خبر
مترو  

خط ریلی تراموا برای تکمیل خطوط مترو و بی‌آرتی در تبریز اجرا می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از تصویب کلیات طرح تکمیلی خط یک قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: این طرح شامل ایجاد خط ریلی تراموا در امتداد خیابان امام است که با اجرای آن، مسیر قونقا بعد از 80 سال احیا می‌شود.

به گزارش می متالز، جواد رحمتی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان، با بیان اینکه طراحی سیستمی که تکمیل‌کننده خط مترو و بی‌آرتی تبریز باشد ضروری است، افزود: با توجه به اینکه زودبازده بودن طرح ایجاد خط ریلی تراموا، این طرح به عنوان تکمیل‌کننده خط مترو انتخاب شده و توافقات اولیه آن نیز انجام شده است.

وی با تأکید بر پیگیری اجرای این طرح، گفت: مطالعات رفع هم‌پوشانی بین خطوط مترو، بی‌آرتی و تراموا انجام شده و متناسب با چشم‌انداز آینده، نقاط مبدأ و مقصد خطوط بی‌آرتی و تراموا به صورت دقیق مشخص شود.

با اجرای خط ریلی تراموا، امکان پوشش مسافری مناسب‌تر با خط یک مترو و تکمیل کریدورهای ریلی تبریز فراهم شده و با لحاظ اصول پدافند غیرعامل، خطوط ریلی شهری در سه نقطه به خط راه‌آهن سراسری متصل می‌شود.

پوشش جمعیت حومه و محلات غرب تبریز، هماهنگی با محیط زیست، ارتقای زیبایی بصری شهری و کاهش هزینه‌های ساخت و بهره‌برداری از ویژگی‌های این طرح به شمار می‌رود.

در این جلسه همچنین برنامه جامع کاهش تصادفات درون‌شهری استان که شامل شرح وظایف دستگاه‌های مسئول درخصوص بهبود فرهنگ ترافیک و کاهش تلفات ناشی از سوانح رانندگی در داخل شهرهای استان است به تصویب رسید.

بررسی طرح معماری Sky Way بر روی رودخانه مهرانه‌رود از دیگر موضوعات این جلسه بود که بر اساس آن مقرر شد ضمن رعایت استانداردهای دسترسی در مسیر طراحی شده و استفاده بهینه از بستر رودخانه، شهرداری و شورای شهر تبریز درخصوص تأمین منابع مالی پروژه اقدام کنند.

در این جلسه همچنین طرح تقاطع غیرهمسطح ارتش و مسیر گردشگری دوکمال در شهر تبریز مورد بررسی قرار گرفت.

کد خبر: 105214
تاریخ: 1399/02/31 - 16:44
منبع: تین نیوز

خط ریلی تراموا  جواد رحمتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

فاز اول خط آهن تبریز - میانه با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: خط آهن تبریز- میانه در حال ساخت بوده و به احتمال زیاد تا دو هفته آینده، شاهد افتتاح فاز اول این پروژه از میانه تا بستان آباد با حضور رئیس جمهوری خواهیم بود.
 

۱۵ کیلومتر مسیر خط‌آهن بستان‌آباد - تبریز ریل گذاری شد

می متالز - معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ۸۵ ‌درصد زیرسازی مسیر راه‌آهن بستان‌آباد - تبریز انجام شده است و حداکثر تابستان آینده به پایان می‌رسد، گفت: ۱۵ کیلومتر از این مسیر ریل‌گذاری نیز شده است.
 معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

راه‌آهن تبریز- میانه اولویت‌دارترین پروژه عمرانی استان است

می متالز - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، پروژه راه‌آهن تبریز - میانه را مهم‌ترین و اولویت‌دارترین پروژه عمرانی استان دانست و بر تسریع در عملیات اجرایی این پروژه و اتمام آن در بازه زمانی تعیین شده تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما