آرشیو اخبار


تصمیمات دولت برای رفع آلودگی‌های محیط‌زیستی در منطقه ویژه پارس

7 آبان 1399 - 20:10
می متالز - هیات دولت در جلسه امروز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، تصمیماتی به منظور رفع آلودگی‌های محیط‌زیستی ناشی از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اتخاذ کرد.
در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی اتخاذ شد؛

تصمیمات دولت برای رفع آلودگی های محیط زیستی ناشی از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس/ مصوبه مربوط به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاح شد

7 آبان 1399 - 15:14
می متالز - هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، تصمیماتی را به منظور رفع آلودگی های محیط زیستی ناشی از صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اتخاذ کرد.

بازگشت ۳۰۰ میلیارد تومان به ذوب آهن با بازیافت سرباره‌های فولادی

7 آبان 1399 - 13:59
می متالز - طی پنج سال گذشته در بازیافت سرباره فولادی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان به ذوب آهن اصفهان برگشت داده شده که موجب سود این شرکت شده است.

صفر تا صد ماجرای کوه‌خواری کارخانه سیمان تهران

5 آبان 1399 - 16:26
می متالز - کارخانه سیمان تهران، کوه بی‌بی‌شهربانو را که در جنوب پایتخت و شمال شرقی شهرری قرار دارد، تخریب می‌کند و این اثر تاریخی را که ظرفیت گردشگری و ثبت ملی دارد، از بین می‌برد همچنین با مصرف سوخت مازوت در زمستان باعث آلودگی هوا می‌شود اما دستگاه‌های مسوول درباره ادعای کوه‌خواری در این منطقه چه می‌گویند.
در بیانیه ستاد مردمی احیای کرکس‌کوه مطرح شد؛

تخریب محیط زیست و خام‌فروشی به بهانه‌ تحریم و اشتغالزائی

5 آبان 1399 - 16:07
می متالز - ستاد مردمی احیای کرکس‌کوه با انتشار بیانیه ای از صدور مجوز جدید بهره‌برداری از معادن بدون ارزیابی محیط زیستی و سکوت سازمان محیط زیست به عنوان متولی طبیعت انتقاد کرد.

روحانی 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

5 آبان 1399 - 12:09
می متالز - حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا به مجلس شورای اسلامی، سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و همچنین وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ کرد.

بهره‌برداری از معدن دره زرشک به معما تبدیل شده است

4 آبان 1399 - 23:09
می متالز - موضوع معدن دره زرشک سالهاست که به معما تبدیل شده و با وجود اینکه این معدن تبعات زیست محیطی و آثار نامطلوب بر منابع آبی و حتی آثار تاریخی دارد، مسوولان هنوز برای لغو مجوز آن تردید دارند.
در نشست کانون تفکر آب دانشگاه یزد بررسی شد؛

استقرار معدن دره زرشک در قلب تامین منابع آبی یزد

4 آبان 1399 - 22:13
می متالز - دبیر کانون تفکر آب دانشگاه یزد گفت: معدن مس علی آباد یا همان معدن دره زرشک در قلب تامین منابع آبی یزد واقع شده و تهدیدهای جدی محیط زیستی به دنبال دارد.

آلودگی کارخانه سیمان مارگون بلای جان مردم

4 آبان 1399 - 19:35
می متالز - از آنجا که امروزه در کشور ما تاسیس کارخانجات سیمان با بهره گیری از سرمایه گذاری های کلان انجام می گیرد اما نابود کننده اکو سیستم و جان انسان هاست‌.
در راستای استفادۀ بهینه از منابع آبی صورت گرفت:

بهره برداری از پروژۀ احداث تصفیه خانه استحصال پساب شهری فولاد مباركه

3 آبان 1399 - 14:38
می متالز - پروژۀ احداث تصفیه خانۀ استحصال پساب شهری فولاد مبارکه به منظور استفادۀ مجدد از پساب های شهری، کاهش آلودگی های زیست محیطی ناشی از سرریز پساب های شهری به محیط زیست و استفادۀ بهینه از منابع آبی موجود در تصفیه خانۀ PU21 شرکت، تعریف شد و با انجام موفقیت آمیز اقدامات لازم، وارد فاز راه اندازی کامل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما