آرشیو اخبار


بهره‌برداری از طرح سنگان ظرف دو هفته آینده / تصمیم‌گیری در مورد محدوده‎‌های اکتشافی مس و گل‌گهر

12 خرداد 1399 - 23:43
می متالز - در جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با شرکت‌های بزرگ حوزه صنایع معدنی، توسعه همه‌جانبه کشور مورد تاکید قرار گرفته و اعلام شد: طرح سنگان ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

گزارش زمین‌شناسی زمین‌لرزه ۴ خرداد دوگنبدان (گچساران) استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد

12 خرداد 1399 - 12:17
می متالز - گزارش زمین‌شناسی زمین‌لرزه 4 خرداد دوگنبدان(گچساران) استان کهگیلویه و بویراحمد به همت کارشناسان مرکز تهران و اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه جنوب(شیراز) تهیه شد.
در گفت‌وگو با دانشیار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مطرح شد:

رشد اکتشاف با دقت در اطلاعات‌پایه

11 خرداد 1399 - 13:37
می متالز - ایران براساس بررسی‌های اکتشافی ۶۰ میلیارد تن ذخیره معدنی شناسایی‌شده دارد که از این رقم حدود ۴۰ میلیارد تن قطعی و مابقی احتمالی است. کشور ما با شناسایی ۶۸ نوع ماده معدنی در بین کشورهای جهان از نظر تنوع جایگاه دهم را دارد و از نظر ذخیره شناسایی‌شده رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور خبر داد:

آزادسازی و واگذاری ۳۰ محدوده اکتشافی در سال ۹۹

11 خرداد 1399 - 10:09
می متالز - به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور، تولید اطلاعات پایه و شناسایی ذخایر، شناسایی مخاطرات با هدف جلوگیری از زیان اجتماعی و هدررفت ثروت ملی دو وظیفه حاکمیتی این سازمان است.

پایش پوسته زمین ایران با نصب ۱۳۰ ایستگاه ژئودینامیک

10 خرداد 1399 - 22:05
می متالز - مدیرکل ژئودزی و نقشه‌برداری زمینی سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به وارد شدن این سازمان در زمینه پایش زمین از بعد از زلزله بم، گفت: در حال حاضر ۱۳۰ ایستگاه در کشور راه‌اندازی شده است.
در حضور مدرس خیابانی و به منظور توسعه فعالیت های اکتشافی و مشارکت بخش خصوصی صورت گرفت؛

امضا و تبادل تفاهمنامه سه جانبه بین ایمیدرو، معاونت معدنی و زمین شناسی

8 خرداد 1399 - 21:55
می متالز - تفاهمنامه سه جانبه ای بین سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی امضا و مبادله شد.

تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

8 خرداد 1399 - 14:52
می متالز - همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن در کشور به امضا رسید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

کمیته اکتشاف احیا شد/ لزوم ایجاد پایگاه داده‌ای علوم زمین در سازمان زمین‌شناسی

7 خرداد 1399 - 16:23
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیای کمیته اکتشاف در وزارتخانه خبر داد و بر ایجاد پایگاه داده‌ای علوم زمین در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تاکید کرد.

زمان پرتاب اولین کاوشگر مریخی چین مشخص شد

7 خرداد 1399 - 14:37
می متالز - سازمان ملی فضایی چین (CNSA) اعلام کرده کاوشگر مریخی این کشور در ژوئیه (تیر-مرداد) سال جاری میلادی به‌ فضا پرتاب خواهد شد؛ این اولین کاوشگر چین است که به سیاره سرخ فرستاده می‌شود. بنابر اعلام این سازمان، مأموریت یادشده به‌افتخار برنامه اکتشاف سیاره‌ای چین موسوم به تیان‌ون (Tianwen) به‌نام «تیان‌ون ۱» نامگذاری شده که به‌معنای «جستجوی حقیقت آسمانی» است.
روزگار تاریک معادن؛

از سلطنت دست‌دوم فروش‌ها تا خاموشی چراغ معادن درجه دو!

7 خرداد 1399 - 14:17
می متالز - سال‌هاست که تاکید می‌شود معدن می‌تواند جایگزین خوبی برای اقتصاد تک محصولی ایران باشد، اما هنوز که هنوز است و علیرغم این تاکیدات، معدن آنچنان که باید جای خود را در اقتصاد ایران باز نکرده اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما