آرشیو اخبار


مرکز چهارم فینووا در سنندج افتتاح شد

25 خرداد 1398 - 14:01
می متالز - مرکز نوآوری فینووا، چهارمین شعبه خود را پس از دانشگاه امیرکبیر، علامه طباطبایی و مشهد در پارک علم و فناوری کردستان و با همکاری شرکت کاردوک افتتاح کرد.

فناوری؛ لازمه ایمنی

25 خرداد 1398 - 21:32
می متالز - مهم‌ترین موضوع در زمینه ارتقای ایمنی، رشد فناوری است.

کاربرد نانو در مصالح و تجهیزات ساختمانی

21 خرداد 1398 - 14:20
می متالز - خواص فیزیکی و شیمیایی مواد نانو (در شکل‌های گوناگونی که وجود دارند ازجمله ذرات، الیاف، گلوله و...) در مقایسه با مواد میکروسکوپی تفاوت اساسی دارد.

کاهش انتشار آلاینده‌های شرکت فولاد مبارکه با نانو فیلترهای غبارگیر محققان کشور

3 خرداد 1398 - 16:13
می متالز - محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با تولید فیلترهای غبارگیر در سال گذشته توانست ۳ هزار فیلتر را به شرکت فولاد مبارکه به فروش برساند که این امر کاهش انتشار آلاینده‌های این شرکت به محیط زیست را به دنبال داشته است.

عرضه ۸۰ هزار مترمربع کاشی و سرامیک نانویی به بازار از سوی محققان کشور

31 اردیبهشت 1398 - 14:20
می متالز - یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید سرامیک با استفاده از فناوری نانو موفق به عرضه کاشی‌ و سرامیک‌های نانویی به بازار شده است؛ ضمن آنکه درصدد راه‌اندازی دفاتر نمایندگی این شرکت در کشورهای همسایه برای توسعه بازار است.
در بررسی کاربرد فناوری نانو در صنعت خاکستری نمایان شد

بهبود خواص مکانیکی سیمان

31 اردیبهشت 1398 - 13:06
می متالز - سیمان یکی از پرکاربردترین مواد در صنعت ساخت‌وساز است. باوجود اینکه سیمان کاربردهای زیادی دارد، مواد مبتنی بر سیمان خواص مکانیکی ضعیفی دارند و نسبت به آب و سایر مواد شیمیایی مهاجم بسیار نفوذپذیرند؛ این مسئله سبب کاهش ماندگاری و دوام آنها می‌شود.

پرتاب آزمایشی فضاپیمای استارهاپر

30 فروردین 1398 - 15:54
می متالز - نمونه اولیه استارهاپر از فولاد ضدزنگ ساخته شده و دارای قطری نزدیک به ۹ متر است. اسپیس‌اکس مایل است با این فضاپیما به مریخ سفر کند، سفرهای نقطه‌به‌نقطه دور زمین داشته باشد و کارهای دیگری با آن انجام دهد.

ایران انحصار تولید کاتالیست SAC۵۰۰ را شکست

23 اسفند 1397 - 04:08
می متالز - مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: موفق شدیم تا انحصار تولید کاتالیست SAC۵۰۰ که در اختیار دو تا سه شرکت در دنیا بود را بشکنیم.

منع استفاده از دستگاه‌های انفلو (enflow) آلومینیومی در بیمارستان‌ها

16 اسفند 1397 - 02:13
می متالز - دستگاه انفلو (enflow) دستگاهی است که در بیمارستان به بیمار متصل می‌شود و وظیفة آن تنظیم دمای خون و یا مایعاتی است که به بیمار تزریق می‌شوند.

بهره‌گیری مستمر فولاد مبارکه از فناوری روز

21 اسفند 1397 - 12:43
می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به دریافت جایزه مدیریت و فناوری از سوی این مجموعه گفت: توجه فولاد مبارکه به مبحث فناوری، مستمر و برنامه‌ریزی‌ شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما