آرشیو اخبار


ثبت‌نام ۲۹ دانشجو و ۷۰ استاد دانشگاه در طرح "تاپ"

5 آذر 1398 - 12:00
می متالز - معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تاکنون در سامانه"توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار" (تاپ) ۲۹ دانشجو و ۷۰ استاد شاغل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ثبت نام کرده‌اند.

آمریکا سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی را تحریم کرد/ ادعای پمئپو

13 شهریور 1398 - 18:20
می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا، سازمان‌ فضایی ایران و دو مرکز پژوهشی وابسبته را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و وزیرخارجه علت این تصمیم را اعلام کرد.
تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی و مشاوره‌ای IDTechEx مطرح کرد

سیستم‌های ذخیره انرژی عامل افزایش 2،3میلیون تنی تقاضای مس

18 خرداد 1398 - 20:59
می متالز - به گفته Na Jiao تحلیل‌گر موسسه تحقیقاتی و مشاوره‌ای IDTechEx، سیستم‌های ذخیره انرژی تا سال 2029، تقاضای سالانه مس را 2،3 میلیون تن افزایش خواهد داد.

محقق ایرانی هوا را به زغال‌سنگ تبدیل کرد!

7 فروردین 1398 - 09:43
می متالز - این تیم تحقیقاتی از آلیاژی از گالیم، ایندیوم، قلع و سریوم استفاده کرده‌اند. این آلیاژ در حالت مایع در لوله‌ای شیشه‌ای که در جای‌جای آن سیم کار گذاشته بودند، ذخیره شد. مقداری آب نیز به هوای درون لوله شیشه‌ای افزوده شده بود. مادامی که جریان الکتریسیته در سیم به راه افتاد، کربن‌دی‌اکسید خالص به درون لوله شیشه‌ای فرستاده شد.

فضاپیماهای پرینت شده از مس جدید ناسا

4 فروردین 1398 - 12:2
می متالز - ناسا می گوید این آلیاژ جدید به این سازمان امکان می دهد تا قطعات کمتری در فضاپیماهای خود استفاده کند.

نقش میکروبها در شکل گیری معادن بزرگ مس

9 بهمن 1397 - 02:28
می متالز - یک مقاله انتشار یافته در یک مجله زمین شناسی پیش بینی می کند که دانشمندان شواهدی به دست آورده اند که نشان می دهد میکروبها در ته نشینی فلزات در محیطهای نزدیک به سطح زمین ذخالت دارند.

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای شرکت آلومینیای جاجرم

26 دی 1397 - 21:11
می متالز - رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی از افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینیای جاجرم با همکاری جهاد دانشگاهی خبر داد.
توسط محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی انجام شد

افزایش ۱۱ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینای ایران

17 دی 1397 - 02:41
می متالز - محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی موفق به افزایش ۱۱ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینای ایران(جاجرم) شدند.
گفت‌وگو با دانشمندی که مس را به طلا تبدیل کرد

مس می‌تواند مانند طلا در کاتالیست‌ها رفتار کند

15 دی 1397 - 04:20
می متالز - یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دانشمند چینی «سان جیان» در موسسه چینی فیزیک شیمی دالیان متعلق به آکادمی علوم چین کشف کرده است که مس می‌تواند نقش طلا و نقره را در کاتالیست‌ها ایفا کند.

افسانه تبدیل مس به طلا واقعیت یافت!

15 دی 1397 - 04:06
می متالز - گروهی از دانشمندان چینی موفق شده‌اند فلز مس را به کاتالیستی با عملکرد مشابه طلا و نقره تبدیل کنند. تبدیل مس به فلز نجیب که مقاوم دربرابر خوردگی و اکسیداسیون و در عین حال ارزان‌قیمت باشد، اتفاق بزرگی برای صنایع محسوب می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما