آرشیو اخبار


تهیه نقشه گسل‌ ۵ کلانشهر، ماموریت سازمان‌ زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

23 آذر 1398 - 14:10
می متالز - مدیرکل دفتر مخاطرات این سازمان از تلاش این سازمان برای تهیه نقشه گسل‌های ۵ کلانشهر کشور خبر داد و گفت: با توسعه شهری در بسیاری از حرایم گسل‌ها و اضافه شدن مؤلفه‌های شهری مانند مترو، امکان دسترسی محققان به رخنمون‌های گسل‌ها برای انجام مطالعات گسل‌ها وجود ندارد.
اسودی خبر داد:

وجود بیش از ۲.۵ میلیارد تن ذخیره زمین شناسی در استان سمنان

23 آذر 1398 - 13:58
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود بیش از 2.5 میلیارد تن ذخیره زمین شناسی در این استان خبر داد.

اهمیت فرآوری در زنجیره توسعه معدن و نقش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

23 آذر 1398 - 13:38
می متالز - فرآوری، در زنجیره ارزش صنایع معدنی در مقایسه با اکتشاف و استخراج، پتانسیل بالایی در ایجاد ارزش‌افزوده دارد. این موضوع در نوشته‌ای به قلم محمدباقر درّی معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گرفته است.

خطر فرو نشست زمین در مناطق جنوبی تهران

23 آذر 1398 - 09:10
می متالز - از جمله مناطقی که بیشترین نرخ فرون شست را دارند می توان به جنوب و جنوب غرب استان تهران در حوالی دشت های ورامین، شهریار و ملارد اشاره کرد که حتی به بیش از ۲۰ سانتی متر هم می رسد.

بازدید مشاور مدیر عامل شرکت مس از محدوده‌های اکتشافی شرکت مس در استان اصفهان

21 آذر 1398 - 11:11
می متالز - حیدر ضیغمی مشاور مدیر عامل شرکت مس و مدیر گروه روابط عمومی به همراه شهریار متوکل مدیر امور اکتشافات شرکت مس از سه محدوده‌ اکتشافی شرکت مس در استان اصفهان بازدید کردند.

سونامی در خزر چقدر جدی است؟

20 آذر 1398 - 22:50
می متالز - کارشناسان درباره احتمال وقوع سونامی در دریای خزر هشدار می دهند و معتقدند که شهر‌های ساحلی شمالی به ویژه واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی احداث شده در ساحل خزر در معرض خطر قرار دارند.
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور؛

از ۴۳ مخاطره طبیعی در جهان، وقوع ۳۴ نوع در ایران محتمل است

20 آذر 1398 - 21:32
می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در بیست و چهارمین نشست کمیته هماهنگی هواشناسی - آب‌شناسی دریای خزر که با حضور نمایندگانی از نیروی دریای ارتش و سپاه پاسداران و همچنین کشور‌های حاشیه دریای‌خزر شامل روسیه، آذربایجان، تاجیکستان و قرقیزستان برگزار شد، گفت: با توجه به فعالیت‌های زمین‌شناسی که در دریای خزر انجام شده، این منطقه زلزله‌خیز است و امکان رخداد سونامی در آن وجود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احتمال وقوع سونامی در نوار شمالی کشور خبر داد

19 آذر 1398 - 18:41
می‌متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان در بیست و چهارمین نشست کمیته هماهنگی هواشناسی–آب‌شناسی دریای خزر که با حضور نمایندگانی از نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران و همچنین کشور‌های حاشیه دریای‌خزر شامل روسیه، آذربایجان، تاجیکستان و قرقیزستان برگزار شد، گفت: با توجه به فعالیت‌های زمین‌شناسی که در دریای خزر انجام شده، می‌توانیم در مورد مخاطراتی که پیش رو داریم صحبت کنیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو سیاست های ایمیدرو برای زنجیره فولاد را برشمرد:

توسعه اکتشاف و استخراج توسط شرکت های معدنی/ افزایش سرمایه و‌ ارزش افزوده در شرکت های فولادی/ منطقه خلیج فارس؛ 18 طرح در حال اجرا، 11 تقاضای سرمایه گذاری

19 آذر 1398 - 12:14
می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: سیاست این سازمان در زنجیره فولاد این است که شرکت های معدنی به دنبال رشد اکتشاف، افزایش ذخایر ماده معدنی و استخراج باشند و‌ شرکت های فولادی، افزایش سرمایه و رشد ارزش افزوده را پیگیری کنند.
طی سه ماهه سوم 2019 میلادی روی داد:

استرالیا در یک فصل 706 میلیون دلار خرج اکتشاف کرد

19 آذر 1398 - 12:07
می متالز - هزینه های اکتشاف مواد معدنی در استرالیا طی سه ماهه سوم سال 2019 میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 7.7 درصدی نشان می دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما