیس جمهور روز جمعه در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نفت، ضمن گفت‌ و گو در خصوص روند اجرای دقیق طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی، دستورات لازم را در حوزه وظایف هر یک از این وزارتخانه‌ها صادر کرد.

کرونا دلار را از نفس انداخت

8 فروردین 1399 - 13:30
می متالز - شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۱.۱۶۳ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۲۹ واحد بسته شد.
مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد:

پیش‌ بینی وضعیت ارزی کشور در سال ۹۹

8 فروردین 1399 - 11:10
می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌ بینی کرده که در سال ۹۹ دولت با کسری بودجه ۸۶ هزار میلیارد تومانی مواجه خواهد شد که اگر این کسری از محل بانک مرکزی تأمین شود در حدود ۲۰ درصد تورم (علاوه بر تورم پیش‌بینی شده برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ )در پی خواهد داشت.

وضعیت بازار طلا پس از قرنطینه

8 فروردین 1399 - 10:09
می متالز - وحشت ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ باعث تقویت تقاضای خرید فیزیکی طلا و نقره شده است اما آیا این افزایش فروش با تعطیلی موقتی تولید ضرابخانه‌ها و پالایشگاه‌های سراسر جهان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا می‌تواند ادامه پیدا کند؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما