آرشیو اخبار


مدیرکل دفتر مخاطرات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تاکید کرد:

سیلاب جنوب کشور و ضرورت جدی گرفتن تغییر اقلیم

1 بهمن 1398 - 20:29
می متالز - مدیرکل دفتر مخاطرات، زیست‌محیطی و مهندسی این سازمان در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا در چند سال اخیر مناطق گسترده‌ای از کشور با سیلاب مواجه شده‌اند و شاهد بروز بارش‌های سنگین و نامتعارف در کشور هستیم؟ گفت: این بارش‌ها در یک بازه زمانی مشخص اتفاق افتاده‌اند و بخش‌های مختلف کشور را در فصول مختلف تحت‌تاثیر خود قرار داده است.

سیلاب جنوب کشور و ضرورت جدی گرفتن تغییر اقلیم

1 بهمن 1398 - 19:22
می‌متالز - سیلاب‌های اخیری که در کشور شاهد آنها هستیم این سئوال را به ذهن می‌آورد که چرا در چند سال اخیر مناطق گسترده‌ای از کشور با سیلاب مواجه شده‌اند و شاهد بروز بارش‌های سنگین و نامتعارف در کشور هستیم؟
پنل تخصصی اهمیت مطالعات فرآوری موادمعدنی در پروژه‌های معدنی

همزمان با نمایشگاه معادن و صنایع فلزات غیرآهنی در تهران

1 بهمن 1398 - 19:09
می‌متالز - پنل تخصصی اهمیت مطالعات فرآوری موادمعدنی در پروژه‌های معدنی همزمان با نمایشگاه معادن و صنایع فلزات غیرآهنی در تهران برگزار شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

هدف‌گذاری دشمن برروی فولاد/ تلاش برای افزایش ظرفیت اکتشافی کشور

1 بهمن 1398 - 13:25
می متالز - غریب‌پور با اشاره به تحریم‌های جدید، ظرفیت اکتشافی کشور در حوزه فولاد را رو به افزایش خواند و گفت: باید ساز و کاری اندیشید تا ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند.
معاون استاندار:

سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن خراسان شمالی خودداری می کند

29 دی 1398 - 23:48
می متالز - معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: سازمان زمین شناسی از ارائه اطلاعات اکتشاف معادن پهنه جنوبی این استان خودداری می کند.

بازدید معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مرکز شیراز

29 دی 1398 - 19:05
می‌متالز - دکتر جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی و مهندس رضا سلامتی مدیرکل زمین‌شناسی منطقه‌ای این سازمان از مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور (شیراز) بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفتند.
مدیر طرح، برنامه و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

بخش خصوصی و حقوق دولتی یاری‌گر بودجه زمین‌شناسی

28 دی 1398 - 15:44
می‌متالز - بودجه یک کشور، نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در این حوزه است.بودجه ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۹ در حالی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم نفت در بودجه تدوین شده بسیار کم است.

انجام عملیات اکتشافی در 55 درصد مساحت استان خراسان جنوبی

24 دی 1398 - 22:53
می متالز - مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از بررسی 55 درصد مساحت استان برای کشف ذخایر معدنی جدید خبر داد.

آخرین وضعیت طرح دقیق‌سازی نقشه گسل‌ها به روایت تصویر

24 دی 1398 - 15:28
می‌متالز - گروهی از محققان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور تهیه نقشه‌های دقیق از گسل‌های شهر تهران در حال انجام مطالعات میدانی بر روی گسل‌های ۷ کلانشهر هستند و در بخش مطالعات میدانی تهران نسبت به مطالعه بر روی ۱۳ گسل فعال تهران اقدام کردند که به گفته آنها بخش بسیار زیادی از حرایم این گسل‌ها تصرف شده، به گونه‌ای که بخشی از گسل شمال تهران در یکی از ویلاهای شخصی واقع در جنب واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد قرار گرفته است.

بیش از هفت هزار کیلومتر پهنه معدنی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

22 دی 1398 - 21:15
می متالز - معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۱۴ کیلومتر پهنه اکتشافی جدید در استان تعریف، به سازمان زمین شناسی واگذار و مطالعات تکمیلی آن در دست انجام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما