آرشیو اخبار


اصلاحیه قانون معدن راه تخلف را باز کرده است:

لابی سرمایه‌داران و معدن‌داران با دولت و مجلس برای دور زدن محیط زیست/ تاراج سرمایه‌ ملی به‌صورت کاملاً قانونی!

1 شهریور 1398 - 12:52
می متالز - به‌نظر می‌رسد عملکرد دولت و مجلس در محدود کردن اختیارات سازمان حفاظت محیط زیست در نظارت بر بهره‌برداری از معادن تحت تأثیر لابی‌گری صاحبان سرمایه است که تداوم آن خیانتی به نسل‌های آینده است.

پارک ملی دریاچه ارومیه؛ زیستگاه کم‌نظیر حیات‌وحش ایران

30 مرداد 1398 - 13:48
می متالز - پارک ملی دریاچه ارومیه با داشت ۱۰۲ جزیره زیستگاه بسیاری از جانوران است و یکی از ۵۹ منطقه بین‌المللی ذخیره‌گاه زیست‌کره به شمار می‌آید ولی خشکی چندین ساله این دریاچه سبب شده است آسیب‌های فراوانی را متحمل شود و امروز نیازمند احیاء این زیست‌بوم هستیم.
بانک جهانی هشدار داد:

نیمه پنهان بحران آبی

30 مرداد 1398 - 01:04
می متالز - بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود شواهدی تازه از خطرات نهفته زیرسطوح آب‌ها ارائه و استراتژی‌های قابل‌درک برای مقابله با آنها معرفی کرده است.
مدیرعامل بی‌اچ‌پی در گفت‌وگو با گاردین تشریح کرد:

ناسیونالیسم دولتی و آینده سنگ‌آهن

30 مرداد 1398 - 00:35
می متالز - با آنکه قیمت سنگ‌آهن در بازارهای جهانی در یک ماه گذشته بیش از ۲۲ درصد افت را تجربه کرده اما در هفته اخیر توانسته ۲ درصد رشد را در کارنامه خود به ثبت برساند که به عقیده کارشناسان یک دوره استراحت قیمتی برای این فلز بعد از یک افت نسبتا شدید در یک بازه زمانی اندک محسوب می‌شود.

جلوی فعالیت یک معدن در آبیک گرفته شد

29 مرداد 1398 - 22:50
می متالز - جلوی فعالیت یک معدن به دلیل آلودگی زیست محیطی و انفجارهای مهیب در شهرستان آبیک گرفته شد.

انتصاب دو مشاور مدیر عامل «ذوب»

28 مرداد 1398 - 23:01
می متالز - در جلسه ای با حضور مسئولین ذوب آهن اصفهان، علی راعی به عنوان مشاور عالی امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و مهدی ترکاشوند به عنوان مشاور مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در امور محیط زیست و آب منصوب و معرفی شدند.

در برابر خاک ایران مسئول هستیم

28 مرداد 1398 - 14:15
می متالز - یکی از ذخایر ارزشمند کشور، معادن هستند که باید از آنها اصولی و علمی بهره‌برداری کنیم. خاک ایران سرمایه عظیم و غنی برای ما به ارمغان آورده که باید قدر آن را دانست.
رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست؛

حفاظت معدن‌ها از محیط‌‌زیست سلیقه‌ای شده‌‌‌ است

27 مرداد 1398 - 23:02
می متالز - رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: حفاظت از محیط‌زیست به یک گزینه دلبخواهی تبدیل شده و نحوه برخورد آن به شخصی که مدیریت معادن را انجام می‌دهد، بستگی‌ دارد.
رئیس گروه انرژی های پاک و محیط زیست:

فضای استفاده از انرژی خورشیدی در کشور بیشتر از سایر انرژی های تجدیدپذیر است

27 مرداد 1398 - 00:37
می متالز - رئیس گروه انرژی های پاک و محیط زیست گفت: ۴۵ درصد نیروگاه های تجدید پذیر سهم انرژی های خورشیدی و ۴۰ درصد آنها سهم انرژی بادی است و این موضوع نشان می دهد که در کشور ما فضا برای رشد انرژی خورشیدی تا کنون نسبت به سایر انرژی های تجدیدپذیر بالاتر بوده است.

بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

26 مرداد 1398 - 23:45
می متالز - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان به منظور بررسی موضوعات زیست محیطی از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما