آرشیو اخبار


گفتگو با تئوریسین تشکیل وزارت صمت؛

مشاوره های غلط، دولت را به فکر تفکیک وزارت صمت انداخت

22 اسفند 1397 - 04:37
می متالز - اولین وزیر صمت بعد از ادغام وزارتخانه های بازرگانی و صنایع، معتقد است که تصمیم به تفکیک، ناشی از مشاوره های غلط به دولت است و اکنون اقتصاد تحریمی، فرمانده می خواهد تا اوضاع را مدیریت کند.
وزارت صنعت آمار داد؛

رشد 39 پله‌ای ایران در شاخص «نوآوری جهانی»

21 اسفند 1397 - 03:47
می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت بر پایه گزارش مراجع رسمی بین‌المللی، رتبه ایران را در برخی شاخص‌های مهم اعلام کرد که در جدیدترین آنها، رتبه ایران در زمینه نوآوری جهانی در سال 2018 نسبت به سال 2012 صعود 39 پله‌ای را تجربه کرده است.
قائم مقام وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در مراسم تقدیر از برترین های HSEE

با بررسی مجدد دستورالعمل ها خلاهای قانونی حوزه HSEE رفع شوند

21 اسفند 1397 - 03:14
می متالز - معاون امور حقوقی، ‌مجلس و استان های وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت تصریح کرد: تنقیح قوانین در حوزه HSEE موضوع مهمی است و تمام بخشنامه ها و دستورالعمل ها باید مجددا بررسی شود تا خلاهای قانونی آن رفع شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد:

تامین اقلام ضروری مسافرین نوروزی گرفتارشده در سیل/ بخش های دولتی و خصوصی در آماده‌باش هستند

5 فروردین 1398 - 22:51
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از آمادگی این سازمان برای تامین اقلام ضروری و اسکان مسافرین نوروزی که با سیل مواجه شده اند خبر داد و گفت: بخش های خصوصی و دولتی در حالت آماده باش قرار دارند تا در صورت نیاز از تجهیزات آنها استفاده شود.

تعرفه تجاری ایران و سوریه صفر می‌ شود

20 اسفند 1397 - 21:09
می متالز - کاردار سفارت سوریه در ایران از برنامه به صفر رسیدن تعرفه تجاری 4 درصدی فعلی بین دو کشور خبر داد.
با تصویب هیات وزیران:

دوره پرداخت تسهیلات ارزی صادرات خدمات به عراق افزایش یافت

19 اسفند 1397 - 15:03
می متالز - معاون اول رییس جمهور اعطای تسهیلات ارزی حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به عراق را به دو سال افزایش داد.

احتمال استیضاح وزیر صنعت برای وضعیت بازار خودرو

19 اسفند 1397 - 15:01
می متالز - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد شدید از افزایش قیمت‌ خودرو‌های داخلی از جمله پراید گفت: اگر وزیر صنعت مجدانه به این وضعیت رسیدگی نکند احتمال استیضاح وجود دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم مطرح کرد

تشکیل 729 پرونده برای متخلفان اقتصادی در قم

22 اسفند 1397 - 14:56
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: 10 هزار و 148 بازرسی از واحدهای تولیدی، توزیعی و صنفی استان از ابتدای بهمن ماه تا 15 اسفندماه صورت گرفت که این بازرسی‌ها منجر به تشکیل 729 پرونده برای متخلفین به ارزش 10 میلیارد تومان شد.
در دهمین جشنواره ملی بهره‌وری مطرح شد؛

شکرخدایی: بهره‌وری حلقه مفقوده اقتصاد ایران

21 اسفند 1397 - 14:47
می متالز - دبیر جشنواره ملی بهره‌وری گفت: طی سال‌های گذشته برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌های بسیاری صورت گرفته است؛ اما با توجه به آمار رسمی کشور بهره‌وری کل عوامل از پنجاه سال قبل کمتر است و این مهم هنوز به اندازه کافی در جامعه مورد توجه واقع نشده است.
در دهمین جشنواره ملی بهره‌وری مطرح شد؛

فروزان فرد: انگیزه‌ها برای پافشاری بر گفتمان بهره‌وری

21 اسفند 1397 - 14:41
می متالز - رئیس کمیته علمی جشنواره ملی بهره‌وری گفت: «رها‌ سازی» مصادیق بارز این مدعاست که اقتصاد ایران سخت محتاج درک عمیق از واژه بهره‌وری وآزاد سازی است و باید حاکمیت از دستکاری‌های ناشیانه در ساز و کارهای بازار و حرکت به سمت رفتارهای نظارتی و ارشادی بجای توسعه متمرکز مبتنی بر دخالت‌های گاه و بیگاه در قیمت، کمیت و کیفیت فاصله بگیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما