آرشیو اخبار


تاخیر در استفاده از ارز دیجیتال ملی؛ محرومیت از منافع آن و عقب ماندگی از جهان

11 خرداد 1398 - 15:08
می متالز - کارشناسان بر این باورند هر چند بر خلاف ادعاهای مطرح شده ارز دیجیتال ملی نمی‌تواند جای ارزهای دیجیتال خارجی را بگیرد یا برای حل مشکلات تبالات مالی معجره کند و تحریم‌ها را دور بزند، اما استفاده از آن می‌تواند در معاملات با کشورهای همسایه در شرایط سخت کنونی مفید فایده باشد، ضمن اینکه در کسب و کارهای فضای مجازی کاربران را از کلاهبرداری‌ها و فیشینگ‌ها مصون ‌می‌دارد. اما چرا علی‌رغم فواید استفاده از ارز دیجیتال ملی تا امروز استفاده از آن جای خود را در معاملات پیدا نکرده است؟
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت:

نتوانسته‌ایم علم را در کشور همچون جوامع پیشرفته جا بیاندازیم/ خطاهای استراتژیک در جانمایی صنایع

11 خرداد 1398 - 11:18
می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت گفت: ما نتوانسته‌ایم علم را در کشور همچون جوامع پیشرفته جا بیاندازیم و آن را تقاضامحور کنیم. در بخش صنعت ما هیچگاه نیامده‌ایم یک آمایش صنعتی- سرزمینی انجام دهیم و بر اساس آن صنایع‌مان را در استان‌های مختلف پایه‌ریزی کنیم. حتی در جانمایی صنایع بزرگ نیز دچار خطاهای استراتژیک شده‌ایم؛ چنان‌که صنایع انرژی‌بر و آب‌بر را در فلات مرکزی ایران تأسیس کرده‌ایم.

نکاتی که قبل از آغاز کار در اسنپ باید بدانید

11 خرداد 1398 - 23:26
می متالز - امروز اسنپ برای بسیاری از ما به یک گزینه شغلی امن تبدیل شده و در اطرافیان‌مان، چند نفری در این سامانه کار می‌کنند. بررسی چرایی این موضوع دلایل زیادی دارد؛ مثلا این‌که اسنپ ساعت کاری ثابتی ندارد، افراد می‌توانند در کنار شغل ثابت برای کمک‌هزینه در اسنپ کار کنند، راننده اسنپ همیشه مسافر دارد و بنابراین درآمدش تضمین‌شده است و... اما این همه ماجرا نیست.

ارسال پیامک تبلیغاتی بدون مجوز از طریق تلفن ثابت غیرقانونی اعلام شد

11 خرداد 1398 - 23:22
می متالز - شرکت مخابرات ایران، ارسال پیامک تبلیغاتی بدون مجوز از طریق تلفن ثابت را غیرقانونی اعلام کرد.

توقف خط تولید گوشی هوآوی در چین

11 خرداد 1398 - 23:15
می متالز - مطابق اخبار غیر رسمی منتشر شده شرکت هوآوی در کارخانه شنژن چین برخی از خطوط تولید قطعات خود را به خاطر کاهش سفارشات تعطیل کرده است.
پاتریک شاناهان:

شرکت هوآوی بیش از اندازه به دولت چین نزدیک است

11 خرداد 1398 - 22:52
می متالز - سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت که واشنگتن نگران حملات سایبری و سرقت مالکیت معنوی است.
دژپسند در یادداشتی مطرح کرد؛

تمرکز اقتصاد دیجیتال به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی

10 خرداد 1398 - 15:52
می متالز - وزیر اقتصاد نوشت: مهم‌ترین تفاوت اقتصاد هوشمند با اقتصاد دیجیتال آن است که اقتصاد دیجیتال به زیرساخت مبتنی بر فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی تمرکز می‌کند.
رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل:

طرح رجیستری همانند گذشته اجرا می‌شود

9 خرداد 1398 - 13:16
می متالز - درستی گفت: قرار بود رجیستری گوشی مسافری از اول خردادماه لغو شود اما با هماهنگی وزارت کشور، طبق روال گذشته انجام خواهد شد.

اپل از تحریم بیشتر ضرر می‌کند یا هواوی؟

5 خرداد 1398 - 12:04
می متالز - انتظار می رود چینی ها در واکنش به تحریم هواوی توسط دولت امریکا و نیز برخی شرکت های فناوری این کشور مانند گوگل، خرید گوشی های تولیدی این شرکت را افزایش دهند.

تقسیم سود ۴۱۶ ریالی به ازای هر سهم شرکت مخابرات ایران

5 خرداد 1398 - 19:00
می متالز - در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران، سهامداران با توزیع مبلغ ۴۱۶ ریال سود برای هر سهم این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند 97 موافقت کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما