خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری حامی محیط زیست

می متالز - فضای سبز شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری توسعه یافت.

به گزارش می متالز، همزمان با هماهنگی صورت گرفته و بازدید مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری از شرکت فولاد سفیددشت، فضای سبز شرکت از چهار هزار اصله درخت به هفت هزار و ۵۰۰ اصله و از هشت هکتار به ۱۲ هکتار فضای سبز توسعه یافت.

شهرام احمدی مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری در این بازدید از اقدامات مثبت فولاد سفیددشت در خصوص توسعه فضای سبز، از خرید پساب شهرستان بروجن در خصوص استفاده از آب‌های خاکستری و اقدامات زیست محیطی صورت گرفته ابراز رضایت کرد.

محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت نیز ضمن تشریح وضعیت تولید و پروژه‌های توسعه شرکت به اهمیت ویژه محیط زیست اشاره کرد و افزود: شرکت فولاد سفیددشت در جهت رعایت مسائل زیست محیطی اقدام به خرید و استفاده از پساب شهری کرده است و ابراز امیدواری کردند با حمایت سهامداران و مسئولین استان شاهد افتتاح پروژه فولادسازی و طرح انتقال پساب و راه اندازی تصفیه خانه بهداشتی شرکت باشیم.

او با اشاره به بازچرخانی آب و به کارگیری سیستم تصفیه و بازیافت پساب‌ها گفت: کاهش مصرف منابع آب و انرژی، کاهش مستمر آلاینده‌ها و جایگزینی مواد مخرب محیط زیست، کاهش مواد اولیه مصرفی، تلاش در جهت حفظ و نگهداری بیش از ۱۲ هکتار فضای سبز موجود در شرکت، کاهش تولید ضایعات و تفکیک و بازیافت آن‌ها در حد امکان و حرکت به سوی تولید پاک و اقتصاد سبز، ارتقای سطح آگاهی‌ها و توانمندی‌های کارکنان و در نهایت همکاری و تعامل با سازمان ها، تشکل‌ها و مراجع نظارتی جهت مشارکت در فرهنگ سازی عمومی و کنترل زیست محیطی بخش دیگری از اقدامات زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی شرکت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن بوکسیت شاهرود قاتل محیط زیست سمنان

می متالز - فعالیت‌های معدنی انجام شده در معدن بوکسیت تاش موجب ایجاد چالش های زیست محیطی و اجتماعی شده است امری که مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز در گزارش خود به آن اشاره کرده است.
 

فریاد خروج کارخانه‌های آلاینده از شیراز و گوش شنوایی که نیست

می متالز - لزوم خروج واحدهای آلاینده شیراز از جمله کارخانجات روغن نباتی، سیمان، پشم شیشه، لاستیک سازی دنا و نشاسته گیری بارها از سوی کارشناسان، دستگاه‌ها مختلف و تشکل‌های مردمی مطرح اما گویا گوش شنوایی برای این مساله وجود ندارد.
 

یک واحد معدنی در آمل تعطیل شد

می متالز - ماموران یگان حفاظت محیط زیست آمل یک واحد از معدن شن و ماسه را در آمل تعطیل کردند.
 

برنامه ۸ میلیارد یورویی فرانسه برای نجات بخش خودرو

می متالز - رئیس‌جمهور فرانسه، مانوئل ماکرون، برنامه ۸ میلیارد یورویی (معادل ۸.۷۸ میلیارد دلار) خود برای نجات بخش خودرو این کشور را که از بحران کرونا به شدت آسیب دیده‌اند، معرفی کرد.
 غول‌های نفتی اروپایی یا آمریکایی؛

کدام یک برای آینده آماده‌ترند؟

می متالز - غول‌های نفتی اروپا، هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند اما تجارت انرژی‌های تجدیدپذیر را محدود نمی‌کنند. غول‌های نفتی ایالات متحده آمریکا اما بیش از هر چیزی به تجارت اصلی خود تمرکز دارند. هر دو اینها در حال آماده شدن برای رویارویی با آینده هستند، اما کدام یک کار درست را انجام می‌دهد؟
 

ارتقا سطح ایمنی دریانوردی در آبراهه‌های تحت حاکمیت ایران

می متالز - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه سطح ایمنی دریانوردی در آبراه‌های تحت حاکمیت کشور و ناوگان تحت پرچم در سال ۹۹ ارتقاء پیدا می‌کند، گفت: تهیه روش نوین آنالیز سوانح دریایی کشور در دستور کار قرار دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما