آرشیو اخبار


ایران زیباست؛«بهشت رنگ‌ها»

28 اسفند 1399 - 23:32
می متالز - جزیره هرمز، جزیره‌ای‌ست پر از شگفتی، سرزمین خاک‌های رنگی، جایی که قرمزی خاک و آبی دریا با هم یکی می‌شوند. در منابع آمده که این جزیره ۶۰۰ میلیون سال قدمت دارد و تا پیش از اینکه مورد حمله مغولان قرار بگیرد تجارت پرورنقی داشته ولی مغول‌ها که آمدند آبادی و زندگی را هم با خودشان بردند.

پروژه‌های بین‌المللی مصوب۹۸ پژوهشکده علوم زمین امسال اجرایی می‌شود

8 فروردین 1399 - 16:42
می متالز - رییس پژوهشکده علوم زمین گفت: سال ۹۹ پروژه‌های ملی و بین‌المللی پژوهشکده اجرایی می‌شود. تلاش داریم به کشور در تولید اطلاعات پایه اکتشافی کمک کنیم. در همین راستا صحبت‌هایی با معاونت امور معادن وزارت صمت صورت گرفته و با موافقت ریاست سازمان، قرار شد تا از توان اعضای هیات علمی‌ پژوهشکده که همگی تجربه دو دهه در امور زمین شناسی و اکتشاف در دستگاه اجرایی را دارند، در راستای برنامه‌هایی که در نقشه راه توسعه علوم زمین و معدن کشور قرار است اجرایی شود، استفاده کنیم. عمده برنامه پیش‌بینی شده در راستای این مهم، تهیه نقشه‌های ژئوشیمیایی، زمین شناسی و اکتشافات عمومی با دیدگاه پژوهشی است.
در راستای تحقق شعار «جهش تولید»؛

نقشه‌های زمین‌شناسی کشور در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم تهیه می‌شود

8 فروردین 1399 - 13:28
می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد: پروژه تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کشور در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم با هدف کمک به اکتشاف ذخایر نوین معدنی معدنی و همچنین شناخت منشا مخاطرات طبیعی در کشور در راستای تحقق شعار «جهش تولید» اجرایی می شود.

تصویر ذوب شدن یخچال‌ها در اقیانوس هند از فضا

4 فروردین 1399 - 18:11
می متالز - ناسا تصویری از ذوب شدن یخچال‌ها در جزایر کرگولن (Kerguelen Islands) واقع در جنوب اقیانوس هند منتشر کرده که توسط یکی از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در ۷ژانویه سال جاری میلادی به‌ثبت رسیده است. کلاهک‌های یخی (Ice Caps) در معرض گرمای خورشید و همچنین جریان ابرهای تشکیل‌شده توسط امواج داخلی.

توقف سر راه طبیعت ممنوع! زور طبیعت از انسان بیشتر است

3 فروردین 1399 - 21:33
می‌متالز - به مناسبت روز جهانی آب و تغییر اقلیم، یا به مناسبت سالگرد سیل و زمین لغزش، امسال هم بارش بهاره در راه است، جریان های جنوبی تقویت شده و شاید سومین سال پیاپی است که در برخی مناطق استان بوشهر در یک روز به اندازه یک سال باران می‌بارد.

قطب شمال گرم‌ترین تابستان خود را پشت سر گذاشت/ ذوب بی‌سابقه یخ‌های قطبی در گرینلند

3 فروردین 1399 - 17:09
می متالز - گرمای کره زمین سبب ذوب بی‌سابقه یخ‌های قطبی شده و شرایط خطرناکی را برای آینده موجودات زنده این سیاره به وجود آورده است.

چرایی حادثه رانش در سوادکوه و ارائه راهکار

3 فروردین 1399 - 14:03
می متالز - معاون مرکز لرزه‌نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با بیان اینکه در بسیاری از زمین‌های مازندران با پدیده رانش مواجه هستیم، گفت: عوامل مختلفی تغییرات آب وهوایی، خردشدگی سنگ‌ها، عوامل انسانی از جمله ایجاد ترانشه برای جاده‌سازی برداشت شن و ماسه و معادن برای استخراج ماده معدنی، حفر تونل، عوامل آب و هوایی روی رانش رانش اثرگذار هستند.

گزارش مقدماتی ریزش سنگ در روستای پیت‌سرای سوادکوه ۱ فروردین ۱۳۹۹

2 فروردین 1399 - 20:21
می‌متالز - گزارش مقدماتی ریزش سنگ در روستای پیت سرای سواد کوه که یکم فروردین ماه 1399 به وقوع پیوست به همت دفتر بررسی مخاطرات زمین شناسی، زیست محیطی و مهندسی تهیه شد.

پیام نوروزی دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

1 فروردین 1399 - 20:16
می‌متالز - بارالها، ترنم سلامت و سعادت یکایک بندگانت را در لحظه‌ یا مقلب القلوب و الابصار بر زبانمان جاری ساز

پیام نوروزی علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور

1 فروردین 1399 - 19:39
می متالز - علیرضا شهیدی، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور در آستانه فرا رسیدن نوروز پیامی صادر کرد. وی گفت: بارالها، ترنم سلامت و سعادت یکایک بندگانت را در لحظه‌ یا مقلب القلوب و الابصار بر زبانمان جاری ساز.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما