آرشیو اخبار


تهدیدهای زیست‌محیطی یک صنعت

«صنعت سنگ» هنوز سنتی است

23 آذر 1398 - 23:18
می متالز - قطب تولید سنگ ایران و جهان است اما از قطار فناوری‌های نوین جامانده، سالانه اینجا بیش از ۱۰ هزار کامیون لجن سنگ تولید می‌شود که آسیب‌های فراوانی به محیط‌زیست و سلامت مردم وارد کرده است.

فعالیت 18 معدن سنگ‌های تزئینی در سمنان/ وجود 550 میلیون تن ذخیره قطعی معدنی در استان

23 آذر 1398 - 16:00
می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود بیش از 2.5 میلیارد تن ذخیره زمین شناسی در این استان خبر داد و با اشاره به تنوع معدنی در استان گفت: در حال حاضر 18واحد معدنی سنگ های زینتی در استان فعال هستند.
فروش دارایی ثابت از این گرانیتی؛

"کهرام" ملک فروخت

23 آذر 1398 - 11:02
می متالز - تولیدی گرانیت بهسرام از فروش یک ملک گفت.

دشواری‌های اخذ پروانه مجدد برای بهره‌برداری از معادن

21 آذر 1398 - 16:26
می متالز - عضو انجمن معدن مازندران و فعال و بهره‌بردار در بخش معادن به بیان مشکلات این بخش پرداخت و گفت: برخی مشکل تمدید پروانه دارند، برخی هم ممکن است در محیط دورافتاده‌ای واقع شده باشد که حمل و نقل نقرون به صرفه نیست و توجیه اقتصادی ندارند تعداد قابل توجهی معارضه محلی توسط، افراد بانفوذ بالا دارند چرا که معان در جایی واقع شده که جنبه توریستی رفاهی دارد.

همایش بررسی مزایا و مشکلات "سنگ‌های تزیینی، نما و ساختمانی" برگزار می‌شود

19 آذر 1398 - 12:53
می متالز - همایش بررسی مزایا و مشکلات "سنگ‌های تزیینی، نما و ساختمانی" به همت انجمن علمی دانشجویی دانشکده معدن، کمیته مهندسی معدن، کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی، کمیته صنعت، معدن، تجارت و کانون فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

بهره مالکانه معادن باید به چرخه صنعت و معدن باز گردد

18 آذر 1398 - 18:30
می متالز - دولت در تلاش است منابع مالی خود را به هر طریقی تامین کند. افزایش حدود ۹۰درصدی حقوق دولتی باعث می‌شود بخش معدنی که مولد است، در چنین شرایطی غیر فعال شوند. در قانون معادن به این موضوع اشاره شده است که حقوق دولتی باید به چرخه ارزش، صنعت و معدن برگردد و در راستای توسعه صادرات، تامین زیر ساخت‌ها و اکتشاف هزینه شود.

استخراج سالانه 5 میلیون تن مواد معدنی در استان زنجان/ خروج آهن و مواد معدنی کاشی و سرامیک به صورت خام به دلیل نبودن واحد فرآوری در استان

17 آذر 1398 - 13:24
می متالز - رئیس اداره امور معادن استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از مواد معدنی به دلیل نبودن واحدهای فرآوری از استان به صورت خام خارج می شود گفت: مواد معدنی کاشی و سرامیک به صورت خام از استان خارج می‌شود.
در 8 ماه امسال صورت گرفت

فعال شدن 20 معدن راکد در کرمانشاه

16 آذر 1398 - 10:53
می متالز - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدت و تجارت استان کرمانشاه از فعال شدن 20 معدن راکد استان با اشتغال زایی 180 نفر در هشت ماهه امسال خبر داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان خبر داد؛

تولید مصنوعات سنگی و پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی قروه

15 آذر 1398 - 10:48
می متالز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از تولید مصنوعات سنگی و طرح پیشگیری از خام‌فروشی معادن سنگ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروه خبر داد.

چالش های پیش روی بهره برداری بی رویه از معادن یزد/ بهشت معدن ایران در انتظار روزهای خوش

13 آذر 1398 - 12:44
می متالز - فعالیت معادن تا حدودی توانسته چشم اندازی را برای اشتغال محقق کند، اما با نابودی پوشش گیاهی، تهدید جدی برای زندگی روستائیان تبدیل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما