خبر
مصالح ساختمانی  
خسته بند:

افزایش چندبرابری قیمت مصالح ساختمانی در ماه‌های اخیر؛ دولت و دستگاه قضا ورود کنند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه افزایش چندبرابری تجهیزات و مصالح ساختمانی به هیچ وجه قابل پذیر نیست، گفت: قطعا یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن و افزایش روز افزون قیمت ها در این بازار، گرانی مصالح ساختمانی است.

به گزارش می متالز، حسن خسته‌بند عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش چند برابری قیمت تجهیزات ساختمانی در سال گذشته، گفت: متأسفانه در زمستان سال گذشته قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی افزایش چشمگیری داشته و این مسئله تأثیر به سزایی در افزایش قیمت مسکن داشته است.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار در زمستان سال 98، قیمت یک کیلوگرم صفحه ستون 72 درصد، قیمت هر متر مکعب پوکه معدنی سبک 63 درصد، هر دستگاه  آبگرمکن دیواری 57  درصد و قیمت هر متر سیم برق ١×١ میلیمتر 32 درصد نسبت به فصل مشابه سال 97 افزایش یافته است.

 

افزایش چندبرابری تجهیزات و مصالح ساختمانی به هیچ وجه قابل پذیر نیست

وی با بیان اینکه افزایش چندبرابری تجهیزات و مصالح ساختمانی به هیچ وجه قابل پذیر نیست، گفت: قطعا یکی از عوامل اصلی گرانی مسکن و افزایش روز افزون قیمت ها در این بازار، گرانی مصالح ساختمانی است، در هر صورت سازنده هیچ چاره ای جزء خرید و استفاده از مصالح و تجهیزات ندارد و این مسئله موجب می شود که قیمت تمام شده مسکن افزایش یابد.

 

تداوم فعالیت دلالان در بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی

خسته بند با انتقاد از فعالیت دلالان در بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی، گفت: برخی فعالان این حوزه، علت افزایش قیمت مصالح را افزایش نرخ دلار و ارز می دانند، اما این سوال مطرح می شود که وقتی محصولی در داخل کشور تولید شود، به چه میزان تحت تأثیر نرخ ارز قرار می گیرد، به نظر من افزایش نرخ ارز بهانه ای برای برخی سودجویان جهت افزایش قیمت مصالح است.

 

لزوم ورود دستگاه نظارتی و قضایی به بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی

این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم ورود دستگاه نظارتی و قضایی به بازار مصالح و تجهیزات ساختمانی تأکید کرد و گفت: سازمان تعزیرات، دستگاههای نظارتی دولت و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی این بخش اقدام کنند، در صورت تحقق این مسئله قطعا شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: دولت نیز باید نسبت به ارائه کارت مصالح ساختمانی به سازندگان اقدام کند، اخیرا وزارت راه و شهرسازی این برنامه را طراحی کرد، اما متأسفانه تاکنون اجرایی نشده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دنیامالی:

خانه دار شدن مردم اولویت کمیسیون عمران مجلس

می متالز - نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: اولویت کمیسیون عمران مجلس در حوزه مسکن، توجه به مقوله اقتصاد مسکن است، یعنی چه اقداماتی باید صورت گیرد تا شرایط و زمینه برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان فراهم شود.
 

رونق بازار مصالح ساختمانی با اجرای طرح اقدام ملی مسکن

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: با اجرای طرح ملی مسکن صنعت ساختمان از رکود خارج شده و رونق قابل توجهی را شاهد خواهیم شد.
 مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبرداد:

افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی

می متالز - مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات قابل پرداخت به مشتریان بانکداری شرکتی بانک مسکن در مقایسه با دیگر مشتریان خبر داد.
 

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، لوازم و مصالح ساختمانی

می متالز - بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات، لوازم و مصالح ساختمانی در تبریز برگزار می‌شود.
 مروری بر مهم ترین رویدادهای تالار نقره ای؛

یک هفته با بورس کالا

می متالز - در هفته گذشته رویدادها و اظهارنظرهای مهمی پیرامون بورس کالای ایران صورت گرفت که"دومینوی قیمت پایه اشتباه شمش در زنجیره فولاد"، "اجرای طرح پیش فروش مسکن متری از طریق اوراق سلف موازی استاندارد"، "توافق برای راه اندازی تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی در بورس" و "مزایای عرضه متری مسکن در بورس کالا" از مهم ترین آنها بود.
 معاون وزیر راه خبر داد:

توافق برای راه اندازی تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی در بورس

می متالز - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: از طریق بازار سرمایه برای تأمین منابع مالی پروژه‌ها و موضوع تابلوی تخصصی مصالح ساختمانی توافقاتی انجام شده که با هدف سامان‌دهی بیشتر به این صنعت و امکان ورود سرمایه‌های خرد و متوسط به تولید مؤثر مسکن است که انتفاع مناسبی نیز برای صاحبان سرمایه داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما