آرشیو اخبار


۱۳ پروانه اکتشاف معادن در بشاگرد صادر شد

4 تیر 1398 - 18:28
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۱۳ پروانه اکتشاف معادن برای بخش خصوصی در شهرستان بشاگرد صادر شد.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در آستانه روز صنعت و معدن اعلام کرد:

رشد اکتشاف ایمپاسکو به مرز 50 درصد رسید

4 تیر 1398 - 16:46
می متالز - مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) گفت: حوزه اکتشاف این شرکت در سال 97 توسعه پیدا کرد و با رشد نزدیک به 50درصدی همراه شد.
مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

هزینه‌ها نسبت به سال قبل سه برابر شده است

3 تیر 1398 - 23:55
می متالز - ایران با دارا بودن حدود ۶۸ نوع ماده معدنی، ۳۷ میلیارد تن ذخایر کشف‌شده و ۵۷ میلیارد تن ذخایر بالقوه در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان جای گرفته، اما فرآورده‌های معدنی تنها کمی بیش از ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را تشکیل می‌دهد.

شناسایی۱۱۷ محدوده معدنی در خراسان جنوبی

3 تیر 1398 - 13:54
می متالز - عملیات ژئوفیزیک هوایی در خراسان جنوبی در ۲ مرحله ۱۱۰ هزار کیلومتر خطی در ۲۱ هزار کیلومترمترمربع در چند سال گذشته انجام شد که درنتیجه این عملیات ها ۱۱۷ محدوده امید بخش معدنی به وسعت۸۰۵ کیلومتر در این استان شناسایی شده است.

مطالعات تفصیلی ۳۰ منطقه اولویت‌دار ژئوپارک انجام شد

3 تیر 1398 - 13:27
می متالز - مدیر گروه میراث زمین شناختی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معادنی کشور گفت: تمام اهداف و برنامه‌های ژئوپارک‌ها با آمایش سرزمینی همخوانی دارد و تاکنون در ۳۰ منطقه اولویت‌دار ژئوپارک شناسایی است و مطالعات تفصیلی آن انجام شده تا به مرحله محدوده‌یابی وارد شوند.

خراسان جنوبی ظرفیت ثبت ژئوپارک را دارد

3 تیر 1398 - 13:25
می متالز - رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی گفت: خراسان جنوبی به دلیل داشتن مولفه‌های گوناگون طبیعی و زمین‌شناسی در شهرستان طبس ظرفیت ثبت ژئوپارک را دارد.

تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور و اکتشافات عمقی جهت دستیابی به ذخایر پنهان در کلاس جهانی

2 تیر 1398 - 23:04
می‌متالز - اصولاً ذخایر طبیعی هر کشوری از جمله ذخایر معدنی آن در کنار نیروهای متخصص و با تجربه زیربنای توسعه اقتصادی کشور محسوب می­شود. ایران به دلیل واقع شدن در مسیر کمربند کوهزایی جهانی آلپ، هیمالیا دارای پتانسیل­های معدنی متنوع و ذخایر ارزشمند فلزی و غیرفلزی در بین 15 کشور برتر جهان قرار گرفته و حدود 7 درصد از ذخایر جهان در قالب 68 ماده معدنی در ایران قرار دارد.

تحول در بخش تولید اطلاعات پایه معدنی کشور

2 تیر 1398 - 15:44
می متالز - محمدباقر درّی سرپرست معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در خصوص تولید اطلاعات پایه معدنی کشور در یادداشتی نوشت: اصولا ذخایر طبیعی هر کشوری از جمله ذخایر معدنی آن در کنار نیروهای متخصص و با تجربه زیربنای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خبر داد:

10 پروانه اکتشاف معدن در استان قم صادر می شود/ جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی

2 تیر 1398 - 15:22
می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، گفت: بر اساس برنامه های رونق تولید سال 98 این سازمان، 10 پروانه اکتشاف معادن فلزی شامل طلا، مس و آهن در استان تا پایان سال صادر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در گفت و گو با «می متالز» عنوان کرد:

موفقیت ایمپاسکو در برون سپاری ها و فعالیت های اکتشافی با مشارکت بخش خصوصی/تهیه و تولید پیشرو در فعال سازی معادن کوچک مقیاس/گردشگری معدنی فرصتی برای اشتغال زایی

2 تیر 1398 - 13:38
می متالز - اخیرا نشستی با مهندس وجیه الله جعفری مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) داشتیم. مدیرعامل ایمپاسکو بیان داشت: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران صد در صد دولتی بوده و به عنوان بازوی اجرایی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تلقی می شود. عمده کارها از مقطع بعد از خارج شدن از بحث واگذاری انجام شده و استرانژی ها با هفت تا هشت بند تعیین شده که باید اجرایی شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما