آرشیو اخبار


مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش داد

مقررات سنتی پاسخگوی توسعه فین‌تک‎‌ها نیست

22 مهر 1398 - 20:32
می متالز - فناوری‌های مالی (فین‎تک) یا به‌عبارتی، نوآوری‌های مالی مبتنی بر فناوری منجر به ایجاد مدل‌های کسب‌وکار جدید، اپلیکیشن‌ها، فرآیندها یا محصولاتی ‌می‌شود که بر بخش‎های مالی تاثیر می‌گذارد.
مقام معظم رهبری در جمع نخبگان و استعدادهای برتر علمی

محیط کسب و کار باید اصلاح شود؛ موازی‌کاری‌ها حذف و انحصار برداشته شود

17 مهر 1398 - 23:09
می متالز - مقام معظم رهبری ظهر امروز در دیدار دو هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌های قانونی در خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان و رفع موانع پیشِ روی آنها فرمودند: « مکرراً تأکید کرده‌ایم که محیط کسب و کار باید اصلاح شود مثلاً مجوزی که باید ظرف یک هفته صادر شود، شش ماه زمان نبرد، موازی‌کاری‌های غلط حذف، و انحصار برداشته شود.»

خلق ثروت از ضایعات صنایع فولاد با روش‌های فناورانه

14 مهر 1398 - 23:07
می متالز - عضو کمیته علمی هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی ایران از برگزاری نشست «فرصت‌سازی کسب و کار در مسائل صنعتی» هم‌زمان با این کنفرانس خبر داد و هدف از این رویداد را خلق ثروت از ضایعات صنایع فولاد با روش‌های فناورانه توسط دانشگاهیان ذکر کرد.
معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت:

وزارت صمت در نمایشگاه امسال ربع رشیدی حضور فعال تری خواهد داشت/ از تجاری سازی فن آوری حمایت می کنیم

9 مهر 1398 - 11:36
می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از حضور فعال تر وزارت متبوع خود در نمایشگاه ربع رشیدی خبر داد و گفت: امسال در این نمایشگاه با اختصاص بخشی خاص به این وزارتخانه و زیر مجموعه هایش حضور فعال تری خواهیم داشت.
مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه و تجارت:

ارتقای مدیریت تجارت خارجی مستلزم بهره مندی ازدستاوردهای علمی است

7 مهر 1398 - 15:17
می متالز - مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: یکی از مهمترین راه های ارتقای مدیریت خارجی؛ بهره مندی از دستاوردهای علمی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

تکیه بر ظرفیت‌ های درونی کشور مسیر توسعه را هموار می کند

27 شهریور 1398 - 14:16
می متالز - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان اظهار کرد: نیروی انسانی نخبه و با استعداد بهترین ابزار برای توسعه کشور در بخش‌های مختلف است که باید این موضوع مورد توجه و حمایت قرار گیرد.

تقدیر از برترین های بخش صنعت، معدن و تجارت در هفته پژوهش

25 شهریور 1398 - 13:55
می متالز - هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری و پنجمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار همزمان با هفته پژوهش در محل نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

ساخت آهن‌ربایی قدرتمند برای برخورد دهنده "اف.سی.سی"

24 شهریور 1398 - 18:24
می متالز - فیزیکدانان "آزمایشگاه فرمی"(Fermilab ) آمریکا اخیرا یک آهنربا قدرتمند تولید کرده‌اند که می‌تواند در نسل بعدی شتاب‌دهنده ذرات مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی کتاب "بازسازی معادن"

23 شهریور 1398 - 14:02
می متالز - از این پس کتاب های منتشر شده حوزه معدن را جهت استفاده خوانندگان و علاقمندان مطالعه ارائه می نماییم. در بخش دهم از سری برنامه های معرفی کتاب، به معرفی کتاب "بازسازی معادن" خواهیم پرداخت.
اصلاح سیاست های آموزشی؛

تحصیلات دانشگاهی به تله فقر تبدیل شده است

22 شهریور 1398 - 11:50
می متالز - تحصیلات دانشگاهی بیش از آنکه راهی برای گریز از تله فقر باشد خود به تله تبدیل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما