خبر
مس   سیم و کابل  
در سال گذشته؛

۵۲ هزار تن مفتول مسی در استان گیلان تولید شد

می متالز - رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تولید ۵۲ هزار تن مفتول مسی طی سال گذشته در استان، گفت: ۴۵ درصد نیاز کشور به مفتول مسی در استان گیلان تأمین می شود.

به گزارش می متالز، فرهاد دلق پوش با اشاره به اینکه استان گیلان به عنوان قطب تولیدی بسیاری از صنایع اعم از سلولزی، فولاد و صنعت غذایی شناخته می‌شود، افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه صنعت در راستای تحقق شعار سال گام برداریم.

وی با بیان اینکه تنها در یکی از واحدهای صنعتی گیلان ۵۲ هزار تن مفتول مسی در سال گذشته تولید شده است، افزود: این واحد صنعتی ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن مفتول مسی در سال را دارد.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۴۵ درصد نیاز مفتول‌های مسی کشور توسط یک واحد صنعتی مدرن در گیلان تأمین می‌شود، ادامه داد: باید ظرفیت‌های خالی تولید در استان گیلان را پوشش دهیم.

وی به سرمایه گذاری ارزی ۲۰ میلیون یوروی و هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی این واحد صنعتی اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر در این واحد صنعتی ۲۰۰ جوان گیلانی مشغول به کار است و قطعاً با راه اندازی فاز سوم این واحد زمینه اشتغال برای افراد بیشتری فراهم خواهد شد.

دلق پوش این واحد صنعتی را مصداق عینی نهضت ساخت داخل در راستای رهایی از واردات برشمرد و ادامه داد: بخش خصوصی با عزم راسخ امسال در راستای تحقق شعار جهش تولید گام بر می‌دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ماموریت جدید بانک صنعت و معدن

می متالز - بانک صنعت و معدن در طول تاریخ فعالیت‌های خود، مدیران مختلفی را تجربه کرده که برخی از آنها مدیرانی بزرگ و با سابقه بوده‌اند.
 برنامه سال ۹۹ زغال سنگ پروده طبس اعلام شد:

استخراج ۵/ ۱ میلیون تن زغال سنگ

می متالز - معادن زغالی طبس در ایران در صورت توجه کافی، می‌توانند برای ۵۰ سال آینده در منطقه اشتغالزایی پایدار ایجاد کنند و سبب توسعه اجتماعی و اقتصادی در منطقه ‌شوند.
 طی سال ۹۸؛

۲۲۰۰ واحد صنعتی در استان سمنان جواز تأسیس دریافت کردند

می متالز - معاون صنعت معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سال گذشته دو هزار و ۱۹۲واحد تولیدی در بخش صنعت توانستند جواز تاسیس دریافت کنند که فعال شدن این واحدها می‌تواند کمک خوبی به اشتغال استان کند.
 رئیس خانه صنعت یزد:

70 درصد مالیات استان از بخش تولید و صنعت تامین می‌شود

می متالز - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد با بیان اینکه لازمه جهش تولید کاهش موانع پیش روی صنعت و تولید است گفت: مالیات از موانع پیش روی صنعت است به طوریکه 70 درصد مالیات استان از بخش تولید و صنعت تامین می شود.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس تشریح کرد:

چشم‌انداز صنعتی استان فارس برای تحقق جهش تولید

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: این سازمان در سال ۱۳۹۸، جواز تاسیس برای هزار و ۵۷۶ واحد طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۱۰۶ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۴ هزار و ۲۷ نفر در استان فارس صادر کرد.
 در سال «جهش تولید»؛

اعلام ضوابط معافیت از پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات خط تولید

می متالز - معاون امور گمرکی گمرک ایران در راستای نیل به شعار سال، از اعلام ضوابط اصلی معافیت از پرداخت حقوق ورودی ماشین آلات خط تولید و ارائه تسهیلات بیشتر در سال « جهش تولید » به تولیدکنندگان خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما