آرشیو اخبار


آمریکا به دنبال فروش گاز گران به اروپایی‌ها

3 بهمن 1398 - 14:02
می متالز - دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، طی سخنرانی خود در نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت: کشورهای اروپایی برای تضمین امنیت انرژی خود باید به سمت واردات گاز از آمریکا بیایند.

کشف نفت در عمیق‌ترین چاه خشکی آسیا

3 بهمن 1398 - 13:39
می متالز - رویا پیامنی: شرکت ملی نفت چین (CNPC) در عمیق‌ترین چاه حفر شده در مناطق خشکی آسیا، نفت و گاز کشف کرده است، این برای نخستین بار است که چین توانسته در منطقه پریسلت، مواد هیدروکربری کشف کند.
قره‌خانی مطرح کرد:

صادرات LPG به صرفه‌تر از سوختن در خودروها

2 بهمن 1398 - 18:19
می متالز - عضو کمیسیون انرژی مجلس حمل و نقل گران، تولید محدود و امکان صادرات این سوخت را سه دلیل اصلی عدم استفاده از سوخت LPG برای خودروها عنوان کرد.
از سوی شرکت‌های بهره‌برداری نفت کارون و مارون

۱۰ هزار نهال برای توزیع در روستاهای غیزانیه تحویل شد

1 بهمن 1398 - 23:25
می متالز - هم‌زمان با روز ملی هوای پاک، ۱۰ هزار اصله نهال از سوی شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون برای توزیع میان روستاهای همجوار تاسیسات به بخشداری غیزانیه اهواز اهدا و آیین درختکاری در روستای عوافی این بخش برگزار شد.
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران خبر داد

راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران/ افزایش همکاری شرکت ملی گاز با دانش‌بنیان‌ها در نمایشگاه انرژی کیش

1 بهمن 1398 - 23:23
می متالز - مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: رویکرد اصلی این شرکت در شانزدهمین نمایشگاه انرژی کیش همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاست که با تکیه بر توان و تخصص آنها، نخستین توربین ملی ۲۵ مگاواتی شبکه انتقال گاز کشور راه‌اندازی شده است.

استقرار پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله در نفت فلات قاره

1 بهمن 1398 - 23:22
می متالز - نخستین پروژه جامع مدیریت یکپارچه خطوط لوله دریایی (PIMS) صنعت نفت و گاز کشور در شرکت نفت فلات قاره ایران استقرار یافت.
بانک عراقی:

در صورت عدم تمدید معافیت تحریمی پرداخت پول گاز به ایران متوقف می‌شود

1 بهمن 1398 - 22:35
می متالز - بانک عراقی مامور به پرداخت پول گاز صادراتی ایران اعلام کرد در صورتی که آمریکا معافیت از تحریم‌ها را تمدید نکند پرداخت پول به ایران متوقف خواهد شد.
جمالی سوسفی در تذکر شفاهی:

شرکت ملی گاز، گازرسانی به روستاها را در اولویت قرار دهد

1 بهمن 1398 - 21:08
می متالز - نماینده مردم رودبار در مجلس خواستار گازرسانی هرچه زودتر به روستاهای حوزه انتخابیه شد.

ضد و نقیض‌گویی‌ها در روزهای گازی

1 بهمن 1398 - 20:01
می متالز - کاهش شدید دما در چند روز اخیر موجب شد مشترکان خانگی گاز رکورد مصرف روزانه جدیدی را به ثبت برسانند؛ حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی فقط در روز پنج‌شنبه. در این میان زمزمه‌هایی در بین اهالی صنعت و همچنین برخی مسوولان وزارت نیرو مبنی بر قطع سوخت گاز نیروگاه‌ها، خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و حتی بعضی از کارخانه‌ها پیچید که البته مدیران شرکت ملی گاز آن را رد می‌کنند.
با تلاش کارکنان شرکت ملی نفت مناطق مرکزی

نفت مرکزی ۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز به شرکت ملی گاز تحویل داد

30 دی 1398 - 23:53
می متالز - مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران در ۲۴ ساعت گذشته با وجود ثبت رکوردی تازه در مصرف گاز کشور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما