آرشیو اخبار


ساعدی مطرح کرد:

اعلام جرم علیه وزارت نیرو درباره خشکی تالاب هورالعظیم

24 آذر 1398 - 12:31
می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت نیرو بی تدبیر است، می‌گوید به سبب بی‌تدبیری‌های وزارت نیرو و کم‌کاری وزارت نفت، تالاب هورالعظیم در حال خشک شدن بوده و این مسئله هم باعث می‌شود ریزگردها دوباره ظهور کنند.
صباغیان بافقی در تذکر شفاهی:

هیچگونه اراده ای برای رفع آلودگی هوا وجود ندارد

24 آذر 1398 - 12:15
می متالز - نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس با بیان اینکه معضل آلودگی هوا مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد کرده است، از رئیس جلسه خواست تا در این خصوص تذکری به دستگاه های اجرایی بدهد چرا که هیچ اراده ای برای رفع آن وجود ندارد.

کاهش آلایندگی خودروها در اروپا

23 آذر 1398 - 22:17
می متالز - پس از آنکه کمیسیون اروپا از قصد خود برای اعمال استاندارد‌های سختگیرانه‌تر کاهش آلایندگی خودروها خبر داد، انتظار می‌رود که خودروسازان فعال در اروپا باز هم در آینده نزدیک وادار به کاهش میزان تولید آلایندگی‌های کربنی در محصولات خود شوند.
به علت آلودگی هوا

فعالیت تمام معادن شن و ماسه يکشنبه متوقف شد

23 آذر 1398 - 21:10
می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی فعالیت تمام معادن شن و ماسه و کارخانه اسفالت فردا یکشنبه خبر داد.
در حاشیه تصویب برنامه زیست‌محیطی جدید اروپا؛

مخالفت اروپای شرقی با توقف انتشار کربن تا ۲۰۵۰

22 آذر 1398 - 12:58
می متالز - کشورهایی چون مجارستان، لهستان و چک که اقتصادهایی وابسته به زغال سنگ دارند، با توافق کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای به صفر رساندن انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ میلادی مخالفت کردند.
تاملی بر پیامد‌های اقتصادی و بهداشتی آلودگی هوا در پایتخت:

آلودگی هوا در سال ۹۷ جان حدود ۳۴۵۰ تن را در تهران گرفت!

21 آذر 1398 - 13:50
می متالز - نتایج این مطالعه بیانگر این است که سال ۱۳۹۷ در تهران به واسطه مواجهه بلند مدت با ذرات معلق ریز به ازای هر صدهزار تن حدود ۶۹ مورد مرگ رخ داده است؛ به عبارت دیگر، در این سال حدود ۹ درصد از کل موارد مرگ افراد سی سال و بالاتر در شهر تهران منتسب به مواجهه با ذرات PM ۲.۵ بوده است.

مه گرفتگی در پنج محور مواصلاتی کشور

21 آذر 1398 - 10:35
می متالز - رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش باران و برف و مه گرفتگی همراه با کاهش دید در برخی از جاده‌های کشور خبر داد.

ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور

21 آذر 1398 - 08:08
می متالز - مروز در استان های ساحلی خزر، برخی نقاط استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان و شرق کرمان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده برف رخ خواهد داد.

رویکرد جدید به کاهش آلودگی و مصرف سوخت

20 آذر 1398 - 22:59
می متالز - دولت دوازدهم با رونمایی از ابرپروژه خروج خودروهای سنگین که بیش از ۲۰۲ هزار خودرو فرسوده را هدف‌گذاری کرده بود، کاهش آلودگی هوا در کلان‌شهر‌ها را نشانه گرفته بود.

سونامی در خزر چقدر جدی است؟

20 آذر 1398 - 22:50
می متالز - کارشناسان درباره احتمال وقوع سونامی در دریای خزر هشدار می دهند و معتقدند که شهر‌های ساحلی شمالی به ویژه واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی احداث شده در ساحل خزر در معرض خطر قرار دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما