آرشیو اخبار


امکان ثبت درخواست غیرحضوری صدور پروانه ساختمانی در تهران فراهم شد

26 خرداد 1398 - 21:02
می متالز - سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: امکان ثبت درخواست غیرحضوری صدور انواع پروانه ساختمانی به صورت اینترنتی فراهم شد.
رییس هیأت‌مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان:

استفاده از مس به ساختمان جان می‌دهد

20 خرداد 1398 - 15:04
می متالز - رییس هیأت‌مدیره شرکت نماسازان مسین ایرانیان گفت: زمانی که از مس به‌عنوان تزئین در نمای ساختمان استفاده می‌شود، ساختمان جان تازه‌ای می‌گیرد، درحالی‌که استفاده از برخی فلزات چنین ویژگی را ندارد و شهر سرد و دلمرده می‌کند. رنگ مس جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود و همین رنگ خاص، این فلز را به یک نمای محبوب تبدیل کرده است.
فولادگر با اشاره به ضرورت حمایت از انبوه سازان برای کاهش قیمت:

مسکن اولی ها باید یارانه دولتی دریافت کنند

19 خرداد 1398 - 12:48
می متالز - عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تسهیلات بانکی ۱۸درصد را برای خرید مسکن زیاد دانست و افزود: برای زوج های جوان و مسکن اولی ها باید یارانه دولتی در نظر گرفته شود.
لاهوتی در صحن علنی:

تامین زمین ارزان تنها راه مسکن دار شدن دهک های پایین است

19 خرداد 1398 - 12:28
می متالز - در دولت سازندگی زمین در اختیار دهک های پایین قرار گرفت و در دولت اصلاحات طرح اجاره به شرط تملیک اجرا شد همچنین در دولت احمدی نژاد طرح مسکن مهر را داشتیم اما در دولت روحانی که مسکن اجتماعی را مطرح کردند، قدمی برای اجرای آن برداشته نشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

کلیات مالیات بر عایدی مسکن تصویب شد/فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی

18 خرداد 1398 - 13:41
می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی از تصویب طرح کلیات مالیات بر عایدی مسکن خبر داد.

جزئیات پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده

11 خرداد 1398 - 15:28
می متالز - مدیر امور اعتباری بانک مسکن شکل پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت مسکن در بافت فرسوده به سازنده‌ها را اعلام کرد و گفت: سازنده‌هایی که از طرف شرکت بازآفرینی شهری معرفی شوند، مشمول دریافت تسهیلات ساخت مسکن با نرخ سود 9 درصد هستند.
معاون وزیر راه وشهرسازی خبر داد؛

خبر‌های خوب مسکنی در استان تهران در راه است/ واگذاری اراضی مسکونی به انبوه‌سازان

9 خرداد 1398 - 18:04
می متالز - نبیان گفت: به زودی پروژه‌های مسکنی در استان تهران و سایر مناطق مختلف کشور با حضور وزیر راه وشهرسازی به بهره برداری می‌رسد.

رتبه دوم خرید خانه اتباع خارجی در ترکیه به ایرانی‌ها رسید

6 خرداد 1398 - 23:31
می متالز - در سه ماه نخست امسال، عراقی‌ها 1781 واحد خانه در ترکیه خریدند و ایرانی‌ها با خرید 946 واحد مسکونی در جایگاه دوم قرار گرفتند.

بی توجهی دولت به تولید مسکن استیجاری/عرصه بر مستاجران تنگ‌تر می شود

6 خرداد 1398 - 22:36
می متالز - اکثر کارشناسان بر این باور هستند که صنعت اجاره‌داری می تواند به تعادل نرخ اجاره بها و شفافیت قیمت در بازار کمک کند، اما مشخص نیست چرا سالهاست این برنامه از سوی هیچ نهادی و یا دولت مورد توجه قرار نمی گیرد.

مهندسی نما – چگونه یک نما ساختمان عملکردی طراحی کنیم؟

5 خرداد 1398 - 17:46
می متالز - موضوع نماهای ساختمانی از آن دسته موضوعاتی است که با احساسات انسانی ارتباط تنگاتنگ دارد؛ این بخش از ساختمان به‌گونه‌ای نشان‌دهنده شخصیت درونی معمار و صاحب بنا بوده و به یادبودی از دستاوردهای زمینی آن‏ها تبدیل می‏شود که تا مدت‌های بسیار طولانی در معرض دید قرار خواهد داشت. از سوی دیگر، نماها می‏توانند از ۸ تا ۲۵ درصد از هزینه‌های کلی ساخت بنا را به خود اختصاص دهند و بزرگترین جزء تعیین‌کننده عملکرد هر ساختمان به شمار می‏روند. از این رو اهمیت مهندسی نما (facade engineering) در پروسه طراحی، اجرا و نظارت مطرح می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما