خبر
مواد معدنی   مس  
در راستای احیاء معادن کوچک مقیاس صورت گرفت؛

برگزاری سومین کارگروه فعال سازی معادن مس خراسان جنوبی

می متالز - در راستای طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، سومین کارگروه فعال سازی معادن مس خراسان جنوبی با حضور مدیران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایندگان و کارشناسان مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی و معدن داران فعال در حوزه مس استان برگزار شد.

به گزارش می متالز، در این جلسه معدن داران استان ضمن بیان مشکلات و دلایل تعطیلی واحدهای معدنی خود؛ مهمترین مشکل پیش روی معادن کوچک مقیاس را نبود کارخانه فرآوری و عدم صرفه اقتصادی خام فروشی محصول عنوان کردند و خواستار مشارکت برای راه اندازی واحد های فرآوری شدند.
گفتنی است؛ در پایان این جلسه مقرر شد توسط سازمان صمت استان معادن مس در حوزه شهرستان های سربیشه، نهبندان و قاین در قالب سه بلوک معدنی تعریف و پس از بررسی موضوع توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و طرح احیاء و فعال سازی معادن کوچک مقیاس نسبت به احداث واحد فرآوری متناسب با جذب سرمایه گذار در منطقه اقدام شود.
گفتنی است اولین جلسه کارگروه استانی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال 99 با موضوع “رفع موانع بهره برداری و تولید در معادن مس استان خراسان جنوبی” به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس شورای هماهنگی طرح، مدیر اجرایی و دبیر شورا، رییس و معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایده خانه معدن در استان خراسان جنوبی، نماینده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، نماینده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان، معدنداران، سرمایه گذاران و صاحبان تکنولوژی در فرآوری مس در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واگذاری پنج هزار میلیارد تومان طرح معدنی به بخش خصوصی

می متالز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ( وابسته به سازمان ایمیدرو) اعلام کرد: پارسال پنج هزار میلیارد تومان طرح با مدیریت و نظارت این شرکت در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت.
 

عملکرد اکتشاف ایمپاسکو در سال٩٨

می متالز - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران طی سال‌های ۹۲تا ۹۵، تعداد ۱۳۴پهنه به مساحت ۱۱۷هزار و ۱۷۴ اکتشاف کرده است. در این بازه زمانی، در مجموعه ایمپاسکو ٧٠محدوده، ۳۵پروانه اکتشاف، ۲۳گواهی کشف صادر و ۲۳۱۱میلیون ذخیره قطعی به ثبت رسیده است.
 

جلسه تخصصی فعال سازی معادن کرومیت در سیستان و بلوچستان برگزار شد

می متالز - در برنامه های اجرایی طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، پس از تکمیل گزارش های کارشناسی، بازدیدهای میدانی و هماهنگی با معدنداران و دارندگان مجوز کرومیت استان سیستان و بلوچستان که در سال گذشته انجام شد، نهایتاً در تاریخ 30 اردیبهشت 99 با حضور رییس سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان، معاون معدنی سازمان صمت، نماینده و کارشناس طرح احیا در استان، مدیران شرکت طرف تفاهم طرح احیا، جهت توسعه و سرمایه گذاری (صدر تامین) با حضور معدنداران تصمیم گیری و برنامه ریزی برای معادن کرومیت به عنوان یکی از نقاط قوت استان وارد فاز اجرایی شد.
 عضو هیات مدیره ایمپاسکو در یادداشتی به مناسبت هفته معدن تاکید کرد:

نقش بی بدیل سمن ها و تشکل‌های غیر دولتی برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های ملی بخش معدن و صنعت در شرایط کنونی

می متالز - رضا دستجردی؛ عضو هیات مدیره شرکت در یادداشتی به مناسبت هفته معدن بر نقش بی بدیل سمن ها و تشکل‌های غیر دولتی برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های ملی بخش معدن و صنعت در شرایط کنونی تاکید کرد.
 

نگاهی به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران +فیلم

می متالز - استفاده از توان فنی و مالی بخش خصوصی استراتژی اکتشاف در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران دستاوردهای طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس حمایت از فعالیت‌های پژوهشی و ارتباط با دانشگاه.
 

جلسه تخصصی فعال سازی معادن کرومیت در سیستان

می متالز - جلسه تخصصی فعال سازی معادن کرومیت در سیستان و بلوچستان برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما