خبر
بانک ها   عمران و معماری   مسکن و اقتصاد  

افزایش ۶۵ درصدی تسهیلات ساخت مسکن

می متالز - ارزش ریالی تسهیلات بانک مسکن برای بخش ساخت و ساز در سال ۹۸، ۶۵ و ۶ دهم درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشت.

به گزارش می متالز، تسهیلات دهی بانک مسکن به بخش ساخت و ساز کشور طی سال ۹۸ به لحاظ ارزش ریالی با ۶۵ و ۶ دهم درصد رشد نسبت به سال ۹۷ مواجه شد.

بانک مسکن با هدف حمایت از افزایش عرضه و ساخت مسکن که بنا به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی نقش مهمی در راه اندازی موتور رشد اقتصادی کشور دارد، طی سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از سبد تسهیلاتی تدارک دیده برای بخش مسکن را به ساخت و بازسازی املاک در مناطق مختلف کشور اختصاص داده است.

بررسی جزییات کارنامه تسهیلات دهی این بانک طی سال ۹۸ و مقایسه آن با دوره‌های مشابه گذشته نشان می‌دهد: این هدف طی سال‌های اخیر با یک روند صعودی به خوبی دنبال شده و همچنان در حال پیگیری از سوی بانک مسکن است. به طوریکه مطابق با آمار ارائه شده، طی ۱۲ ماه سال ۹۸، مدیریت شعب بانک در سراسر کشور ۴۰ هزار و ۸۰۱ فقره تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت) به ارزش ۴ هزار و ۹۰۷ میلیارد و ۸۶۱ میلیون تومان به مرحله انعقاد قرارداد رسیده اند.

بررسی ارزش ریالی تسهیلات مشارکت مدنی پرداختی در سال گذشته حاکی از آن است که مجموعا ارزش تسهیلات منعقد شده نسبت به سال ۹۷ معادل ۶۵.۶ درصد افزایش داشته است.

طی سال ۹۷، تسهیلات منعقد شده در بخش مشارکت مدنی معادل دو هزار و ۹۶۲ میلیارد و ۹۷۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش ریالی داشته است. از مجموع تسهیلات مشارکت مدنی منعقد شده طی سال گذشته، بیشترین رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان ساخت مسکن انفرادی بدون سپرده و با سپرده بوده است.

آنطور که جزییات کارنامه عملکرد بانک مسکن نشان می‌دهد طی سال ۹۸، مجموعا دو هزار و ۷۷ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تسهیلات در این بخش به مرحله انعقاد قرارداد رسیده اند.

پس از این بخش بالاترین رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان ساخت مجتمع‌های مسکونی اختصاص پیدا کرده است. در ۱۲ ماه سال گذشته، رقمی بالغ بر یک هزار و ۸۰۵ میلیارد و ۹۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تسهیلات مشارکت مدنی برای ساخت مجتمع‌های مسکونی منعقد شده است.

در عین حال بانک مسکن همچون سال‌های گذشته به تعهدات خود برای تکمیل و اتمام طرح‌های طرح مسکن مهر وفادار مانده به طوری که طی سال گذشته، ۸۷۶ میلیارد و ۱۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای پرداخت تسهیلات متمم مسکن مهر تخصیص داده است.

تعاونی‌های مسکن نیز چهارمین بخش بوده اند که در سال گذشته تسهیلات از مشارکت مدنی بانک مسکن استفاده کرده اند. به این بخش ۱۰۲ میلیارد و ۱۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات اعطا شده است.
بر اساس این گزارش، بررسی از جزییات کارنامه تسهیلات دهی در سال گذشته حاکی است با توجه به ارزش و تعداد تسهیلات منعقد شده، ارزش هر فقره تسهیلات ساخت مسکن به طور میانگین حدودا ۱۲۰ میلیون تومان بوده است.

نکته قابل توجه در کارنامه عملکرد بانک مسکن طی سال گذشته در خصوص حجم تسهیلات پرداختی آن است که این حجم از تسهیلات و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سالی رخ داده که حجم صدور مجوز و ساخت و ساز با افت قابل توجه روبه رو بوده و بانک مسکن همچنان حمایت خود را از این بخش برای روشن نگه داشتن موتور تولید باقی گذاشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اوراق مسکن 40 روزه، ۱۵.۵ میلیون تومان گران شد

می متالز - قیمت اوراق مسکن از ابتدای اردیبهشت‌ تا کنون افزایش چشمگیری داشته است؛ به طوریکه زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله در ابتدای اردیبهشت‌ باید ۲۲ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان پرداخت می‌کردند اما این قیمت درحال حاضر با افزایش ۱۵ میلیون و ۶۴۸ هزار تومانی، به ۳۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.
 

ثبت‌سفارش فروش سهام عدالت در تمام شعب بانک مسکن

می متالز - تمام شعب بانک مسکن سفارش فروش سهام عدالت مشتریان خود را دریافت و ثبت می‌کنند.
 

برنامه های 22 گانه بانک مسکن در سال 99

می متالز - سرفصل 22 اقدام مهم بانک مسکن برای انجام در سال 99 با هدف خلق آثار مثبت اقتصادی در جامعه به منظور تحقق شعار جهش تولید اعلام شد.
 مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبرداد:

افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی

می متالز - مدیر امور اعتباری بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات قابل پرداخت به مشتریان بانکداری شرکتی بانک مسکن در مقایسه با دیگر مشتریان خبر داد.
 

سه کاربرد تسهیلات جعاله مسکن

می متالز - مصوبه جدید بانک مسکن برای واحدهای مسکونی مهر و مالکان این خانه ها یک اثر کلیدی بر رفتار و احساس خانوارهای ساکن در این ساختمان ها دارد.
 

تامین مالی ۱۰ هزار میلیارد ریالی بانک مسکن با صکوک رهنی

می متالز - سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک رهنی بانک مسکن را به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز این بانک برای اعطای تسهیلات جدید صادر کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما