خبر
زغال سنگ   برق  

تقاضای زغال‌سنگ به کمترین میزان از جنگ جهانی دوم رسید/ مصرف زغال‌سنگ در آمریکا تا سال۲۰۲۵ پایان می‌یابد

می متالز - تقاضای جهانی زغال‌سنگ در حال بزرگترین افت سالانه خود از زمان جنگ جهانی دوم است که فعالیت اقتصادی به دلیل ممنوعیت‌های ویروس کرونا کاهش یافته است.

به گزارش می متالز، سوزاندن زغال‌سنگ برای ساخت برق در چندین کشور اروپایی بی‌فایده و اقتصادی شده است چراکه با گاز طبیعی ارزان و تکثیر انرژی‌های تجدیدپذیر و حرکات قدرتمند محیطی روبرو شده است. شیوع ویروس کرونا، سرعت آن را بیشتر کرده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارشی آورده است که با ارزیابی تاثیر ویروس کرونا در تجارت انرژی، تقاضای جهانی زغال‌سنگ 8٪ کاهش خواهد یافت. همچنین میزان سوخت سوزانده شده برای این انرژی 10٪ کاهش می‌‌یابد.

براساس این گزارش، بزرگترین مصرف کننده زغال‌سنگ جهان، چین است که با وجود احیای تدریجی صنایع خود از زمان کم شدن محدودیت‌های ناشی از کرونا ویروس، شاهد کاهش تقاضا پنج درصدی خواهد بود.

آژانس بین‌المللی انرژی IEA گفته است، در اروپا جایی که سیاست برای کنار گذاشتن زغال‌سنگ به طور کامل اجرا می‌‌شود، تقاضا 20٪ کاهش می‌یابد، در حالی که ایالات متحده آمریکا شاهد سقوط 25درصدی این ماده معدنی خواهد بود.

براساس این گزارش، در دو هفته گذشته اتریش و سوئد اعلام کردند که آخرین نیروگاه‌های زغال‌سنگ خود را تعطیل کرده‌اند. این دو کشور اکنون به عنوان کشورهای بدون زغال‌سنگ در ترکیب برق خود به آلبانی، بلژیک، استونی، لتونی، لیتوانی و نروژ پیوسته‌اند.

همچنین ایالات متحده آمریکا به مدت 20 روز از زغال‌سنگ استفاده نکرده است که به عنوان یک رکورد مدرن به نظر می‌‌رسد این  سوخت را تا سال 2025 حذف کند. آلمان نیز قصد دارد تا سال 2038 زغال‌سنگ را کنار گذارد، هرچند که نیروهای بازار که توسط ویروس کرونا منتشر نشده‌اند، می‌ توانند این روند را تسریع کنند.

در پایان گزارش فاتح بیرول مدیر اجرایی آژانس بین‌المللی انرژی IEA تاکید کرد: این یک شوک تاریخی برای کل جهان انرژی است. در میان بحران‌های بی‌نظیر بهداشتی و اقتصادی امروز، کاهش تقاضا برای تقریباً همه سوخت‌های اساسی به ویژه برای زغال‌سنگ، نفت و گاز بسیار چشمگیر است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گزارش جدید IEA: سرمایه گذاری انرژی جهان چگونه خواهد بود

می متالز - آژانس بین المللی انرژی گزارش جدیدی در خصوص سرمایه گذاری در بخش انرژی جهان منتشر کرد.
 آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد:

بحران کرونا موجب افت تاریخی سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی می‌شود

می متالز - آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داد که پاندمی ویروس کرونا باعث خواهد شد بزرگترین افت تاریخ سرمایه‌گذاری جهانی در انرژی رخ دهد و سرمایه‌گذاری در تمام بخش‌های مهم سقوط کند.
 

انرژی‌های پاک باید در قلب برنامه‌های نجات‌بخش اقتصادی قرار گیرد

می متالز - رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد دولت‌ها باید انرژی پاک را مبنای برنامه‌های اقتصادی خود قرار دهند.
 

احیای سریع قیمت نفت دور از انتظار است

می متالز - رئیس آژانس بین‌المللی انرژی گفت: انتظار نمی‌رود قیمت‌های جهانی خام به‌زودی بهبود یابد.
 

تعمیق کاهش تولید نفت افت بی‌سابقه تقاضا را جبران نمی‌کند

می متالز - رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که تعمیق کاهش تولید نفت نمی‌تواند افت بی‌سابقه تقاضای جهانی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا را جبران کند.
 

کاهش ۵ درصدی بهای نفت

می متالز - قیمت‌های نفت ۵ درصد سقوط کردند تا پنجمین هفته افت متوالی خود را به ثبت برسانند؛ ضمن اینکه کاهش شدید تقاضای طلای سیاه با وجود ویروس کرونا، تأثیر بسته‌های تشویقی دولت‌ها را در سایه قرار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما