آرشیو اخبار


مقایسه عملکرد سال‌های 98 و 99 سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور:

30 هزار کیلومتر مربع اکتشاف در 4ماه نخست 99 با رشد 15 درصد

13 مرداد 1399 - 16:10
می متالز - عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور،طی 4 ماهه نخست سال 99 به صورت تجمعی با دوره مشابه در سال 98 مقایسه شد.
مجری طرح های اکتشافی کرمان خبر داد:

برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار 2 معدن

13 مرداد 1399 - 13:50
می متالز - مجری طرح های اکتشافی کرمان از برنامه ریزی برای احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار 2 معدن در شمال این استان خبر داد.

پهنه‌های معدنی استان اردبیل تکمیل می‌شوند

12 مرداد 1399 - 13:53
می متالز - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی این استان در مناطق گردنه صلوات ، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی در توسعه رونق اقتصادی منطقه در بحث معادن ایجاد خواهد شد.
وزارت صنعت آمار داد؛

۱۴ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی در دو ماه

11 مرداد 1399 - 20:21
می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار داد: توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور دو ماهه نخست امسال ۱۴ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی انجام شد و برای امسال هدف کمی ۱۱۵ هزار کیلومتر مربع پیش‌بینی شده است.
رئیس هیات‌ عامل ایمیدرو اعلام کرد:

اعلام همکاری ایمیدرو با زنجان در اکتشاف پهنه‌های معدنی

8 مرداد 1399 - 13:45
می متالز - معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌ عامل ایمیدرو، از آمادگی در اکتشاف پهنه‌های معدنی زنجان خبر داد.

یک میدان گازی در آب‌های مصر کشف شد

8 مرداد 1399 - 11:39
می متالز - شرکت های بزرگ نفتی انی، بریتیش پترولیوم و توتال توانسته اند با موفقیت یک اکتشاف جدید گاز طبیعی در آب های کم عمق مصر داشته باشند که ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون فوت مکعب گاز و ۸۰۰ بشکه میعانات گازی را در روز دارد.

چالش ناسا برای کمک به حل مشکل گرد و غبار ماه در مأموریت‌های فضایی

7 مرداد 1399 - 11:01
می متالز - آژانس فضایی آمریکا برای فائق آمدن بر مشکل گرد و غبار موجود در ماه اقدام به برگزاری یک چالش برای دانشجویان کرده است. این سازمان به‌عنوان بخشی از برنامه آرتمیس (Artemis) برای اکتشاف پایدار انسان در ماه از دانشجویان درخواست کرده تا راهی برای مقابله با گرد و غبار قمر زمین بیابند. گرد و غبار ماه یک مشکل جدی در مأموریت‌ها فضایی محسوب می‌شود که می‌تواند به لباس‌های فضایی، ماشین‌آلات و تجهیزات آسیب برساند و حتی ممکن است با صدمه زدن به ریه‌های فضانوردان خطرات جدی برای سلامتی آن‌ها ایجاد کند.
در سومین جلسه شورای هم خانواده وزارت صمت در آذربایجان‌شرقی مطرح شد:

مطالعه ۴۰ محدوده اکتشافی در شمال غرب کشور توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

6 مرداد 1399 - 23:23
می متالز - سومین جلسه شورای هم خانواده وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان آذربایجان‌شرقی به میزبانی اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی شمالغرب کشور برگزار شد

مطالعه بر روی ۴۰ محدوده اکتشافی شمال باختری از سوی سازمان زمین‌شناسی

6 مرداد 1399 - 14:18
می متالز - مدیرکل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال باختری از انجام مطالعه برای ۴۰ محدوده اکتشافی در محدوده شمال باختری توسط این سازمان خبر داد.

خراسان شمالی معطل نتایج نقشه‌برداری هوایی معادن

5 مرداد 1399 - 14:09
می متالز - سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور از سال ۹۶ ژئوفیزیک هوایی خراسان شمالی را با استفاده از بالگرد بر روی هفت هزار کیلومتر مربع از پهنه‌های اکتشافی این استان آغاز کرد و به انجام رساند اما تاکنون نتایج آن را در اختیار این استان قرار نداده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما