خبر
زیرساخت ها   آب   تاسیسات ساحلی و دریایی  
ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.

به گزارش می متالز، محمدرضا ملکشاهی‌راد بر ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها تاکید کرد و گفت: رهانیدن هر چه بیشتر سطح زیر کشت از بی‌آبی در سراسر کشور، نیازمند تایید وزارت نیرو برای ساخت هر چه بیشتر سد است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه  مسئولان وزارت نیرو سابق تمایلی به سدسازی نداشتند و حتی در زمان آقای چیت‌چیان ساخت 50 سد متوقف شد اما سیل سال گذشته به مسئولان وزارت نیروی فعلی ثابت کرد که باید در زمینه سدسازی قدم‌های خوبی برداشته شود.

وی افزود: همچنین اگرچه بخش عمده‌ای از بارش‌های دو سال اخیر پشت سدها ذخیره شده‌اند و این به پر‌آبی در تابستان کمک می‌کند اما هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: ایران زمین‌های کشاورزی با وسعت بالای دارد اما درواقع یکی از بخش‌های مغفول مانده بی‌توجهی به ذخیره‌سازی آب است هرچند براساس گزارش‌های وزارت نیرو اغلب سدهای کشور پرآب بوده و با کمبود آب مواجه نیستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با بازدید سردار حاجی زاده از ایران خودرو و در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری:

مسیر تولید خودرو کم مصرف هموارتر شد

می متالز - فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای جدید گروه صنعتی ایران خودروو "پروژه های فن‌آورانه محصولات این خودروساز در سال جهش تولید" بازدید کرد و این بازدید مسیر تولید خودرو با مصرف سوخت پایین مورد تاکید مقام معظم رهبری را هموار تر کرد.
 در تماس جهانگیری با نخست وزیر آذربایجان مطرح شد؛

احداث پل روگذر آستاراچای از ماه ژوئن برای تسریع راه آهن رشت – آستارا

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهور گفت: بی تردید همکاری نزدیک تهران و باکو در بخش‌های مختلف نه تنها موجب توسعه روابط فیمابین بلکه منجر به رونق و گسترش صلح و ثبات در منطقه خواهد شد.
 کیان‌پور:

عزم دولت برای ساماندهی خانه‌های خالی از سکنه / سازمان امور مالیاتی سامانه املاک را راه‌اندازی کند

می متالز - نماینده مجلس دهم گفت: امیدوارم که دولت و شخص رئیس جمهور به مساله ساماندهی خانه های خالی ورود کند،زیرا این اقدام قطعا به بهبود وضعیت بازار مسکن و کاهش تقاضا در این حوزه می انجامد.
 معاون فرماندار اسدآباد خبر داد:

راه‌اندازی طرح تخصصی مرکز متالورژی اسدآباد در آینده نزدیک

می متالز - معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان اسدآباد از افتتاح و راه اندازی طرح تخصصی مرکز متالورژی این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد.
 

قفل‌های سیمانی بر پروژه سیمان خرم‌آباد!

می متالز - پروژه‌های نیمه تمام و کلیدی زیادی در لرستان وجود دارد که بیشتر آنها بلاتکلیف بوده و بعضاً خبری از تعیین تکلیف نیست!
 

فرهاد فائز مدیر عامل شرکت داده ورزی سداد شد

می‌متالز - دکتر محمد رضا حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران در حکمی دکتر فرهاد فائز را به نمایندگی از گروه توسعه ملی به عنوان عضو موظف هیات مدیره شرکت داده ورزی سداد منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما