آرشیو اخبار


«شراز» در لیست جدید واگذاری دولت

26 خرداد 1398 - 19:08
می متالز - بلوک 19 درصدی پالایش نفت شیراز با شرایط ویژه قرار است در بازار فرابورس به فروش برسد.

زمان عرضه بلوک ۲۰ درصدی دومین پالایشگاه فرابورسی مشخص شد

27 خرداد 1398 - 12:30
می متالز - زمان و قیمت عرضه بلوک ۲۰ درصدی پالایشگاه فرابورسی لاوان مشخص و مقرر شد پس از پالایشگاه شیراز، ۲۵ تیر این بلوک روانه میز فروش شود.

دریافت روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز ترش سیری در فازهای 6 و 7 و 8 پارس جنوبی

25 خرداد 1398 - 22:47
می متالز - مدیر پالایشگاه چهارم پارس جنوبی از دریافت روزانه 500 میلیون فوت مکعب گاز ترش سیری در پالایشگاه فاز 6 و 7 و 8 خبر داد.

برنامه ریزی برای کاهش 20 روزه دوره تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی

25 خرداد 1398 - 22:36
می متالز - رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه اول پارس جنوبی بااشاره به اینکه تعمیرات اساسی پالایشگاه اول از اواخر مهر ماه انجام می شود گفت: این تعمیرات بر اساس برنامه ریزی های انجام شده به مدت 15 روز به طول می انجامد.

طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها و کاهش اثر تحریم‌های نفتی

24 خرداد 1398 - 17:03
می متالز - نماینده مجلس گفت: طرح مجلس برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها یکی از راه‌های برون رفت و کاهش اثرگذاری تحریم‌های نفتی است که با قید اولویت در دستور کار کمیسیون انرژی قرار گرفت .
دبیر انجمن پالایش صنعت نفت:

قیمت ۳۰ محصول ویژه پالایشگاه ها ۱۰ تا ۱۳ درصد کاهش یافت

21 خرداد 1398 - 21:01
می متالز - دبیر انجمن صنفی پالایش صنعت نفت با اشاره به نحوه تعیین قیمت پایه فرآورده های پالایشگاهی گفت: با کاهش ۵ تا ۱۰ درصدی متغیرهای اقتصادی قیمت ۳۰ کالای ویژه، ۱۰ تا ۱۳ درصد کاهش یافت.

اثر بازگشت مابه‌التفاوت نرخ ارز بر «شبریز»

18 خرداد 1398 - 09:08
می متالز - مابه‌التفاوت نرخ ارز مبادلاتی و مرجع سال ۹۱ به پالایش نفت تبریز بازگردانده می‌شود.

تولید گاز پارس جنوبی امسال ۶۰ میلیون مترمکعب افزایش می یابد

18 خرداد 1398 - 17:29
می متالز - مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از نصب و راه‌اندازی ۵ عرشه گازی پارس جنوبی در سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان امسال به ظرفیت تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی، بیش از ۶۰ میلیون مترمکعب در روز افزوده می شود.
حاشیه سود پالایشگاه‌ها به کف 16 ساله رسیده است

فشار توامان تحریم‌ها به صادرات نفت ایران و درآمد پالایشگاه‌های آسیایی

11 خرداد 1398 - 17:21
می متالز - آوریل نخستین ماهی که به زعم آمریکا قرار بود صادرات نفت ایران به صفر برسد به اتمام رسید. با اینکه ایالات متحده هنوز نتوانسته خواسته‌های خود را عملی کند، با این حال فشار تحریم‌ها سهم به سزایی در کاهش چشمگیر صادرات نفت کشورمان داشته است. این رویه کاهشی بازارهای آسیایی از جمله پالایشگاه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. پالایشگاه‌های آسیایی توانستند از پس مشکلات ناشی از محدود شدن منابع تامین برآیند، اما این مهم به قیمت کاهش سود آنها رقم خورد.

زیان پالایشگاه‌های آسیا از تحریم‌های نفتی ایرانی

12 خرداد 1398 - 22:11
می متالز - پالایشگاه‌های آسیایی نخستین ماه بدون نفت ایران را سر کردند اما محرومیت از نفت ایران برای آن‌ها بدون هزینه نبود. امریکا در اوایل ماه مه حاضر نشد معافیت‌هایی که نوامبر گذشته به هشت خریدار بزرگ نفت ایران صادر کرده بود تمدید کند و دولت دونالد ترامپ به‌طور روشن اعلام کرد قصد دارد همه صادرات ایران را متوقف کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما