خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

افزایش کیفیت تختال فولاد مبارکه به 90 درصد

می متالز - با تلاش جمعی مدیریت و کارکنان ناحیۀ فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه کیفیت تختال های مطابق سفارش تولیـــدشده به 90 درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز، رییس کنترل کیفی فولادسازی و ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان، این تختال ها را قابل استفاده در تولید لوله های انتقال نفت و گازترش دانست و گفت:تولید این نوع فولاد ها که در صنایع نفت وگاز کشور کاربرد دارد از اهمیت استراتژیک برخوردار است.

محمد مهدی مرندی، طرح احداث خط لولۀ انتقال نفت خام گوره به جاسک را طرح ملی و بسیار مهم معرفی کرد افزود: ازاین رو تولید تختال با کیفیت موردنیاز تولید ورق این نوع لوله ها که از ماه ها قبل در شرکت فولاد مبارکه آغاز شده، برای شرکت فولاد مبارکه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی گفت: بازرسی دقیق و کنترل کیفی مراحل تولید تختال ازجمله اندازه گیری ابعاد دقیق طول وعرض و ضخامت مطابق با درخواست مشتری، رفع عیب برحسب نوع آن ، برطرف شدن کامل عیب و تطابق با دستورالعمل های کنترل کیفی از جمله عوامل دستیابی به موفقیت در افزایش 90 درصد کیفیت تولید تختال است.

رییس کنترل کیفی فولادسازی و ریخته گری مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان با تأکید بر این که تولید فولاد خام موردنیاز تولید ورق و لوله های انتقال نفت و گازترش برای فولاد مبارکه از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت: همچنان که اشاره شد، طرح احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک طرحی ملی است و مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه از این که در اجرای این طرح ملی سهیم اند، به خود می بالند.

شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از نیمی از فولاد کشور بزرگترین تولید کننده فولاد در کشور است.

ظرفیت اسمی تولید سالانه تختال در این شرکت بزرگ فولادی هفت میلیون و 200 هزارتن است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صادرات بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار کالا از گمرک استان اصفهان

می متالز - مدیرکل گمرک استان اصفهان گفت: در سال گذشته استان اصفهان موفق به صدور بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از تولیدات خود شد که حدود ۷۰ درصد از این صادرات متعلق به دو صنعت فولاد مبارکه و فرآورده‌های نفتی است.
 

فولاد مبارکه ۱۰۰ درصد بیشتر از فروردین درآمد ثبت کرد

می متالز - فولاد مبارکه اصفهان با وجود صفر بودن صادرات در اردیبهشت عملکرد قابل توجه و افزایش ۱۰۰ درصدی درآمد در اردیبهشت از خود به جای گذاشت.
 

ابلاغیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در موافقت با آزادسازی سهام عدالت

می متالز - رهبر معظم انقلاب اسلامی با آزادسازی سهام عدالت موافقت کرد.
 

سنگین ترین عرضه امروز «فولاد» در بورس کالا | احتمال ابطال هست؟

می متالز - امروز سنگین‌ترین عرضه فولاد در بورس کالا رقم می‌خورد. آیا معاملات باطل میشود.
 

فولادسازان حاضر در بازار سرمایه در سال گذشته 20 هزار میلیارد تومان سود خالص داشتند

می متالز - براساس آمار بورس اوراق بهادار تهران، تعداد 11 شرکت فولاد ساز کشور حاضر در سال گذشته 20 هزار میلیارد تومان سود خالص جذب کردند.
 

ارزش ۶۸۰۰ میلیارد تومانی معاملات امروز بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس تهران در معاملات امروز با اصلاح تقریبی ۳۳ هزار واحدی به کانال ۹۲۶ هزار واحدی برگشت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما