خبر
گاز  
مدیرعامل شرکت گاز استان اعلام کرد:

۶۳ هزار مشترک جدید گاز در مازندران

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران اظهار کرد: در سال ۹۸ با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده بیش از ۶۳ هزار مشترک جدید از گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

به گزارش می متالز، جعفر احمدپور با اعلام این خبر افزود: با جذب این تعداد مشترک جدید مجموع مشترکان گاز طبیعی در مازندران به یک میلیون و ۴۴۳ هزار مشترک افزایش یافته است. احمدپور با بیان اینکه اکنون ۵۹ شهر و ۲ هزار و ۲۸۳ روستای مازندران از گاز برخوردار هستند، گفت: با بهره‌مندی مشترکان جدید درصد بهره‌مندی گاز خانوارهای مازندران به بالای ۹۸ درصد رسیده است. وی گفت: اکنون شبکه گاز به دورترین و صعب‌العبورترین نقاط استان مازندران رسیده و بیش از ۲۱ هزار کیلومتر عملیات شبکه‌گذاری در استان اجرا شده است. احمدپور خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به ۲۱۲ روستای مناطق کوهستانی نیز درحال اجرا است و ۴۱۷ روستا در مرحله مطالعات گازرسانی قرار دارند. وی تصریح کرد: اکنون ۹/ ۹۹درصد جمعیت شهری و ۹۴ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند. وی در ادامه از اجرای ۶۰۰ کیلومتر شبکه در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ۹۸ برای گازرسانی به ۱۵۰ روستا برنامه‌ریزی صورت گرفته بود که برای تحقق این هدف استراتژیک این حجم لوله‌گذاری صورت گرفته است. احمدپور دلیل طولانی شدن گازرسانی به مناطق باقی‌مانده را افزایش هزینه سرمایه‌گذاری و بالا رفتن قیمت اجناس مصرفی طرح‌ها، نوسانات ارزی و مبلغ قرارداد پیمانکاران اعلام کرد و گفت: وزارت نفت برای جلوگیری از تعطیلی فعالیت پیمانکاران، هزینه سرمایه‌گذاری در استان را تا ۲ برابر افزایش داد.   احمدپور افزود: شرکت گاز استان مازندران سال گذشته ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز به مشترکان این استان تحویل داده است. وی با بیان اینکه میزان مصرف گاز طبیعی در استان روند کاهشی داشت، گفت: میزان مصرف گاز طبیعی در استان در سال ۹۸ به نسبت مدت مشابه در سال ۹۷ به علت اعمال محدودیت در مصرف صنایع، حدود ۱۵ درصد کاهش داشته است. احمدپور تصریح کرد: شرکت گاز استان مازندران در سال ۹۸ به منظور کمک به اقتصاد کشور و رونق تولید، با گازدار کردن ۳۴۱ واحد صنعتی، موجب برگشت ۵/ ۶ میلیون لیتر سوخت مایع به ذخایر نفتی کشور شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مصرف گاز طبیعی در گیلان کاهش یافت

می متالز - مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از کاهش مصرف گاز طبیعی در ۴۵ روز ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ خبر داد.
 

بازار داغ مخازن CNG

می متالز - سوخت جایگزین در ایران فراز و فرود بسیاری را تجربه کرده است؛ از روزهایی که استفاده از منابع عظیم گاز طبیعی به‌عنوان یک گزینه اقتصادی و کمتر آلاینده درحال ترویج بود تا ایامی که به‌دلیل تحریم بنزین، تولید و فروش خودروی غیردوگانه‌سوز به سختی ممکن شده‌است.
 

گاز طبیعی را دریابید

می متالز - هشت کشور اروپایی از اتحادیه اروپا درخواست کردند گاز طبیعی را در برنامه‌های تامین مالی آتی قرار دهد. کمیسیون اروپا آماده رونمایی طرح خود برای احیای اقتصادی سبز از پاندمی ویروس کرونا می‌شود و قرار است روز چهارشنبه، پیشنهاد ۱۰۰۰ میلیارد یورویی خود برای بودجه آینده این بلوک را به همراه بودجه احیا به منظور استفاده از سرمایه‌گذاری‌ها در راستای اهداف جوی ارائه دهد.
 

کاهش بی‌سابقه شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکای شمالی

می متالز - شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام کرد که شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز در آمریکای شمالی به‌طور بی‌سابقه‌ای کاهش یافت.
 

آیا گاز طبیعی تحریم بعدی ایران است؟

می متالز - بنیاد دفاع از دموکراسی‌های آمریکا در گزارشی نوشت: ممنوعیت انتقال گاز طبیعی، تحریم بعدی ایران است.
 

قیمت گاز هم منفی می‌شود؟

می متالز - قطر به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان ممکن است به‌زودی در برابر انتخابی سخت قرار بگیرد. آنها باید تولید خود را کاهش دهند یا آغازکننده جنگی بر سر تسخیر بازارهای جهانی باشند که مانند بازار نفت پتانسیل کشیدن قیمت‌ها به دامنه‌ منفی را دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما