خبر
مواد معدنی   نسوزها  
مدیر داخلی شرکت آجرنسوز کهن سرام عنوان کرد

معطلی چند ماهه کارخانه‌ها برای دریافت خاک فرآوری‌شده

می متالز - در دهه هشتاد شکل مدرنی از آجر با فرمولی جدید پا به عرصه گذاشت که امروز بانام آجرنسوز یا آجرنمای نسوز شناخته می‌شود.

به گزارش می متالز، این آجر به دلیل فرمولاسیون خاص و شیوه تولید، نه‌تنها ازنظر استحکام کیفیتی فوق‌العاده دارد، بلکه توان تحمل دمای بسیار بالا را نیز داراست. علاوه بر این تنوع آجرنمای نسوز بسیار گسترده‌تر از آجرهای قبلی است و به دلیل استحکام در کنار ظرافت و زیبایی توسط سازندگان ساختمان و صنعتگران در نمای بیرونی و داخلی ساختمان و همچنین در ساخت انواع شومینه، باربیکیو، آلاچیق و... مورداستفاده قرار می‌گیرد.

محمدپازوکی، مدیر داخلی شرکت کهن سرام  اظهار کرد: در حال حاضر یکی از پیشتازان آجرنسوز هستیم و قصد داریم با تحقیق و توسعه خط تولیدمان را در سال پیش رو به‌روز کنیم.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما عدم تحویل به‌موقع خاک فرآوری شده به‌عنوان مواد اولیه تولید آجرنسوز توسط شرکت‌های دولتی است و این معضل برنامه‌ریزی‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. امروز اگر درخواست خاک فرآوری‌شده را به شرکت‌ها ارائه کنیم، دریافت آن سه‌ماه زمان می‌برد.

پازوکی با اشاره به اینکه مناطقی از استان‌های آذربایجان، قزوین، فارس و همچنین طبس خاک مرغوبی برای تولید آجرنسوز دارند، ادامه داد: هزینه‌های حمل‌ونقل از سال گذشته به‌شدت افزایش‌یافته و بخش تولید را دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به اینکه محصولات شرکت به‌صورت غیرمستقیم و از سوی خریداران صادر می‌شود، گفت: در سال‌جاری محصولات ما 15 تا 20درصد افزایش قیمت داشته است.

کارخانه آجرنسوز نما کهن‌سرام در سال ۱۳۷۶ در مساحتی بالغ ‌بر 35 هزار مترمربع بنا و با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و احداث کوره‌های سنتی شروع به کار کرد. تولید آجرنما و آجرنسوز در بیش از یک‌صد نمونه و با رنگ‌بندی متنوع از فعالیت‌های این شرکت است.

کد خبر: 103538
تاریخ: 1399/02/24 - 21:52
منبع: دنیای اقتصاد

خاک فرآوری‌شده  آجرنسوز  محمدپازوکی  کهن سرام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات آجر نسوز آذرخش به ۳۰ کشور

می متالز - ایرانیان از دیرباز در صنعت - هنر معماری از آجر استفاده می‌کردند و آجر به عنوان یکی از عناصر اصلی محیطی، همواره در فرهنگ و اصالت ایرانیان نقش داشته است.
 

ظرفیت تولید آجر نسوز چهارمحال و بختیاری به ۲۸ هزار تن رسید

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، ظرفیت تولید آجر نسوز این استان در سال جاری را ۲۸هزار تن عنوان کرد و گفت: ایران در تولید این محصول ویژه صنعتی به خودکفایی رسیده است.
 رییس سازمان صمت استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:

تولید سالانه 28 هزار تن آجرنسوز در چهارمحال و بختیاری

می متالز - ​رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: سالانه 28 هزار تن آجر نسوز در چهارمحال و بختیاری تولید و روانه بازار مصرف شده است.
 

ایران خودکفا در تولید آجر نسوز

می متالز - ایران در تولید آجر نسوز مورد کارخانه‌های فولاد‌سازی خودکفا شد.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:

رونق تولید آجر نسوز و تامین 50 درصد نیاز داخلی در کارخانه آجرنسوز سفیدشت

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه آجرنسوز سفیدشت بیش از 50 درصد نیاز کشور را در سطح و اندازه بهترین کیفیت های دنیا تأمین می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما