خبر
ریلی و راه آهن   حمل و نقل عمومی  

مرگ ۱۵ کارگر هندی در سانحه قطار

می متالز - سازمان راه آهن هند اعلام کرد: عبور قطار از روی ۱۵ کارگر که روی ریل به خواب رفته بودند، باعث کشته شدن همه آنها شد.

به گزارش می متالز، از ماه گذشته تاکنون ده‌ها هزار نفر کارگران روز مزد که به دلیل قرنطینه سراسری در هند، منبع درآمد خود را از دست داده‌اند، صدها کیلومتر مسافت به سوی خانه‌های خود را با پای پیاده طی کرده‌اند. 

سازمان ریل آهن هند در بیانیه‌ای افزود: این سانحه در شهر اورانگ آباد واقع در ایالت ماهاراشترا رخ داد. راننده قطار پس از رویت افراد بر روی ریل سعی کرده قطار را متوقف کند اما تلاش‌های او بی‌نتیجه بوده است. 

نارندرا مودی نخست وزیر هند از بروز این حادثه ابراز ناراحتی کرده و خواستار رسیدگی به این حادثه شده است. 

پیوش گویال وزیر ریل آهن هند در بیانیه‌ای گفت: بسیار از وقوع حادثه بر خورد قطار با کارگران ناراحت شدم.

 

عملیات نجات ادامه دارد
 

به دلیل قرنطینه سراسری در هند، حرکت تمام وسایل نقلیه عمومی متوقف شده است. به همین دلیل کارگران در این کشور مجبورند با پای پیاده برای رسیدن به خانه‌های خود تلاش کنند. 

بسیاری از این افراد در مسیر با گرسنگی و همچنین تشنگی مواجه می‌شوند. در هفته جاری ۵ کارگر هندی به دلیل گرسنگی در جاده‌های هند جان خود را از دست دادند. 

روز دوشنبه وزارت کشور هند اعلام کرد که کارگران می‌توانند از قطارهای مخصوص برای رسیدن به خانه‌های خود استفاده کنند. با این وجود بسیاری از کارگران هندی قادر به ثبت نام و پرداخت پول بلیت این قطارها نیستند. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

احداث مجتمع فولاد هندیجان با سرمایه گذاری بخش خصوصی

می متالز - استاندار خوزستان گفت: مجتمع ۱۵۰ هزار تنی ریخته گری و نورد فولاد هندیجان با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث و به بهره برداری خواهد رسید.
 

بحران در صنعت فولاد هند

می متالز - تداوم کاهش تولید فولاد در هند، احتمال وقوع بحران در این این بخش از صنعت هند را افزایش داده است.
 بر اثر پاندمی کرونا:

اقتصاد هند بیش از ۵ درصد کوچک می شود

می متالز - مؤسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال اعلام کرد که تأثیر پاندمی کرونا بر اقتصاد هند بسیار شدید خواهد بود و اقتصاد این کشور در سال مالی جاری (آوریل ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱) بیش از ۵ درصد کوچک خواهد شد.
 

هویت بر باد رفته، قصه پر غصه شهرهای ایران

می متالز - نمای ساختمان‌ها به‌عنوان یک شاخصه‌ی هویت ساز شهرها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما نمای به اصطلاح رومی، چند سالی است که بر تن ساختمان‌های ایرانی نشسته است؛ نمایی که کارشناسان آن را فاقد ارزش معماری و جامعه‌شناسان آن را مغایر با فرهنگ ایرانی می‌دانند.
 

ادامه اصلاحات دولت هند برای معادن زغال‌سنگ

می متالز - دولت هند اصلاحات زغال‌سنگ را با هدف صرفه جویی در واردات آغاز کرده است.
 

هند به دنبال ذخیره‌سازی نفت ارزان در آمریکاست

می متالز - وزیر نفت هند از برنامه این کشور برای ذخیره‌سازی نفت ارزان‌ قیمت در ایالات متحده آمریکا خبرداد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما