خبر
بورس و سهام   حمل و نقل  
علوی:

بازار سرمایه کلید نوسازی حمل ‎و ‌نقل ریلی، جاده‌ای و هوایی/حمل و نقل کشور از فرسودگی شدید رنج می‌برد

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نوسازی حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای بودجه بسیار کلان و هنگفتی را می طلبد که این مسئله در توان دولت و وزارتخانه های مربوطه نیست، در شرایط کنونی حجم نقدینگی جامعه به سمت حرکت به سوی بازار بورس است، حال دولت می تواند از این ظرفیت برای ارتقا حمل و نقل کشور استفاده کند.

به گزارش می متالز، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تامین مالی بخش حمل و نقل از طریق بورس، گفت: قطعا تزریق سرمایه های جدید و کلان می تواند جان تازه به ساختار فرسوده حوزه و حمل و نقل کشور بدهد، در شرایط کنونی حوزه حمل و نقل از جمله حمل و نقل هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی درگیر مشکلات مالی هستند، حال استفاده از سرمایه های موجود در بورس می تواند به این بخش کمک شایانی کند.

بخش حمل و نقل کشور بسیار مظلوم است

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در دهه اخیر بخش حمل و نقل کشور بسیار مظلوم واقع شده است، ادامه داد: در شرایط فعلی نیز با شیوع بیماری کرونا، مشکلات مالی این بخش ها افزایش چشمگیر یافته است، بنابراین این بخش نیازمند اعتبارات جدید برای تقویت خود هستند. قطعا با توجه به وضعیت این بخش ها و شرایط اعتباری دولت، وزارت راه و شهرسازی چاره ای جذب سرمایه از طریق بورس ندارد.

 

فرسودگی بالای حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای/ ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور

وی با اشاره به فرسودگی بخش حمل و نقل کشور، گفت: در شرایط کنونی بر اساس آمارها نیمی از ناوگان حمل و نقل هوایی کشور فرسوده هستند، همچنین در حوزه حمل و نقل جاده ای، متوسط عمر اتوبوس، مینی بوس و کامیون ها حدود 16 سال است و در بخش حمل و نقل ریلی نیز بسیاری از تجهیزات و واگن ها عمر مفید خود را کرده اند، تمام این موارد نیازمند جایگزینی، بهسازی و نوسازی است، که تحقق این امر نیازمند تخصیص اعتبارات دولتی یا تزریق سرمایه بخش خصوصی است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: نوسازی حمل و نقل ریلی، هوایی و جاده ای بودجه بسیار کلان و هنگفتی را می طلبد که این مسئله  در توان دولت و وزارتخانه های مربوطه نیست، در شرایط کنونی حجم نقدینگی جامعه به سمت حرکت  به سوی بازار بورس است، حال دولت می تواند از این ظرفیت برای ارتقا حمل و نقل کشور استفاده کند، در این میان سرمایه گذاران نیز می توانند به سود خوبی دست یابند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون بورس تهران:

فقط بلندمدت به بورس بیایید

می متالز - معاون بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.
 رشد ۵.۷ درصدی متوسط نرخ در هر تن ثبت شد:

افزایش ۶درصدی نرخ آرتوزایلین "نوری"

می متالز - ارزش معاملات پتروشیمی نوری در بورس کالا با توجه به افزایش نرخ فروش و همچنین کاهش ۳۸۰ تنی میزان فروش در مقایسه با هفته منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه به ۱۴۰ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال رسید.
 چگونه سهام عدالت را بفروشیم + دو شیوه/سهام عدالت چه زمانی به طور کامل آزاد می شود

سهام عدالت در بورس | فروش تفکیکی از امروز

می متالز - از امروز مشمولان سهام عدالت می‌توانند قسمت یا تمامی ۳۰ درصد از سهام خود را بفروش برسانند و دارایی‌های خود را در سایت اعلامی از سوی شرکت سپرده گذاری ببینند.
 مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

یک هفته با بورس کالا

می متالز - در هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که"دومینوی قیمت پایه اشتباه شمش در زنجیره فولاد"، "اجرای طرح پیش فروش مسکن متری از طریق اوراق سلف موازی استاندارد"، "توافق برای راه اندازی تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی در بورس" و "مزایای عرضه متری مسکن در بورس کالا" از مهم ترین آنها بود.
 نرخ فروش محصولات این پتروشیمی در بورس‌کالا افزایش یافت؛

رشد ۵.۴ درصدی ارزش معاملات "شکبیر"

می متالز - ارزش معاملات آن با توجه به رشد ۵.۴ درصدی در نرخ فروش و افزایش ۴۰ تنی فروش این محصول پتروشیمی امیرکبیر در مقایسه با هفته منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه به ۱۱۹ میلیارد و ۴۶۵ میلیون ریال رسید.
 

تحلیل هفتگی صنایع بورسی

می متالز - با پایان یافتن معاملات روز چهارشنبه ۷ خردادماه، بورس تهران با افت حدود ۵ درصدی به کار خود پایان داد. انتشار خبرهایی با موضوع آزادسازی فروش سهام عدالت از مهمترین دلایل اصلاح قیمت سهام در هفته منتهی به ۷ خردادماه بود. شرایطی که عمدتا گروه‌هایی را هدف گرفت که بیشترین سهم را در پرتفوی سهام عدالت داشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما