خبر
خودرو   گمرک  
معاون گمرک ایران خبر داد:

اتمام مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک

می متالز - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با آخرین روز از ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، آخرین وضعیت ترخیص این خودروها را از گمرکات کشور اعلام کرد.

به گزارش می متالز، مهرداد جمال ارونقی گفت: طبق آمار قبلی ارائه شده از ۱۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه خودروی سواری وارد شده به گمرکات کشور، تعداد ۷ هزار و ۱۵۳ دستگاه خودرو به استناد مصوبه ۱۶/ ۱۰/ ۹۷ هیات وزیران و اصلاحیه‌های بعدی آن ترخیص و نزدیک به ۵ هزار و ۱۰۸ دستگاه خودروی سواری در گمرکات کشور دپو شده بود. وی گفت: از تعداد هزار و ۴۸ دستگاه خودروی سواری پروانه شده و ترخیص نشده تا تصویب و ابلاغ مصوبه اخیر، همچنان نسبت به ترخیص هزار دستگاه خودرو اقدام و ۴۸ دستگاه از این خودروها به دلیل وجود پرونده و سایر مشکلات، تاکنون موفق به خروج از گمرک نشده‌اند.

وی ادامه داد: از تعداد ۳۴۰ دستگاه خودروی سواری اظهار شده پروانه نشده تا پایان مصوبه قبلی (۱۶/ ۱۰/ ۹۷)، نزدیک به ۲۳۰ دستگاه خودرو ترخیص شده است. ارونقی تاکید کرد که از تعداد ۲۲۷ دستگاه خودروی موجود در گمرک خرمشهر (منطقه آزاد اروند) که با توجه به آمار قبلی، ۷۳ دستگاه سفارش آمریکا و ۱۵۴ دستگاه بالای ۲۵۰۰ سی‌سی بوده‌اند، نسبت به ترخیص ۱۴۴ دستگاه خودرو جهت تردد در منطقه مزبور و با رعایت مقررات مربوطه اقدام شده و خودروی دیگری ترخیص نشده است.

وی درخصوص خودروهای موجود در گمرکات قبل از تاریخ ۲۳/ ۶/ ۹۳ اظهار کرد که در این مورد به تعداد ۱۰۴ دستگاه، صرفا ۲ دستگاه ترخیص و در خصوص مابقی، صاحبان کالا جهت انجام تشریفات گمرکی، تاکنون به گمرک مراجعه نکرده‌اند. وی در ادامه افزود: از تعداد ۲ هزار و ۲۸۹ دستگاه خودروی مطرح رسیدگی در مرجع قضایی، با توجه به صدور رأی برای ترخیص ۶۶۸ دستگاه خودروی سواری (در سال ۱۳۹۸)، صاحبان کالا جهت انجام تشریفات گمرکی خودروهای موصوف، نسبت به اظهار ۳۵۸ دستگاه خودرو به گمرک اجرایی مربوطه اقدام کرده‌اند که تشریفات گمرکی مربوطه درحال انجام بوده اما صرفا ۳ دستگاه خودرو تاکنون ترخیص شده است.

ارونقی همچنین تاکید کرد که در مجموع از تعداد ۵۱۰۸ دستگاه خودروی دپو شده، تعداد ۱۳۷۹ دستگاه خودروی سواری ترخیص شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گمرک تنها مجوز صادرات محصولات فولادی را صادر می کند که تاییدیه معاونت معدنی وزارت صمت را داشته باشند

می متالز - گمرک ایران، تنها با مجوز امور معادن وزارت صمت مجاز به صادرات کلیه محصولات فولادی شد.
 محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ خودروی مانده در گمرک حذف شد

معافیت گمرکی جدید برای خطوط تولید

می متالز - معاون فنی گمرک روز گذشته حامل دو خبر مهم بود؛ «یکی برای تولید و دیگری درباره خودروهای دپویی.» در خبر نخست و براساس توافق وزارت صمت و گمرک، «معافیت گمرکی جدیدی برای خطوط تولید» بازتعریف شده است.
 

مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک تمدید می‌شود؟

می متالز - مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه "فعلا قرار نیست مهلت ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک تمدید شود"، در باره وضعیت فعلی این خودروها توضیحاتی ارائه کرد.
 توسط رؤسای گمرکات دو کشور در یک گفت‌وگوی ویدئویی مطرح شد:

رئوس همكاری‌های جدید گمركات ایران و گرجستان

می متالز - رؤسای کل گمرکات ایران و گرجستان درباره رئوس همکاری‌های جدید گمرکی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.
 

مذاكرات گمركی روسای كل گمركات ایران و پاكستان برای حل مشكلات مرزی و گمركی

می متالز - روسای کل گمرکات ایران و پاکستان با هدف حل مشکلات مرزی و تداوم مناسبات تجاری در شرایط کرونایی از طریق ویدئو کنفرانس گفت و گو و مذاکره کردند.
 

موافقت گمرك ارمنستان با پیشنهادهای ایران برای توسعه همكاری‌های گمركی و تجاری

می متالز - رؤسای کل گمرکات ایران و ارمنستان درخصوص تسهیل مبادلات تجاری و تردد محموله‌های ترانزیتی بین دو کشور اعلام آمادگی کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما