خبر
آهن و فولاد  

ارفع مجوز صادرات شمش گرفت

می متالز - با توجه به محدود شدن صادرات شمش، صلاح شرکت در این است که صادرات خود را بیشتر کند زیرا قیمت‌های صادرات، از قیمت داخل بالاتر است هرچند باید بازار داخل را هم تامین کنیم.

به گزارش می متالز، علیرضا خیاط، مدیر عامل فولاد ارفع گفت: گندله در حال حاضر باید ۲۳.۵ درصد از قیمت شمش فولاد باشد. شمش فولاد از ابتدای سال تاکنون بین ۴ تا ۴۸۰۰ تومان قیمت داشته، از طرفی باید بتوانیم آهن اسفنجی را ۲۲۰۰ تومان خریداری کنیم و قیمت مورد انتظار برای گندله حدود ۱۱۰۰ تومان است. هر چند قیمت  فعلی بسیار بالاست.
 کنسانتره، ۱۶ درصد قیمت شمش می‌شود اما چون قیمت شمش مشخص نیست قیمت بقیه محصولات نیز مبهم است.
با توجه به محدود شدن صادرات شمش، صلاح شرکت در این است که صادرات خود را بیشتر کند زیرا قیمت‌های صادرات، از قیمت داخل بالاتر است هرچند باید بازار داخل را هم تامین کنیم.
در حال حاضر آنچه از وزارت خانه به  شرکت ابلاغ شده حق صادرات ۲۵ درصد محصول است که امیدواریم در تعامل با کارشناسان در این عدد تجدید نظر صورت گیرد. در خصوص شمش، حدود ۵۰ درصد نیاز داخلی است که ۵۰ درصد آن می‌تواند صادر شود.
قیمت فروش شمس صادراتی حدود 4 هزار ریال بوده و طبق جدول مقایسه ای قیمت  فعلی ارفع  از رقبای خود همچون فولاد خوزستان و چادرملو بهتر است.
برنامه توسعه ظرفیت از سال گذشته شروع شده و حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته است، تامین کالای خارجی که با توجه به شرایط تحریم یکی از چالش هاست، تقریبا انجام شده است.
در ده روز  گذشته ۳ عرضه در بورس کالا داشتیم  که هر ۳ کنسل شده و دلیل آن را نمی دانیم و تاکنون توضیح قانع کننده ای دریافت نکرده ایم. قیمتی که در بورس داشتیم 5100 تومان و 5200 تومان بوده که کنسل شده در صورتی که در حال حاضر شمش القایی خارج از بورس بدون ۹ درصد، ۵۵۰۰  بوده است. آخرین قیمتی که برای ما  مصوب کردند 4800 بوده که  حداقل هزارتومان کمتر ازقیمت واقعی شمش است.

برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اعزام 5 نفتکش ایرانی حامل بنزین و مشتقات پالایشگاهی به ونزوئلا

می‌متالز - گروه اقتصادی: این روزها در سرخط اخبار مهم جهان، نام 5 نفتکش ایرانی را می‌توان دید که بنزین پالایشگاه‌های کشور را به مقصد ونزوئلا بارگیری کرده‌اند و یکی پس از دیگری در حال ورود به آب‌های ساحلی و منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا هستند. این نفتکش‌ها اواسط ماه آوریل (فروردین 1399) حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین تولیدی ایران را به ارزش ۴۲ میلیون یورو بارگیری کردند و پس پیمودن هزاران مایل آن هم با رادارهای روشن به مقصد رسیده‌اند.
 گلشیرازی:

کرونا، فرصت استثنایی به وجود آورد

می متالز - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: کرونا در کنار تهدیدات به وجود آورده با حذف درآمدهای نفتی و بازشدن عرصه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، فرصت استثنایی به وجود آورد.
 

کاهش ۹ دلاری قیمت زغال سنگ در چین/ نرخ های جدید جهانی فلزات و مواد اولیه

می متالز - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه با ۰.۵ دلار کاهش ۸۳.۴ دلار معامله شد.
 در مجمع عمومی عادی سالیانه «ارفع» رقم خورد؛

تقسیم سود همراه با اجرای طرح‌های توسعه

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن فولاد ارفع با حضور اکثریت سهامداران این شرکت برگزار و 500 ریال به ازای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.
 

سنگ آهن ۶۵درصد به ۱۰۰دلار رسید

می متالز - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز دوشنبه با 1.65 دلار افزایش 85.2 دلار معامله شد.
 

ثبت رکوردهای پی در پی، تامین نیازهای داخلی، صادرات و ارزآوری و مسوولیت‌های اجتماعی ستودنی است

می متالز - فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان در دیدار با مدیرعامل فولاد خوزستان راهبردهای این شرکت را در ثبت رکوردهای پی در پی در سال جهش تولید، تامین نیازهای داخلی، صادرات و ارزآوری و مسئولیت‌های اجتماعی را ستود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما