خبر
زیرساخت ها   آب   تاسیسات ساحلی و دریایی  
ملکشاهی‌راد مطرح کرد:

ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، گفت: هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.

به گزارش می متالز، محمدرضا ملکشاهی‌راد بر ضرورت انباشت خرد و کلان آب‌ها بر پشت سدها تاکید کرد و گفت: رهانیدن هر چه بیشتر سطح زیر کشت از بی‌آبی در سراسر کشور، نیازمند تایید وزارت نیرو برای ساخت هر چه بیشتر سد است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگرچه  مسئولان وزارت نیرو سابق تمایلی به سدسازی نداشتند و حتی در زمان آقای چیت‌چیان ساخت 50 سد متوقف شد اما سیل سال گذشته به مسئولان وزارت نیروی فعلی ثابت کرد که باید در زمینه سدسازی قدم‌های خوبی برداشته شود.

وی افزود: همچنین اگرچه بخش عمده‌ای از بارش‌های دو سال اخیر پشت سدها ذخیره شده‌اند و این به پر‌آبی در تابستان کمک می‌کند اما هنوز مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از آب‌های ناشی از بارندگی هدر می‌رود لذا باید تعداد سدها را افزایش داد تا با کمبود آب برای بخش‌های کشاورزی، صنعتی و شرب رو به رو نشویم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سدسازی باید به‌عنوان یک نهضت مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: ایران زمین‌های کشاورزی با وسعت بالای دارد اما درواقع یکی از بخش‌های مغفول مانده بی‌توجهی به ذخیره‌سازی آب است هرچند براساس گزارش‌های وزارت نیرو اغلب سدهای کشور پرآب بوده و با کمبود آب مواجه نیستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مالیات ۲ کارخانه بزرگ اسدآباد در خارج از شهرستان هزینه می‌شود

می متالز - مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد گفت: دو کارخانه مهم صنعتی صبانور و کنسانتره کیهان صنعت اسدآباد مالیات بر ارزش افزوده خود را به شهرستان دیگر پرداخت می کنند و در واقع این مبالغ در خارج از شهرستان هزینه می شود.
 

کاهش ۳۸ درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور

می متالز - آمارها از کاهش ورودی آب به مخازن سدهای کشور حکایت دارد که نسبت به سال قبل 38 درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که به‌واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا، مصرف آب افزایش یافته است.
 

انتصاب عجیب و پرحاشیه سعید خدامرادی/ در صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها چه خبر است؟

می متالز - سعید خدامرادی، مدیرعامل پرحاشیه صبا تامین، که چند ماه پیش از سرپرستی هلدینگ بهشهر برکنار شده بود بعنوان مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا منصوب شد.
 انویه تکیه:

کاهش سهم زمین در هزینه تمام شده راه‌کار توسعه بخش مسکن

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش چند برابری قیمت مسکن که در سالیان متوالی وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد، منجر به دامن زدن به شکاف قیمت مسکن شده و امروز هزینه مسکن به عمده ترین هزینه خانوار بدل گشته است.
 یوسفی:

ارتقای بخش حمل و نقل نیازمند استراتژی کلان است / نمی توان به صورت سنتی حوزه حمل و نقل را مدیریت کرد

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از مسائل مهم برای ارتقا بخش حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی، ایجاد استراتژی و سیاست گذاری بلند مدت است، در هفت سال اخیر این حوزه فاقد سیاست راهبردی بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرد.
 حسین زهی با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمران به استان سیستان و بلوچستان:

توسعه متوازن استان ها در دستور کار مجلس / نشست ویژه کمیسیون با حضور مسوولان استانی برای رفع مشکلات

می متالز - نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به استان سیستان و بلوچستان در راستای لمس محرومیت‌ها، پیگیری طرح‌های عمرانی و توزیع متوازن اعتبارات در کشور، صورت گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما