آرشیو اخبار


دستیابی محققان به دانش فنی ساخت نمونه‌های استاندارد صنایع فولاد سازی

12 مهر 1398 - 14:22
می متالز - محققان کشور به دانش فنی تولید نمونه‌های استاندارد کالیبره کردن دست یافتند و این نمونه‌ها برای کالیبراسیون دستگاه، ارزیابی مقادیر موجود در ساختار فولاد و آلیاژها مورد استفاده قرار می‌گیرند و به گفته این پژوهشگران این نمونه‌ها در گذشته با قیمت‌های بالا به کشور وارد می‌شد.

هدف‌گذاری برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام

3 مهر 1398 - 21:25
می متالز - ظرفیت‌ها و امکانات منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جلسه مشترک مدیران این مجموعه با شرکت‌های دانش‌بنیان بیان شد.
برای نخستین بار؛

سیمان در فضا تولید شد/ محافظت در برابر اشعه های فضایی

20 شهریور 1398 - 12:13
می متالز - خدمه ایستگاه فضایی طی آزمایشی برای نخستین بار در فضا سیمان تولید کردند. سیمان یکی از موادی است که در ماموریت های آینده به ماه و مریخ از انسان در برابر اشعه های فضایی محافظت می کند.
معاون رئیس‌جمهور:

با خام‌فروشی نفت و معادن و منابع‌ زیرزمینی به توسعه نمی‌رسیم

12 شهریور 1398 - 22:36
می متالز - معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از وجود رایزن صادراتی در 30 کشور دنیا برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و تخصصی به فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان برای تسهیل در محصولات صادراتی آنها خبر داد.

محققان اصفهانی موفق به ساخت "سيستم پردازش گندله‌های فولاد" شدند

9 شهریور 1398 - 15:14
می متالز - محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت "سيستم پردازش گندله‌های فولاد" شدند.

برگزاری دوره‌های آموزشی و سرویس خدماتی ارتباطی

23 مرداد 1398 - 23:27
می متالز - یک شرکت دانش بنیان با ارائه خدماتی برای امنیت زیرساخت‌های کسب و کار اقدام به برگزاری دور‌ه‌های آموزشی و سرویس‌های خدماتی کرده است.
ملارحمان در آستانه اعیاد قربان و غدیر خبر داد:

گل گهر، خط جدید کاملا بومی کنسانتره سنگ آهن راه اندازی کرد

21 مرداد 1398 - 23:19
می متالز - شركت معدنی و صنعتی گل گهر، به عنوان بزرگترين توليد كننده كنسانتره سنگ آهن كشور موفق به راه اندازی يك خط يك ميليون تنی كاملا بومی شد.
عزیزالله سرچمی:

تلاش همه فولادی ها این است که ارزبری را کاهش بدهند

31 تیر 1398 - 18:24
می متالز - عزیزالله سرچمی مشاور مدیرعامل میدکو در پروژه های خارج از کشور در پنل چالش ها و راهکارهای ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: در هلدینگ میدکو در سال مالی گذشته توانستیم ۹۵٪ سفارش ها و درخواست ها را از واحدهای مختلف داخلی تهیه و تامین کنیم.

اقدامات جدید بومی سازی و مهندسی معکوس شرکت سنگ آهن گهر زمین

31 تیر 1398 - 04:21
می متالز - مجموعه بومی سازی و مهندسی معکوس شرکت سنگ آهن گهر زمین، به موازات اقدامات اساسی خود در مباحث خودکفایی و قطع وابستگی در حوزه ساخت مجموعه ها و قطعات مورد نیاز خطوط تولید، با استفاده از روش های بازطراحی و مهندسی معکوس، حوزه فعالیت مهندسی جدیدی را نیز در طراحی و ساخت تجهیزات ویژه تعمیرات و اورهال ماشین آلات خطوط تولید، با هدف "تسهیل فرایند"، "بهبود کیفیت"، "افزایش ایمنی" و "کاهش زمان توقف خط"، در دستور کار خود قرار داده است.
معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه:

تهیه نقشه 480 قطعه ساخته نشده در مجتمع مس سرچشمه برای ساخت در داخل کشور

21 اسفند 1397 - 19:10
می متالز - معاون مهندسي و مديريت انرژي مجتمع مس سرچشمه گفت: از مردادماه سال جاري بيش از 480 مورد نقشه از قطعات و تجهيزاتي كه تا به حال ساخته نشده و يا امكان ساخت آنها مورد بررسي قرار نگرفته بوده جهت ساخت در داخل استان يا كشور تهيه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما