آرشیو اخبار


دبیر کل انجمن سنگ ایران ذخایر سنگ های تزئینی کشور اعلام کرد؛

4 میلیارد تن ذخیره سنگ تزئینی ایران/ سرمایه گذاری در بخش معدن از مشکلات جدی حوزه صنعت سنگ تزئینی کشور است

30 مرداد 1398 - 18:43
می متالز - دبیر کل انجمن سنگ ایران ذخایر سنگ های تزئینی کشور را چهار میلیارد تن اعلام کرد.
نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مسوولان بابت خروج مواد خام از کشور شرمنده باشند

27 مرداد 1398 - 19:50
می متالز - نایب‌ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ایران سالهاست از معادن مس سُنقُر تا سقف ۳۰۰هزار تن کنستانتره به چین صادر می‌کند و این تنها نمونه‌ای از خام‌فروشی به دیگر کشورهاست گفت: همه مسوولان باید از بابت خروج مواد خام از کشور شرمنده باشند.
در همایش «سومین سال انتخاب مشهد، شهر جهانی گوهرسنگ‌ها» مطرح شد

مشهد، الگوی ایجاد مرکز گوهرسنگ

27 مرداد 1398 - 15:43
می متالز - همایش «سومین سالگرد مشهد، شهر جهانی گوهرسنگ‌ها» با حضور مسئولان و دست اندرکاران در سالن همایش موزه بزرگ خراسان، برگزار شد.
در گفت‌وگو با فعالان حوزه سنگ مطرح شد:

سهم ناچیز سنگ‌های تزئینی از صادرات

23 مرداد 1398 - 17:39
می متالز - سنگ و فعالیت روی آن در ایران پیشینه ۴هزارساله دارد. کشور ما دارای ذخایر بزرگ انواع سنگ‌های تزئینی است، به‌نحوی‌که درحال‌حاضر چهارمین ذخایر سنگ جهان را در اختیار داریم.

۴۰۰ شرکت معدنی برای نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند

9 مرداد 1398 - 23:0
می متالز - مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: ۴۰۰ شرکت داخلی و خارجی برای حضور در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران ثبت نام کردند.

خام فروشی سنگ تزیینی کرمانشاه

9 مرداد 1398 - 18:4
می متالز - عضو هیأت مدیره خانه معدن استان کرمانشاه با اشاره به فرسودگی بیش از ۹۰ درصد تجهیزات معادن سنگ و سنگ‌بری‌های کرمانشاه، گفت: متأسفانه عمده سنگ تزئینی کرمانشاه به صورت خام به کشورهای دیگر از جمله چین صادر می‌شود.

در انتظار انقلاب سنگی

23 تیر 1398 - 13:06
می متالز - سنگ و فعالیت روی آن در ایران پیشینه ۴ هزارساله دارد. کشور ما دارای ذخایر غنی انواع سنگ‌های تزئینی است، به‌نحوی‌که درحال‌حاضر ایران چهارمین ذخایر سنگ جهان را در اختیار دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

نخستین محموله سنگ ساختمانی از بندر چابهار صادر شد

21 تیر 1398 - 16:51
می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین محموله سنگ ساختمانی از بندر شهید بهشتی چابهار به کشور عمان صادر شد.

چشم آبی ها و چشم بادامی ها در نمایشگاه سنگ به چه می اندیشند

19 تیر 1398 - 22:59
می متالز - دومین روز از یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه هرچند که در ساعات صبح به نسبت خلوت بود، اما بعدازظهر سالنهای این نمایشگاه شمار بازدید کنندگان بیشتری داشت که از جمله آنها چشم آبی ها و چشم بادامی بودند با مشخصه بازدید کننده و غرفه دار که اندیشه آنها اهمیت بسزایی داشت.

نمایشگاه بین‌المللی ویترین و زمین بازی صنعت سنگ تزئینی

19 تیر 1398 - 15:47
می متالز - مدیر برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات مربوطه گفت: نمایشگاه‌ها کلا ویترین و زمین بازی یک صنعت هستند. تمام ماحصل تلاش یک سال در فرآوری، استخراج، کشف، معدن، ماشین‌آلات جدید، نوآوری‌ها رونمایی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما