آرشیو اخبار


رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران

پویش ملی محتوای دیجیتال به دنبال اشتغال‌زایی و توسعه صادرات است

9 مهر 1399 - 10:24
می متالز - در نشست اخیر کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران، موضوع راه‌اندازی پویش ملی محتوای دیجیتال مطرح شد. بر اساس اظهارات رئیس این کمیسیون، هدف از ایجاد چنین پویشی بازارسازی در حوزه محتوای دیجیتال و حضور در فعالیت‌های بین‌المللی است.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور در بازدید از نمایشگاه ماینکس 2020:

زیست بوم نوآوری معدن در جهت حمایت از استارت آپ ها و دانش بنیان ها

8 مهر 1399 - 16:51
می متالز - کامبیز مهدیزاده در مراسم بازدید از نمایشگاه ماینکس 2020 درباره حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از استارت اپ ها و شرکتهای دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه ها گفت: رسالت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از استارتاپ­ها، شرکتهای دانش بنیان و شتابدهنده هاست. بنابراین در هرنمایشگاه تخصصی که برگزار می شود، معاونت علمی در کنار مجموعه های فناور و نوآور خواهد بود.
محمدرضا طلایی در مجلس گزارشی از وضعیت روز فاوا کشور ارائه داد:

رفع موانع زیرساخت‌های سخت‌افزاری و پایش قوانین زاید در دستور کار قرار گیرد

8 مهر 1399 - 12:06
می متالز - طلایی، رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران می‌گوید: عدم تخصیص ارز به حوزه سخت‌افزار و مشکلات در ثبت سفارش باعث شده زیرساخت‌های سخت‌افزاری کشور دچار مشکل شود؛ ورود غیررسمی تجهیزات فناوری اطلاعات افزایش یافته و در نتیجه این وضعیت عدم نظارت بر تجهیزات سخت‌افزاری مشکلات امنیتی برای کشور به وجود خواهد آورد.
در نیمه اول سال:

درآمد "های وب" با رشد ۲۶۵ درصدی به ۸۰۲ میلیارد تومان رسید

8 مهر 1399 - 10:56
می متالز - شرکت داده گستر عصر نوین با ارائه عملکرد نیمه نخست سال مالی، بیش از ۸۰۲ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته ۲۶۵ درصد رشد داشته است.
رئیس جمهوری در نشست شورای اجرایی فناوری اطلاعات:

یکپارچه سازی خدمات الکترونیک یک ضرورت است

7 مهر 1399 - 20:43
می متالز - رییس جمهوری یکپارچه‌سازی خدمات دولت الکترونیک با هدف کارآمدی مطلوب را یک ضرورت خواند و تاکید کرد: ارائه خدمات الکترونیکی جزیره‌ای نیست بلکه برای آن سازوکارهای مهمی چون نظارت، راهبری به منظور تحقق پنجره واحد خدمات دستگاه‌های اجرایی دولت الکترونیک الزامی است که دولت زیرساخت آن را تدوین کرده است.
در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سازمان نظام مهندسی معدن مطرح شد؛

معاونت علمی و فناوری نگاه ویژه‌ای به معدن و صنایع معدنی دارد/ نظام مهندسی پل ارتباط بخش خصوصی با وزارت صمت است

7 مهر 1399 - 18:54
می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: تفاهم‌نامه ارزشمند همکاری میان معاونت علمی ریاست جمهوری، معاونت معدنی وزارت صمت و سازمان نظام مهندسی معدن به پیشنهاد و همت طرفین نهایی شد و امیدواریم از ثمرات آن در توسعه علم و فناوری معدن و صنایع معدنی و نیز در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به پیش ببریم.
با امضای تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه؛

راه ورود فناوری به حوزه معدن هموار شد

7 مهر 1399 - 15:33
می متالز - تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه میان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن ایران به امضای طرفین رسید تا راه برای توسعه فناوری‌های معدنی و رونق زیست‌بوم نوآوری‌های این حوزه گسترده شود.
در نشست روسای کمیسیون‌های اتاق ایران مطرح شد:

ترکیب علم و عمل نقطه قوت مرکز پژوهش‌های اتاق ایران است

7 مهر 1399 - 12:02
می متالز - روسای کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران در نشستی با رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق از جایگاه مرکز پژوهش‌های اقتصادی اتاق ایران گفت؛ تعامل و همکاری مرکز پژوهش‌های اقتصادی اتاق ایران با کمیسیون‌های تخصصی یعنی تلفیق علم و عمل، تجربه و نظر و این می‌تواند نقطه قوت این مرکز باشد.
در نشست کارگروه صنایع خلاق کمیسیون فاوای اتاق ایران مطرح شد:

باید گفتمان‌سازی اقتصاد هنر در اولویت سیاست‌گذار باشد

6 مهر 1399 - 13:41
می متالز - در کارگروه صنایع خلاق کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران به جایگاه اقتصاد هنر اشاره شد؛ در حال حاضر حدود 30 میلیون شغل از طریق کسب و کارهای خلاق در دنیا ایجادشده است. گردش مالی این صنایع در ایران 100 میلیارد دلار بوده که 5 برابر سال‌هایی است که در فروش نفت هیچ مشکلی نداشتیم.

برگزاری نشست پیگیری استقرار کامل سامانه جامع گمرکی در منطقه آزاد ارس

6 مهر 1399 - 12:42
می متالز - معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس از برگزاری نشست پیگیری استقرار کامل سامانه جامع گمرکی در منطقه آزاد ارس خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما