خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
سومین عرضه اولیه نزدیک را بشناسید

هفته بعد 2 عرضه اولیه داریم + جزییات

می متالز - وضع سه عرضه اولیه جدید در بورس به کجا رسیده است. هفته پیش رو در بازار سهام دو عرضه اولیه آنهم در یک روز داریم. عرضه سومی برای کدام شرکت است.

به گزارش می متالز، امروز در حالی عرضه اولیه لاستیک یزد با رکوردشکنی دوباره حضور سهامداران به کار خود پایان داد که آخرین اخبار حکایت از دو عرضه اولیه در هفته آینده آنهم در یک روز دارد. براساس تازه ترین تصمیم صنعتی زر ماکارون با نماد «غزر» در نظر دارد چهارشنبه ۹۹/۳/۷ تعداد ۱۹۲ میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام خود را به شیوه ثبت سفارش در بورس اوراق بهادار عرضه کند. همچنین عرضه اولیه پتروشیمی آریاساسول («آریا») نیز قرار است در همین روز در فرابورس انجام شود. تعداد کل سهام «آریا» که روز چهارشنبه عرضه خواهد شد؛ 183,353,600 سهم خواهد بود و مابقی به صندوق‌های سرمایه گذاری تخصیص خواهد یافت. این 183 میلیون سهم، نقدینگی کمتر از 1200 میلیارد تومان لازم دارد که برای این روزهای بازار، اصلا عدد قابل توجهی نخواهد بود. با فرض مشارکت 3 میلیون نفری، به هر کد کمتر از 400 هزار تومان «آریا» در عرضه خواهد رسید.

فرابورس همچنین درباره عرضه اولیه سرمایه گذاری پویا نیز اعلام کرده: در حال حاضر پیگیر برگزاری مجمع افزایش سرمایه «وپویا» هستیم که پس از برگزاری مجمع، موضوع افزایش سرمایه ثبت و کدال تکمیل شود تا به مرحله ارزش‌گذاری و سپس عرضه اولیه برسد.

همچنین به گفته نوروزی، معاون امور ناشران و اعضای بورس علاوه بر اینکه 10 شرکت جدید در مرحله درج در بورس قرار دارند، اظهار کرد: هم چنین پرونده بیش از 20 شرکت نیز در حال آماده سازی برای طرح در جلسه هیأت پذیرش قرار دارد.

در روز آخر، رکوردشکنی مشارکت در عرضه اولیه‌ها با لاستیک‌های یزدی شتاب گرفت. گفته می‌شود عرضه اولیه سهام «پیزد» در فرابورس با استقبال بیش از 3 میلیون سهامداران روبه‌رو شد که رکورد تازه‌ای در بازار سهام به شمار می‌رود. به هر کد معاملاتی ۱۴ سهم «پیزد» اختصاص یافت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران اعلام کرد:

افزایش دو برابری تسهیلات جعاله مسکن

می متالز - اولین اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن سال 1399 با گشایش نماد تسه 9901 در 2 اردیبهشت 99 شروع شد که قیمت آن با میانگین 46 هزار و 360 تومان کشف شد.
 پنج و نیم عصر:

اخطار به بنجل‌فروشان بورسی

می متالز - ساعت پنج‌ و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به مراسم پاتخی که برهم خورد و سیگنال زردی که از یک اپراتور به بازار مخابره شد.
 سخنگوی سهام عدالت خبر داد:

رد شایعه فروش سهام عدالت با قیمت ۴۵۰ هزارتومان

می متالز - سخنگوی سهام عدالت گفت: در روز گذشته فقط در یکی از بانک‌های عامل، درصد‌های متفاوتی از سهام عدالت ۹۰ هزار سهامداری که سفارش فروش ثبت کرده بودند به قیمت ۱۷۶ هزار میلیارد تومان فروخته شد.
 اجرای اصلاحات دستورالعمل نحوه انجام معاملات در فرابورس از فردا:

حداکثر نوسان نماد‌های دارای دامنه نوسان + سهامداران بخوانند

می متالز - اصلاحات موادی از دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار و دستورالعمل فعالیت بازارگردانی مبتنی بر حراج در فرابورس ایران به جز مواد مربوط به گره معاملاتی در بازار‌های اول، دوم و بازار پایه از سه‌شنبه ۱۳ خردادماه اجرایی می‌شود.
 

شرکت فرابورس برنامه افزایش سرمایه جذاب ۱۰۰ درصدی داد

می متالز - شرکت فرابورس برنامه افزایش سرمایه جذاب ۱۰۰ درصدی داد که در صورت تصویب سازمان بورس از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها اعمال خواهد شد.
 از امروز انجام می شود:

اجرای دو دستورالعمل مربوط به دامنه نوسان، معاملات و بازارگردانی در فرابورس

می متالز - اصلاحات موادی از دو دستورالعمل معاملات از جمله دامنه نوسان و فعالیت بازارگردانی مبتنی بر حراج در فرابورس به جز مواد مربوط به گره معاملاتی در بازار های اول، دوم و بازار پایه از امروز اجرا می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما