خبر
اقتصاد   مالیات  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان از اول خرداد

می متالز - سازمان امور مالیاتی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال 98 را از ابتدای خرداماه آغاز می کند.

به گزارش می متالز،  بنا بر پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کنفدراسیون صادرات ایران از بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی، سازمان امور مالیاتی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات سال 98 را از ابتدای خرداماه آغاز خواهد کرد.

متن کامل اطلاعیه کنفدراسیون صادرات ایران به شرح زیر است:

قابل توجه صادرکنندگان محترم

بنا بر پیگیری‌های به عمل آمده از سوی کنفدراسیون صادرات ایران با بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی جهت استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان در سال 98، به استحضار می‌رساند:

پس از ابلاغ شرایط رفع تعهد ارزی صادرات در سال 98 از سوی بانک مرکزی، گزارش آخرین وضعیت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تا پایان فصل سوم سال 98( 30 آذرماه) از سوی این بانک به سازمان امور مالیاتی، ارسال شده است. بر این اساس، عملیات استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، از اول خردادماه 99 از سوی ادارات مالیاتی سراسر کشور آغاز خواهد شد.
 
در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از صادر کنندگانی که  حداقل هفتاد درصد (۷۰%) از مجموع ارزش ارزی کالاهای صادراتی خود ( به استثنای صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی) در سال ۱۳۹۸ را به روش های اعلام شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده باشند، صد در صد (۱۰۰%) اعتبار مالیات بر ارزش افزوده قابل قبول سهم کالاهای صادراتی را مسترد خواهند نمود و همچنین کل درآمد ناشی از صادرات آن ها نیز با رعایت قوانین موضوعه، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهد بود.
 
کلیه صادرکنندگان فرصت دارند تا پایان تیرماه سال جاری نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند. در صورت عدم رفع کامل تعهد ارزی تا مهلت مذکور، متناسب با میزان بازگشت ارز، مشمول معافیت مالیاتی و استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده خواهند بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

یادداشت رییس کل بانک مرکزی در خصوص هدف گذاری تورم

می متالز - عبدالناصر همتی در خصوص هدف گذاری تورم یادداشتی نوشته که در زیر آمده است:
 روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:

حراج اوراق بدهی دولتی (13 خردادماه 1399)

می متالز - به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، پیرو اطلاعیه روز سه شنبه 23 اردیبهشت ماه 1399 در خصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می رساند، کارگزاری بانک مرکزی اولین مرحله حراج این اوراق را روز سه شنبه 13 خردادماه برگزار می کند.
 قائم مقام بانک مرکزی تشریح کرد:

گزارش آخرین وضعیت اعطای تسهیلات به خانوارهای یارانه بگیر / شرایط بهره‌مندی صاحبان کسب و کارها از تسهیلات

می متالز - قائم مقام بانک مرکزی ضمن ارایه‌ گزارشی از روند اعطای تسهیلات به خانوارهای یارانه بگیر آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا، شرایط بهره مندی از تسهیلات برای صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از این ویروس را تشریح کرد.
 روابط عمومی بانک مرکزی منتشر کرد:

گزارش معاملات مسکن اردیبهشت ماه شهر تهران

می متالز - تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال 1399، به 11.3 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل 6.7 درصد کاهش نشان می دهد.
 رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اعلام کرد:

رویدادهای چند روز آتی در حوزه اقتصادی و بانکی کشور

می متالز - چند نکته را به اطلاع می رسانم:
 صالح آبادی اعلام کرد:

ارائه تسهیلات به صادرکنندگان با میانگین نرخ ۱۴ درصد در سال ۹۹

می متالز - مدیرعامل بانک توسعه صادرات از برنامه ریزی برای ارائه تسهیلات به صورت تلفیقی از منابع بانک و صندوق توسعه ملی با میانگین نرخ ۱۴ درصد به صادرکنندگان در سال ۹۹ خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما